Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
32 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Başın üst bölgesinde Kaşıntı, Ağrı ve İğne Batıyor Hissi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Doğal olamsına dikkat etmek lazım lavanta + ardıç katranı sabunu karıştırıyorum kaşıntımı rahatlattı gibi cilidime iyi geldi ama daha yeni başladım bakalım ne kadar sürecek , losyon vs kullanıyor musun ? Bende losyon başladım dermatolog önerisiyle dökülmeden mi anlamadım hafif sivilce kaşıntı yeni yeni olmaya başladı.
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Arkadaşlar bende doktorum Seboreik Dermatit (yağlı egzama) teşhisi koydu.Ve saçlarım 1 yılda yok oldu nerden baksanız.Bu belirtiler var.Yanma,iğne batması,kaşınma ve kaşınınca dökülme.Sizce genetik dökülmeyle ne kadar ilgili ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı YENENTUS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende doktorum Seboreik Dermatit (yağlı egzama) teşhisi koydu.Ve saçlarım 1 yılda yok oldu nerden baksanız.Bu belirtiler var.Yanma,iğne batması,kaşınma ve kaşınınca dökülme.Sizce genetik dökülmeyle ne kadar ilgili ?
    Geçmiş olsun. Bence şu an seboreik dermatitini tedavi etmen, eğer varsa olan erkek tipi dökülmenden daha acil diye düşünüyorum. Erkek tipi dökülmeye odaklı tedavi uygulasan bile seboreden kaynaklı kaybın devam edecektir. Önce sağlıklı deri.

Forumda ve özellikle YouTube da bununla ilgili faydalı içerik vardı diye hatırlıyorum. Geçmiş olsun tekrardan.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem erkek tipi dökülme hem de egzama için önlem alınız ben iki sorunu da yaşıyorum tedavimi kopyalayıp deneyebilirsiniz zaten çok cüzzi bu konuya ayıracak param olmadığı halde iyi etki alıyorum sanırım memnunum öneririm.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seboreik dermatitte bence en önemli faktör stres. Stresi hayatınızdan tamamen çıkarmaya çalışmanızı tavsiye ederim.
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı sacımcık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğal olamsına dikkat etmek lazım lavanta + ardıç katranı sabunu karıştırıyorum kaşıntımı rahatlattı gibi cilidime iyi geldi ama daha yeni başladım bakalım ne kadar sürecek , losyon vs kullanıyor musun ? Bende losyon başladım dermatolog önerisiyle dökülmeden mi anlamadım hafif sivilce kaşıntı yeni yeni olmaya başladı.
    Mesaj kutunuz dolu. Geri dönüş sağlıyamıyorum
    Dökülmem tüm kafada. Şuan kafamda bir açılma yok fakat koruma için tedaviler uyguluyorum.
    Dökülmelerim 16 yaşında başladı. Şuan 22 yaşındayım.

Her gün 4/1 proscar (Başlangıç 01.08.2022)
    Her akşam Balık Yağı, D3K2
    Cyclo Progynova, Aldactone Losyon (Her Akşam 2ML, Başlangıç 25.10.2022)
    Ayrıca günlük kardiyo ve ağırlık antrenmanları yapmaktayım.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bence şu an seboreik dermatitini tedavi etmen, eğer varsa olan erkek tipi dökülmenden daha acil diye düşünüyorum. Erkek tipi dökülmeye odaklı tedavi uygulasan bile seboreden kaynaklı kaybın devam edecektir. Önce sağlıklı deri.

Forumda ve özellikle YouTube da bununla ilgili faydalı içerik vardı diye hatırlıyorum. Geçmiş olsun tekrardan.
    Yani doktor bilmiyorum belki üzüldüğümü gördüğü için öyle demiştir ama Erkek tipi dökülmem olmadığını ve kalın telli saçların daha fazla olduğunu söyledi.Fakat bir seyrelmem olduğunuda söyledi.Bilmiyorum Nasıl yapsam

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem erkek tipi dökülme hem de egzama için önlem alınız ben iki sorunu da yaşıyorum tedavimi kopyalayıp deneyebilirsiniz zaten çok cüzzi bu konuya ayıracak param olmadığı halde iyi etki alıyorum sanırım memnunum öneririm.
    Kami erkek tipi dökülmen olduğunu nerden anladın ? Bana senin gibi yardımcı olabilecek birileri lazım dostum.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kami erkek tipi dökülmen olduğunu nerden anladın ? Bana senin gibi yardımcı olabilecek birileri lazım dostum.
    igne batmasi varsa androjen kaynaklidir dht uyusuklugu da vardir diye dusundum, dht de yaglanmayi artirip sebumdan beslenen florayi artirip onlarin urettikleri atik maddelerin de scalpi irrite edip sonuc olarak egzama tetikleyebilecegini dusundum
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    igne batmasi varsa androjen kaynaklidir dht uyusuklugu da vardir diye dusundum, dht de yaglanmayi artirip sebumdan beslenen florayi artirip onlarin urettikleri atik maddelerin de scalpi irrite edip sonuc olarak egzama tetikleyebilecegini dusundum
    Bende doktora bu şikayetlerden gittim.Doktorun teşhisi koyması önemli.Şahsi teşhisler genelde yanıltabiliyor.Yağlı Egzamam olduğunu ve bunu bizede ekranda gösterdi.Zaten verdiği şampuanı kullandıktan sonra dökülmemde kaşıntımda iğne batmamda ciddi oranda azaldı.Onun dışında kepekte dökülüyor.Her iğne batmasının DHT den kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.Umarım yanılmıyoruzdur dökülmem egzamadandır.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Bu Konudaki Etiketler