8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Yağlanan vücut, fazla kilo, saçlarda dökülme, kalite kaybı

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yağlanan vücut, fazla kilo, saçlarda dökülme, kalite kaybı

Selam arkadaşlar elbette doktora gidip bu işin aslını öğrenmem gerek ama forumda da bilgili çok arkadaş var görüşlerini almak istedim.
    Sağlıklı kilonun üstündeyim. normal kilo 70 iken benim kilom 80 en az 10 kg fazlayım. Gün içinde aktif bir hayatım var fakat düzenli spor yapmıyorum. Beslenme düzenim pek temiz değil çöp diye nitelendirdiğimiz şeyler de sık olmasa da yiyorum. 7 yıl öncesinde de kilom vardı. belli bir dönem spor diyet ile ideal kiloma döndüm fakat sonra eski halime döndüm. Son 5 yıldır saçımı hergün yıkamam gerekiyor hergün yağlanıyor saç derim uyuyup uyandığımda da deriye temas eden saçta yağlanıyor. Sadece saçlar değil burnum yüzüm sırtım da yağlanıyor. Son 3 yıldır gözle görülür bir şekilde saçlarımda kalite kaybı seyreklik var son yıl da artık kafa derim görünebiliyor. Vücudum yüzüm ve saçım da yine 1 gün içinde yağlanıyor. Dökülme ile eş bir şekilde devam ediyor sanki bu süreç. Saçın dökülme kalite kaybetmesinin sebebi derinin çabuk yağlanması mıdır yoksa yağlanmanın sebebi hormon dökülmenin sebebi de hormonlar olduğundan mı? Burada asıl mesele hormonlar mı yoksa beslenmemin kötü olup fazla kilomun olması mı ? sadece görüşlerinizi soruyorum elbette görmeden test yapmadan doktora görünmeden bir şey demek zor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar elbette doktora gidip bu işin aslını öğrenmem gerek ama forumda da bilgili çok arkadaş var görüşlerini almak istedim.
    Sağlıklı kilonun üstündeyim. normal kilo 70 iken benim kilom 80 en az 10 kg fazlayım. Gün içinde aktif bir hayatım var fakat düzenli spor yapmıyorum. Beslenme düzenim pek temiz değil çöp diye nitelendirdiğimiz şeyler de sık olmasa da yiyorum. 7 yıl öncesinde de kilom vardı. belli bir dönem spor diyet ile ideal kiloma döndüm fakat sonra eski halime döndüm. Son 5 yıldır saçımı hergün yıkamam gerekiyor hergün yağlanıyor saç derim uyuyup uyandığımda da deriye temas eden saçta yağlanıyor. Sadece saçlar değil burnum yüzüm sırtım da yağlanıyor. Son 3 yıldır gözle görülür bir şekilde saçlarımda kalite kaybı seyreklik var son yıl da artık kafa derim görünebiliyor. Vücudum yüzüm ve saçım da yine 1 gün içinde yağlanıyor. Dökülme ile eş bir şekilde devam ediyor sanki bu süreç. Saçın dökülme kalite kaybetmesinin sebebi derinin çabuk yağlanması mıdır yoksa yağlanmanın sebebi hormon dökülmenin sebebi de hormonlar olduğundan mı? Burada asıl mesele hormonlar mı yoksa beslenmemin kötü olup fazla kilomun olması mı ? sadece görüşlerinizi soruyorum elbette görmeden test yapmadan doktora görünmeden bir şey demek zor.
    Hocam ben gayet sağlıklı besleniyorum, spor da yapıyorum düzenli ancak senin yağ ve dökülme olayı bende de mevcut. Gerçekten anlamıyorum neden.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sağlıksız saç, sağlıksız bedenin yansımasıdır. Saç dökülmesi sağlık sorunlarının ortaya çıkardığı olgudur.

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlıksız saç, sağlıksız bedenin yansımasıdır. Saç dökülmesi sağlık sorunlarının ortaya çıkardığı olgudur.
    Josef'in yorumuna ne diyorsun peki sağlıklı beslenip spor yaptığını söylüyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı bahtsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Josef'in yorumuna ne diyorsun peki sağlıklı beslenip spor yaptığını söylüyor
    Bende spor yapıp sağlıklı besleniyorum. Vücudumda yağ yok neredeyse ama bu, başka sorun olmadığını göstermez. Bugğn hiç bir sorun olmasa bile dha önceden geri dönüşü zor olacak şekilde vücudu içten bitirdim.

1.78 68 Kiloyum. 5 Senedir aralıksız düzenli spor yapıyorum. Protein alımına çok dikkat ediyorum. Yaylalardan gelen yağ ile bal ile besleniyorum. Ancak ben de buradayım. Anlatmak istediğim saç dökülme sorunu bu kadar basit bir şekilde indirgenemez. Beslenme, vücut, yağ oranı çok önemlidir ama asıl sorun yılların birikimi genlerimizdedir. bu unsurlar yalnızca dolaylı etkiye sahiptir, sağlıklı vücut sağlıklı kan dolaşımı demektir. Sağlıklı kan dolaşımı sağlıklı saçlar demektir. Ancak bu durum saçların dökülmeyeceği anlamına gelmez. Böyle olmasaydı şu anda fit olup kel insan olmaması gerekirdi.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende spor yapıp sağlıklı besleniyorum. Vücudumda yağ yok neredeyse ama bu, başka sorun olmadığını göstermez. Bugğn hiç bir sorun olmasa bile dha önceden geri dönüşü zor olacak şekilde vücudu içten bitirdim.
    İçten bitirdim derken alkol vs anlamında mı konuşuyorsun hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hayır hocam yüksek kilolarda çok kaldım ve uzunca süre kötü beslendim.