Selam arkadaşlar elbette doktora gidip bu işin aslını öğrenmem gerek ama forumda da bilgili çok arkadaş var görüşlerini almak istedim.
Sağlıklı kilonun üstündeyim. normal kilo 70 iken benim kilom 80 en az 10 kg fazlayım. Gün içinde aktif bir hayatım var fakat düzenli spor yapmıyorum. Beslenme düzenim pek temiz değil çöp diye nitelendirdiğimiz şeyler de sık olmasa da yiyorum. 7 yıl öncesinde de kilom vardı. belli bir dönem spor diyet ile ideal kiloma döndüm fakat sonra eski halime döndüm. Son 5 yıldır saçımı hergün yıkamam gerekiyor hergün yağlanıyor saç derim uyuyup uyandığımda da deriye temas eden saçta yağlanıyor. Sadece saçlar değil burnum yüzüm sırtım da yağlanıyor. Son 3 yıldır gözle görülür bir şekilde saçlarımda kalite kaybı seyreklik var son yıl da artık kafa derim görünebiliyor. Vücudum yüzüm ve saçım da yine 1 gün içinde yağlanıyor. Dökülme ile eş bir şekilde devam ediyor sanki bu süreç. Saçın dökülme kalite kaybetmesinin sebebi derinin çabuk yağlanması mıdır yoksa yağlanmanın sebebi hormon dökülmenin sebebi de hormonlar olduğundan mı? Burada asıl mesele hormonlar mı yoksa beslenmemin kötü olup fazla kilomun olması mı ? sadece görüşlerinizi soruyorum elbette görmeden test yapmadan doktora görünmeden bir şey demek zor.