Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Başın üst bölgesinde Kaşıntı, Ağrı ve İğne Batıyor Hissi

Yeni Üye

Question Başın üst bölgesinde Kaşıntı, Ağrı ve İğne Batıyor Hissi

Arkadaşlar merhabalar,

Burada yeniyim, hepimize geçmiş olsun. Böyle bir forum kurmuş olduğu için, sevgili Miracle hocama ve katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.
    24 yaşındayım ve benim sorunum 1.5 sene kadar önce başladı. Duygusal yönden ağır ve psikolojik şeyler yaşadım.Uzun süre etkisinden kaldım ve yoğun stresli bir dönemdi benim içim. Saçlarımı genelde yaz dönemlerinde birkaç kez jiletle kazıtıyordum. Dökülmeye dair bir sorunum yoktu. 2017 senesinin yazında tekrar kestim, kesmeden önce uzundu ve dökülme belirtisi yoktu. Saçlar uzamaya başlayınca, üst kısımların inceldiğini ve zayıfladığını, beni görünce saçın mı dökülüyor diye sorunca insanlar farkettim. Evet başımın üst bölgesinde saçlarım zayıflamıştı ve küçük küçük saçlar dökülüyordu. Cildiyeye gittim, erkek tipi dökülme denildi ve minoxil yazacağını söyledi. Daha önce internetten yorumlarını okuduğum minoksili almadım. Doktora kan değerlerime baktırtmak istediğimi söyleyince, baktı ve D vitamini eksiliği çıktı.

Böyle geçti geçiyor derken üst kısımlar iyice zayıflamış durumda hatta ışık altında saç derim bariz görünüyor. Parmak uçlarımı üst bölgede gezdirdiğim zaman küçülmüş ve uzamayan saçları hissedebiliyorum. Fotoğraf çekip dikkatli bakınca uçları görünüyor uzamayan ve küçülen saçlarım. Ve başımın üst bölgesine dokunca iğne ucu batıyormuş gibi bir acı veriyor, sürekli kaşıntı var. Defalarca ve farklı yerlere gittiğim cildiye doktorlarına bu konuda ne yazık ki hiç güvenim yok. Araştırırken bu forumu buldum birçok konuyu inceledim ve yorumu okudum. Miracle losyon hazırladım fakat düzenli kullanmadım..

Kaşıntı çok ve bu iğne batıyor gibi acıma hissine bir çözüm bulamadım. Bu konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkür ederim hepinize

SaçımınDoktoru Üyesi
    Erkek tipi dokulmenin ilk ataklari ketoral sampuan ile baslayin

Ketoral şampuanın haftada 2 kere filan kullanılması öneriliyor geriye kalan günlerde nasıl bir yıkama yolu izliyorsunuz?

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana da aynısı oluyordu. Seboreik dermatit de var ayrıca bende. Haftada 2-3 kez (ketoral/konazol/nizoral) ketakonazol içeren herhangi bir şampuan kullanıyorum.

Günlük olarak da Vichy dercos anti-pelliculaire kullanıyorum. selenium disulfide içerdiğinden hem seboreik dermatit'e iyi geliyor. hem de pgd2 blocker işlevi görüyor az da olsa.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana da aynısı oluyordu. Seboreik dermatit de var ayrıca bende. Haftada 2-3 kez (ketoral/konazol/nizoral) ketakonazol içeren herhangi bir şampuan kullanıyorum.

Günlük olarak da Vichy dercos anti-pelliculaire kullanıyorum. selenium disulfide içerdiğinden hem seboreik dermatit'e iyi geliyor. hem de pgd2 blocker işlevi görüyor az da olsa.
    Sensitive olan mı dry olan mı fotoğrafı var mı?

Bu şampuanı kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. Yorum yapmak için erken olabilir ancak şimdiden farkını farkettirdi.

Normal/Yağlı saçlar için olanı almıştım. Buradaki linke bakabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/vichy-de...m-sgdrmkd41007

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı dev97 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şampuanı kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. Yorum yapmak için erken olabilir ancak şimdiden farkını farkettirdi.

Normal/Yağlı saçlar için olanı almıştım. Buradaki linke bakabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/vichy-de...m-sgdrmkd41007
    Biri uzun kullanımda saç döküyor demiş de bu doğru mu?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben No Poo yani, şampuansız saç yıkama işlemine geçtim. Kısa süre oldu, yeterli izlenimi edinince seboreik dermatit için de görüşlerimi bir konuda yazacağım. Aklınızda bulunsun diye bahsetmek istedim.

Bende bir haftadır kullanıyorum, bilemedim şimdi. Seboreik kaynaklı dökülmelerin durduğunu söyleyen bir çok kişi de var. Tek yoruma takılmamak lazım, kişide aga başlangıcı olabilir, herşeyi şampuana bağlayamayız.

nopoo işlemini gerçekten çok merak ediyorum ama bunu yapmak için saçın 3 numara falan olması lazım. yoksa saçımdaki o yağlı görüntüyle insan içine çıkamam

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler