10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: vertex uyuşukluk

Yeni Üye

vertex uyuşukluk

vertex bölgemde acı veya uyuşma arasında bi his var bunun sebebi nedir tam olarak

Bu erkek tipi dökülmede ki inflamasyon belirtisidir herkes hissetmeyebilir ancak bir çok kişide mevcuttur.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende de tedavi uyguladığım bölgede var. Saç dökülmeside hızlandı. Sanırım saçları kaybetme vakti geldi.

Alıntı SacimYok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de tedavi uyguladığım bölgede var. Saç dökülmeside hızlandı. Sanırım saçları kaybetme vakti geldi.
    Uyuşukluk olduğu takdirde tamamen açılma olması gerekmez kesintisiz uyuşukluk devam edip belirli ölçüde saç sayısı her daim olabilir ki bir çok kişide durum böyle, stabilite için uyuşukluğun kesilmesi iyi bir aşamadır ve bunu önleyen etkenler sizde işe yarıyor demektir.
    Konu Miracle tarafından (03.01.2019 Saat 10:34 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uyuşukluk olduğu takdirde tamamen açılma olması gerekmez kesintisiz uyuşukluk devam edip belirli ölçüde saç sayısı her daim olabilir ki bir çok kişide durum böyle, stabilite için uyuşukluğun kesilmesi iyi bir aşamadır ve bunu önleyen etkenler sizde işe yarıyor demektir.
    Bu bilgiye mukabil bende oluşan uyuşukluğu kullandığım etkenlerle artık hissetmiyorum. Öyle ki saç derim artık daha elastik. Masaj esnasında eğilip burkulmalarda daha rahat.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ketakonazol kirmizi olan sampuani ne zaman kullansam uyusuklugu bende hissediyorum. Ama vichy hassiyet giderici sampuanin icinde salisik asit var sampuan kullandigimda bu uyusuklugu hissetmiyorum. Bunun arasindaki bagi cozemedim

Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ketakonazol kirmizi olan sampuani ne zaman kullansam uyusuklugu bende hissediyorum. Ama vichy hassiyet giderici sampuanin icinde salisik asit var sampuan kullandigimda bu uyusuklugu hissetmiyorum. Bunun arasindaki bagi cozemedim
    Salisilik asit sizde oluşan inflamasyonu cox inhibisyonu yaparak engelliyor ve akut inflamasyonda sizde daha etkili görünüyor salisilik asit ancak her zaman dediğimiz gibi bu kişiden kişiye değişebiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salisilik asit sizde oluşan inflamasyonu cox inhibisyonu yaparak engelliyor ve akut inflamasyonda sizde daha etkili görünüyor salisilik asit ancak her zaman dediğimiz gibi bu kişiden kişiye değişebiliyor.
    Siz salisik asitin Prostaglandini bloke ettiğini ve pdg2 bloke edelim derken saçın büyümesini, onarmasını sağlayan pge2'yi de bloke edildiğini söylemiştiniz ama saçın büyümesini sağlayan kilit hormon pge2 değil ki yanlış mı düşünüyorum. Zararın neresinden dönersek kardır mantığıyla NW2'ler için güzel bir etken değil mi? Saçı korumak adına

Yeni Üye
    Salisilik asitli güzel bir etmen var mı losyon olur şampuan olur tavsiye edebileceğiniz?
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

SaçımınDoktoru Üyesi
    pgd2 öcü değildir, pgd2 pıhtılaşmadan kasılmaya kadar birçok biyolojik mekanizmada etkilidir, pgd2 ve pge dongusunu ying yang olarak dusunebilirsiniz. Aspirin kullanmayın, coxu kapatır, ikisini de engeller, birçok bilinen pgd2 inhibe edici edici dogal etkenler saç icin zararlıdır, setipiprant pgd2 engellemez, sac dökülmesine sebep olan ilgili yolu kapatır, yeni başlayanlar için saçın arasidonik asit zincir dongusunu okumasını tavsiye ederim.