2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: İnsülin iğnesi ile iğnelemede dikkat edilmesi gerekenler ve tavsiyeler nelerdir?

Yeni Üye

İnsülin iğnesi ile iğnelemede dikkat edilmesi gerekenler ve tavsiyeler nelerdir?

Selamlar,

Önümüzdeki hafta içinde , geçtiğimiz aylardaki saç derisindeki tahriş/alerji sorunumun tamamen geçtiğinden emin olduktan sonra tekrar iğneleme yapmaya başlamak istiyorum. Bu sefer (dayanabilirsem) insülin iğnesi kullanmayı düşünüyorum. Önden hem bilgi toplamak hem de bu metodla ilgili birikim tek başlıkta derli toplu olsun diye düşünerek böyle bir başlık oluşturmak istedim. (Varsa da parça parça farklı başlıklarda rastladım.)

Sadede gelirsek,
    Forumda dermaroller yerine insülin iğnesi kullanarak iğneleme yapmanın daha verimli olduğu yönünde yorumlar var. İnsülin iğnesi uygulayan arkadaşların aşağıdaki sorulara cevapları, yorumları ne olur? .

Sorularım şu şekilde,
    - İnsülin iğnesi hemen hemen yarım cm kadar vardır. Deriye girecek derinliği nasıl kontrol edeceğiz? İnce işçilik yapmaya çalışırken ellerim titrer bazen.
    - İğneler deriye dik olarak mı girmeli?
    - Görmekte zorlanacağımız bölgeler için nasıl yapacağız? Karambole el yordamıyla mı ayarlayacağız deleceğimiz noktaları?
    - Şakakta epeyce gerilemem var ve tepe bölgemde tamamen açık bölge olmasa bile ciddi bir seyrelme mevcut. Yani uygulamak istediğim alan epeyce geniş. Sizce örneğin kaç delme yapmalıyım yaklaşık. Tabi şu kadar delmelisin demek saçma olabilir fakat referans alabilmem adına uygulayan arkadaşlar nasıl yapıyorlar?
    - Zahmetli olacağını bildiğim için örneğin kafayı iki bölgeye ayırıp farklı günlerde yapmak sizce nasıl fikir? Sakıncası olabilecek bir durum olur mu?
    - Evimde dermaroller mevcut, yuvarlayarak kullanmak yerine bas-çek şeklinde kullanmak nasıl bir alternatif? (Uygulama daha kolay olacaktır diye düşünüyorum)
    -

Kişiden kişiye uygulamada farklılıklar olabilir tabi fakat sizlerin kendinizce yukarıdaki sorularımla ilgili geliştirdiğiniz taktikler, püf noktalar nelerdir? Paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Ek olarak tepe bölgem şu şekilde. (Yaklaşık 20 gün önceki hali)
    https://i.hizliresim.com/9aoP2Q.jpg

Öncelikle geçmiş olsun, önemli noktalara değinmişsiniz.
    Ben derma kullanıyorum 0.5 ilk yuvarlayarak, bastırarak yapıyorum. Sonrasında mıncıklarmış gibi deriyi sıkarak kanatmaya çalışıyorum ki hafif hafif kanıyor. Ben tedavimi ileri seviyeye taşıyamadım ama gerilemeyi yavaşlattığımı düşünüyorum (Tedavim sadece Cell). Daha deneyimli arkadaşlar bilgilendirirse güzel olur.