Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Cildiyecilerin Ciddiyetsizligi Uzerine ve 1 Soru

Yeni Üye

Cildiyecilerin Ciddiyetsizligi Uzerine ve 1 Soru

Arkadaşlar merhaba,
    28 yaşındayım. 1 yıldır yoğun saç dökülmesi yaşıyorum. Kullandığım ürünler;
    -ÖSS dönemi-Bioxin sampuan ve losyon- Saç dokulmesini artirdi ve seboreik dermatite neden oldu.
    -Gecen sene 2 ay- Dermatolog tavsiyesiyle Sawpoo sampuan,hairforte sprey ve xpecia tablet- Saç telleri inceldi ve dokulme uzerine bir etkisi olmadi
    -6 ay once serioxyl losyon kullandim dökülme artti bunun yanına bir de suda çözünmüş diane-35 ekledim ve bende yan etki yapti ve suan sac tellerim cok ince.
    Bunun uzerine baska bir dermatologa gittim trichos losyon ve bir sampuan verdi. Bu urunleri almadim. Dermatologlara guvenmiyorum. Katalogdan urun veriyorlar ve recete ettikleri ürünler sadece hastanenin karşısındaki eczanelerde satılıyor. Ürün satış temsilcileriyle anlasip, herkese o ürünleri yazdiklarini düşünüyorum.
    Piyasada satilan bioxcin,serioxyl gibi urunlerin faydasi degil zarari oldugunu cok aci sekilde öğrendim.
    Şakalarımda açılmalar var. Minoxile başladım sadece şakaklarıma sürüyorum.
    Benim sorum şu minoxili sadece şakaklarıma sürsem diğer bölgelere sürmesem de etkisi olur mu o bölgelere?Saclarim ince telli onde kullandigim minoxilin arkadaki saclari da dokmesinden korkuyorum. Arkalardaki sac yoğunluğu iyi şuan icin.
    Tamamına kullansam daha mi faydalı olur sizce?
    Tesekkurler, allah hepinizin yardimcisi olsun.
    Not: Fotograf eklencek

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    2013 yılında şakaklara yalnızca Kirkland Minoxidil uygulayarak aldığım sonuç, 7-8 ay Minoxidil. O zaman Dermaroller Dutasterid Miracle losyon vs. yoktu, biz bilmiyorduk. Sadece Minoxidil Finasterid ve kremler vardı.

Geçmiş olsun. Doktor seçimi çok önemli işte.

Yeni Üye
    Yalova 22 yorum icin teşekkürler. İnsallah ben de basari yakalarim

Geçmiş olsun dedikleri gibi doktorda bitiyor iş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Dökülmen erkek tipi orası %100 eminim. Şuna öğrenmen lazım dökülmen DHT ile mi yoksa PGD2 ile mi alakalı bunun içinde seti veya miracle losyonlarını deneyip tecrübe etmelisin. Seti iyi geliyor ise %80 PGD2 inhisiyle alakalıdır. Benim mesela kaşıntılı bir saçım var aslında bu seboreik dermatit değil. PGD2 hormonunun saç derisinde fazla protein üretip tıkmasıyla alakalı bu yüzden gün aşırı saçını yıkayıp masaj yapmalısın ve Salisik Asit içeren bir losyon da kullanmalısın. Ben Betasalic Losyon kullanıyorum içinde 20mg Salisik Asit var kaşıntıyı 7 aydır kesemiyordum, bunu 4 gündür kullanıyorum sabah akşam kaşıntı kalmadı. Bir de Seti siparişi verdim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dökülmen erkek tipi orası %100 eminim. Şuna öğrenmen lazım dökülmen DHT ile mi yoksa PGD2 ile mi alakalı bunun içinde seti veya miracle losyonlarını deneyip tecrübe etmelisin. Seti iyi geliyor ise %80 PGD2 inhisiyle alakalıdır. Benim mesela kaşıntılı bir saçım var aslında bu seboreik dermatit değil. PGD2 hormonunun saç derisinde fazla protein üretip tıkmasıyla alakalı bu yüzden gün aşırı saçını yıkayıp masaj yapmalısın ve Salisik Asit içeren bir losyon da kullanmalısın. Ben Betasalic Losyon kullanıyorum içinde 20mg Salisik Asit var kaşıntıyı 7 aydır kesemiyordum, bunu 4 gündür kullanıyorum sabah akşam kaşıntı kalmadı. Bir de Seti siparişi verdim.
    hocam hatanız var dht pgd2yi artırdığı için dökülme olur yani dht ile mi alakalı pgd2 ile mi alakalı sorusu yanlış olmuş.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dht inflamasyona sebep olur. Saci doken sonuç sebebi inflamasyondur. Setipiprant dht yi engelemeden dht nin sebep oldugu inflamasyonu engelleyerek gpr44 reseptorunu kapatarak etki eder, yani bi nevi tıpa gorevi gorur. Dht nin etkisini de engellemiş olursunuz. Salisilik asit kullanmayınız. Tum prostaglandinleri inhibe eder. Prostaglandinlerin deri uzerinde pıhtılaşma, iyilesme gibi bircok etkileri bulunur. Pgd2 nin bile gorevleri vardır.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam hatanız var dht pgd2yi artırdığı için dökülme olur yani dht ile mi alakalı pgd2 ile mi alakalı sorusu yanlış olmuş.
    Hayır doğru söylüyor kimi insanda gerçekten dht etkili olmuyor zamanında çok çeşitli antiandrojenler denemiştim topikal olarak hiçbirinden fayda görmedim nezaman pgd2nin üzerine gittim başarı sağladım insanların dökülme tipleri farklı olabiliyor.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı glaurung Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dht inflamasyona sebep olur. Saci doken sonuç sebebi inflamasyondur. Setipiprant dht yi engelemeden dht nin sebep oldugu inflamasyonu engelleyerek gpr44 reseptorunu kapatarak etki eder, yani bi nevi tıpa gorevi gorur. Dht nin etkisini de engellemiş olursunuz. Salisilik asit kullanmayınız. Tum prostaglandinleri inhibe eder. Prostaglandinlerin deri uzerinde pıhtılaşma, iyilesme gibi bircok etkileri bulunur. Pgd2 nin bile gorevleri vardır.
    Evet salisik asit prostagladinin turevlerini inhibe ediyor ama sadece sac cikisi saglayan kilit hormon prostagladin degil ki? Eger oyle dusunursek Fina kullanip dht bloklayan biri aslinda pdg2 de bloklamis oluyor. Yani sac dht bloklayayim derken bir nevi prostaglandin hormon ve turevlerini de bloklamis oluyorsun.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler