Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: şakaklarda gerileme yaş 18

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anne tarafında 6 dayım var ve bazılarının şakakları benim kadar gerilemiş sadece ki hepsi 40 yaş üstünde ve annemin babasının saç çizgisi benden önde aynı şekilde 3 dayımında öyle 3 dayımında benim ki gibi şuan ve 45 55 yaşlarındalar..genetik olduğuna inanasım gelmiyor yani babam 35den sonra yavaşça kaybetmiş ben 18de nasıl kaybetmeye başlarım anlamıyorum ailede kuzenler dahil yaklaşık 25 erkek var ve tepe bölgesi hafif açık olan sadece babam o da alkol ve stresten olduğunu söylüyor..
    hocam belki düşük bi olasılık ama annenize de onun annesinden geldiyse ve ona da onun annesinden geldiyse olabilir.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

evet çok çok düşük bi ihtimalle dediğiniz gibi olabilir ben haftada 2 3 kez badem yağı ve susam yağı sürüyorum şakak bölgesine artık baya bi tüylendi dediğim gibi seboreik dermatitden dolayı çok fazla saçım dökülmüştü ondan olabilir diye düşünüyorum saçlarım ince telli olduğundan direk erkek tipi diyenler oluyor ama bizim ailede 1 dayım ve annem hariç kalın telli saçı olan insan yok zaten

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet çok çok düşük bi ihtimalle dediğiniz gibi olabilir ben haftada 2 3 kez badem yağı ve susam yağı sürüyorum şakak bölgesine artık baya bi tüylendi dediğim gibi seboreik dermatitden dolayı çok fazla saçım dökülmüştü ondan olabilir diye düşünüyorum saçlarım ince telli olduğundan direk erkek tipi diyenler oluyor ama bizim ailede 1 dayım ve annem hariç kalın telli saçı olan insan yok zaten
    Yağlara dikkat edin tam tersi dökülmeyi artırabilir.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

yağları sürdükten sonra dökülme iyice azaldı ve şekeri de hayatımdan çıkardım dediğim gibi 6 aydır ne gerileme var ne dökülme tüylenme var şakak kısmında umarım ilerlemez en ufak bi ilerlemede doktora başvuracağım şuanda böyle kalmış durumda zaten çoğu erkeğin şakak kısmı geride olgunluk saç çizgisi olabilir mi diye de düşünüyorum

arkadaşlar 20 gün sonra cildiyeye gideceğim soracağım da sizde yorumlarsanız sevinirim sizce kesin genetik saç dökülmesimi seboreik dermatit veya olgunluk saç çizgisinden dolayı olabilir mi merak ediyorum yorumlarınızı :/

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    açılarak ilerlemeye devam edecek.Senle yaşıtım.
    Acilen tedaviye başlamalısın.Forumu araştır kendine uygun tedaviyi seç uygula.doğal tedavi isirgan gibi yontemlerle vakit kaybetme
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

arkadaşlar bugün babamın askerlik ve gençlik fotoğraflarına baktım ailedeki tek kel denebilecek insan olduğu için ve şoka uğradım daha önce hiç saçlarına bakmamıştım adamın saçlar çocukluk saç çizgisindeymiş 30 35 yaşlarına kadar benimkiyle alakası yok saç tipinin de benimkiyle alakası yok dayılarımın saçları da dökülmedi söylediğim gibi ama benim şakaklarım geriledi sanırım doktora gitmeden bi sonuç alamayacağım. roaccutane yüzünden mi oldu diye düşünmeye başladım.saçlarımda kayganlık(saçlarıma elime attığında birbine dolanıyor) ve yağ 0 olduğundan dökülme oluyor olabilir

arkadaşlar sonunda doktora gittim hem roaccutane devamı hem saçta ki gerileme için ve aldığım cevap pek tatmin etmedi çünkü genetik dökülme olabilir ama ailende kellik olmadığından emin değilim dedi. kan değerlerim normal çıktı şakaklar için minoxil verebileceğini söyledi ama alnımın çok geniş olduğundan olgunluk saç çizgisi de olabileceğini söyledi çünkü öndeki saçlarımın kalitesiyle ensedeki saçlarımın kalitesi aynıymış ve dediğim gibi ailede kellik sadece babamda onda da 35 40 dan sonra başladı..3-4 ay daha gözlemleyip gerileme olursa minoxil kullanacağım başka bi çözüm ya da yapılacak şey yok sanırım....

badem yağı ve yılan yağı kullanıyorum şakaklara haftada 2 kez 7 aydır durumu takip ediyorum ve gerileme,dökülme yok bu kadar gerileme normal değil gibi geliyo ama dökülme de yok sınava hazırlanıyorum ve bunu acayip kafaya taktım olgunluk saç çizgisi olma ihtimali var mı sizce yorumlarınızı bekliyorum...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bende senle yaşıtım. Bende sınava hazırlanıyorum. Psikoloji benim de alt üst. Bazen çok kafama takıyorum bazen hiç umursamıyorum. Profilimde konulardan benimde saç çizgime bakabilirsin. Dermastamp alıp masaj yapabilirsin. İşe yarıyabilir.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon