Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: şakaklarda gerileme yaş 18

şakaklarda gerileme yaş 18

Arkadaşlar merhaba.3 yıl öncesine kadar saç çizgimde bir sorun yokken böyle bir gerileme yaşadım ve bunu yaklaşık 6 ay önce farkettim.6 aydır herhangi bir gerileme ya da aşırı dökülme yok günde 100 telden fazla döküldüğünü hiç sanmıyorum max.100 tel dökülüyordur buna eminim.Ancak dediğim gibi şakaklarda yaklaşık 1 1.5cm gerileme oldu ve psikolojimi çok bozdu sizce genetik mi bu ailem ve arkadaşlarım büyüdüğümden dolayı yüzümün ve alnımın genişlediğini söylüyorlar onlara göre normalmiş bu durum tepe noktasında ise bir sıkıntı göremedim ailede 5 amcam var ve hiçbiri kel değil,6 dayımdan hiçbiri kel değil ancak babam ve babamın babası kel,annemin babasının saçı benden fazla

konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın yeni kaydoldum.

Açılarak ilerlemeye çok uygun bir profile sahip saçınız gecikmeden kendinize uygun olacağınızı düşündüğünüz bir tedavi başlayınız önemli olan bir yerden başlamanız ve zaman kaybetmemeniz sonrası zamanla oturacaktır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

hocam kesin olarak genetik dökülme mi var önereceğiniz bir tedavi var mı? gören arkadaşlar sizde yorum yaparsanız sevinirim..

SaçımınDoktoru Üyesi
    %100 erkek tipi dokulme simdiden onlem almalisin zaten zamanla saclarinin cansizlasip kalitesi dustugunde anlayacaksin

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dokulme tipimiz ayni hatta sac renk tonumuz bile ayni beni dinle
    yas 21

bu arada eklemeyi unuttum yaklaşık 6 ay öncesine kadar 1.5 yıl boyunca seboreik dermatit ile uğraştım ve kafamı her kaşıdığımda özellikle şakak kısmını kaşıdığımda elime saç geliyordu pullarla birlikte o zaman hiç umursamamıştım ve kaşımaya devam etmiştim ondan olabilir mi acaba diye düşünüyorum babam 35 yaşına kadar benim şuanki halim gibiymiş

Yeni Üye
    Benimde yaş 18 ve saç tipimizde aynı bende çaresizim

Trayki fotoğraf yükleyebilir misin sende rica etsem bakalım bi durumuna.Bide dediğim gibi tüm ailemde kellik diye bişey yok ve genetik miras olma şansı çok çok düşük çünkü ailede çok fazla erkek var ve dediğim gibi 35den aşşağı şakakları 3 4 cm açılan yok babam 50 yaşında ve şakakları gitti tepe bölgeside hafif açık ama 35 yaşına kadar şakakları dışında bi problemi yoktu dediğim gibi ve kendisi çok alkol tüketiyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı skins13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trayki fotoğraf yükleyebilir misin sende rica etsem bakalım bi durumuna.Bide dediğim gibi tüm ailemde kellik diye bişey yok ve genetik miras olma şansı çok çok düşük çünkü ailede çok fazla erkek var ve dediğim gibi 35den aşşağı şakakları 3 4 cm açılan yok babam 50 yaşında ve şakakları gitti tepe bölgeside hafif açık ama 35 yaşına kadar şakakları dışında bi problemi yoktu dediğim gibi ve kendisi çok alkol tüketiyor.
    Anne tarafınızdan geçiyor olabilir mi?
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

anne tarafında 6 dayım var ve bazılarının şakakları benim kadar gerilemiş sadece ki hepsi 40 yaş üstünde ve annemin babasının saç çizgisi benden önde aynı şekilde 3 dayımında öyle 3 dayımında benim ki gibi şuan ve 45 55 yaşlarındalar..genetik olduğuna inanasım gelmiyor yani babam 35den sonra yavaşça kaybetmiş ben 18de nasıl kaybetmeye başlarım anlamıyorum ailede kuzenler dahil yaklaşık 25 erkek var ve tepe bölgesi hafif açık olan sadece babam o da alkol ve stresten olduğunu söylüyor..

Sayfa 1/3 123 SonSon