Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: egzema ve 3 yıllık sac dökülmem

SaçımınDoktoru Üyesi dev97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de seboreik dermatit illeti ara ara oluşuyor. Duştan sonra durulama suyuna elma sirkesi ekliyorum, iyi geliyor.

Ayrıca head&shoulders clinical strength adlı şampuanın çok iyi geldiği söyleniyor internette. Ben kullanmadım, ancak bı araştır istersen

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbonhidratı düşür işlenmiş hiçbir şey yeme bolca yeşil yapraklı sebze ve güçlü probiyotik kullan kekik nane sarımsak karanfil diyetine ekle d vitaminin düşükse tamamla amalgam dolgun varsa mutlaka çıkar stres yapma verebileceğim tavsiyeler bunlar.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karbonhidratı düşür işlenmiş hiçbir şey yeme bolca yeşil yapraklı sebze ve güçlü probiyotik kullan kekik nane sarımsak karanfil diyetine ekle d vitaminin düşükse tamamla amalgam dolgun varsa mutlaka çıkar stres yapma verebileceğim tavsiyeler bunlar.
    Amalgam dolgu neden?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Amalgam dolgu ne şekilde etkiliyor bu prosesi?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amalgam cıva yüzünden toksiktir florayı bozar candidayı besler inflamasyona sebeb olur amalgamı dolgusu olan insanlarda çok şık otoimmun hastalıklar görülür sebebi budur bunu sağlıklı şekilde çıkartan bir doktora gidin araştırın
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Yeni Üye
    Arkadaşlar kepek sorunu demek deri sorunu demek. Bu egzama mutlaka doğal olmayan şeylerden tetikleniyor. Benim teorim ise saçımızı yıkadığımız sudan kaynaklanıyor. Sudaki kireç, içerisine konulan klor bunların hepside saç derisinde egzamayı tetikliyor, kepek oluşuyor. 11 yıl önce 10 gün avrupada tatil yaptım saçlarımı sıvı sabunla yıkadım, ne bir kaşıntı ne de bir kepeklenme oldu. Memlekete geri dönünce yine kepekler kaşıntılar başladı. Bende her yıkamadan sonra saçlarımı normal damacana içme suyu ile durulamaya başladım. Şuan kepek derdim kalmadı...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amalgam cıva yüzünden toksiktir florayı bozar candidayı besler inflamasyona sebeb olur amalgamı dolgusu olan insanlarda çok şık otoimmun hastalıklar görülür sebebi budur bunu sağlıklı şekilde çıkartan bir doktora gidin araştırın
    Çok güzel açıklama teşekkür ederim. Ben bu konuya eğileceğim çünkü bu tarz bir dolgum var sanırım. Çok ilhinç bir bilgi.

Dostum benzer bir sorunuda bende yaşıyorum.Konu açtım saçlarımın benzer şekil dökülüyor.Yanlarda ve arkada yok.Doktor Yağlı egzamam olduğunu söyledi.Bana ulaşabilir misin ? yardımına ihtiyacım var.

Bende de seboreik dermatit ve dökülme vardı. Ketoral kremi aldım günde 2 defa saçlı deriye uyguluyorum. Şuan dökülme azaldı, ayrıca kaşıntı, yanma, batma hissi de %90 azaldı. Bu benim deneyip etkili bulduğum uygulama. Ayrıca saçlı deriyi nemlendirmek önemli. Bunun için emu yağı kullanılabilir diye düşünüyorum güçlü bir antiinflamatuar, ketokonazol hem androjen reseptörü antagonisti hem de antifungal.

Alıntı Benedict Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de seboreik dermatit ve dökülme vardı. Ketoral kremi aldım günde 2 defa saçlı deriye uyguluyorum. Şuan dökülme azaldı, ayrıca kaşıntı, yanma, batma hissi de %90 azaldı. Bu benim deneyip etkili bulduğum uygulama. Ayrıca saçlı deriyi nemlendirmek önemli. Bunun için emu yağı kullanılabilir diye düşünüyorum güçlü bir antiinflamatuar, ketokonazol hem androjen reseptörü antagonisti hem de antifungal.
    Yani dökülmenin ne denli seboreik dermatitle ilgisi var ? Erkek tipi dökülme diye kaygı yapıyorum ama yaşım henüz 19.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon