3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Ben de Seboreik Dermatit mi var ?

Ben de Seboreik Dermatit mi var ?

Merhaba arkadaşlar. Yaşım 19 ve 2-3 ayda saçım baya azaldı. Bundan 3-4 ay önce banyodan sonra kafam bildiğiniz yanıyordu. Acayip bir yanma hissi vardı. Dökülme de acayip vardı. Sonra banyodan sonra kafamda ufak ufak beyazlıklar olmaya başladı. Yani sadece ön kısımda vardı. Saçlarım azaldı ve incelmişti eski parlaklığı da azalmıştı. Doktora gittim anlattım derdimi bana Head and shouldersin dand-druff'unu önerdi ve kenazol yazdı. Head and shoulder'ı kullanınca bir sıkıntı olmuyor ama dökülme yine aynı. Kenazolu kullandığım vakit yine o banyodan sonra beyazlıklar çıkıyor. Ve kulak arkasına yakın saç derisinde bir değişik his var. Bir de hastaneye gitmeden önce saç derimi kaşıyınca ağrıyordu saç diplerim ağrıyordu hala bunlar var ama o kadar çok değil. Bu Seboreik Dermatit'i araştrıdım yağlı kafa derisinde oluyormuş lakin benim saçlarım küçüklüğümden beri kurudur. 4.5. gün yağlanmaya başlıyor yani bu hastalık tam var diyebilir miyiz? Birde banyodan sonra fön kullanınca baya beyazlıklar çıkıyor. Dün banyodan sonraki fotoğraflarımı da aşağıya atacağım. Not: fön kullanmadım
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi f7399c63-6310-409d-b7e8-2eda14a10612.jpg‎   730fe1b5-f0c1-4f26-90c5-a2fb8bae4811.jpg‎   aad47bc6-86b2-48a1-b5aa-57d94fe6a747.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Profilimdeki konulara bakabilirsin. Aynı durumda gibiyiz. Saç çizgimiz bile şuan aynı gibi.sebonun tam tedavisi yok diye biliyorum. Sadece azaltabilirsin diye biliyorum. Bende head and shoulders anti dandruff kullanıyorum. 1 ay öncesine kadar bıttım sabunu kullanıyordum oda fena değildi ama head and shoulders bayağı azalttı. Saçını yıkarken tırnaklarınla bir noktadan bir noktaya kazı. Beyaz tortu varsa sebo var demektir. Saçını kısa kestirmeni öneririm. Rahatlatıyor kafa derisini. Geçmiş olsun

roaccutane ve bioxcin şampuan kullanmadan önce bende de vardı ve özellikle kaşlarım ve şakak kısmım çok kaşınırdı kaşıdıkça da saç ya da kaş gelirdi elime ve şuan şakak kısmım yaklaşık 1cm geride durduracak bişey bulamazsan sıkıntı olabilir