6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Lutfen cevap verirmisiniz bu saç dökülmesi mi ?

Yeni Üye

Lutfen cevap verirmisiniz bu saç dökülmesi mi ?

Arkadaslar benim saclarim gunluk yikarsam dokulmuyor ) yani dusta sac gelmiyor elimi attigimda sac gelmiyor
    Ancak saclarimi 2 gunde bir yikarsam biraz dokulme oluyor dusta 3 gunde bir yikarsam felakat dokulme oluyor
    Bu normal midir ? Yoksa sac dokulmem var diyebilirmiyim ?

Düz mantikla düşünürsek gunde atiyorum 25 tl sac dokulse her gun dus alinca pek goze batmaz ama 3 gun yikamazsan total 75 tl sac dokulmus olur diger saclara yapisip duracagindan yikadiginda cok sac dokulmus gibi gozukebilir. Sac diplerinin yaglanmasi da arttiriyordur belki bilemiyorum fakat sac dokulmen olup olmadigini sac yogunlugundan ve sac cizgisinden tespit edebilirsin. Foto atarsan daha iyi yardimci olabiliriz.

Gerçekten az veya çok şeklinde değil sayılarla ifade etmelisin. Bu konuda tavsiyem hacı şakirle saçlarını köpükle sonra sabunda ki saçları say. Sabuna yapışacağı için saçlar ne kadar döküldüğünü kolayca anlayabilirsin.

Yeni Üye
    Cevaplariniz icin tesekkurler soyle soyliyeyim mesela 3 gun yikamadigimda 50-60 en az dokulur ama hafta ici gunluk yikayinca 3-5 tane anca gelir sac dokulmem var yanlarda acilma ama bu eskiden kalma cunku eskiden dokuluyordu artik dokuluyor mu dokulmuyor mu anlamiyorum cunku minoxil kullaniyorum faydali mi cozemiyorum

Yeni Üye
    bahsettiğiniz 2.3. günlerde saçınız yağlanmış oluyorsa eğer dökülme olur, yağ saç döker

Yeni Üye
    Bence saç dökülmesinin sonucunu kelliğe gidip gitmeyeceği kaç tel döküldüğüyle anlaşılmaz.. ne kadar inceldiğiyle seyreldiğiyle saç kalitesiyle anlaşılır bu. Görmeden yorum yapmak anlamsız kalır sana yardımcı olmaz kardeşim