Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
31 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Zerdeçal Dht İnhibitör

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en etkili ve verimli sonuç için, zerdeçalı hangi formda tüketmeliyiz? Taze?Kurutulmuş?
    Üstad tazesini bukalabilrsen en etkilsl odur,ama tazesi çok bulunan bir bitki değil zerdeçal,ha kurutulmuşu olarakt ben bundan sonra kök zerdeçal alarak kendim öğütmeyi düşünüyorum.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

filozof
    Guest
    Bir çalışmada kurkumin bile 2g ​​yutulur zaman, onun serum düzeyleri çok düşük olduğu bulundu belirtmektedir. 20 mg piperinedir Kurkumin ilave edildi, ancak biyo-2000,% artmıştır. biyolojik serum seviyeleri ve kurkumin emilim düzeyleri anormal olarak artmıştır. Bir zerdeçal alırsa gibi karabiber gibi addons tarafından desteklenen sürece Böylece, bunun çoğu kullanılmayan olduğunu.

Hocam çeviri yanında orjinal linki de versek daha iyi olur.
    Benim internette okuduğum kadarıyla zerdeçal+karabiber+zeytinyağı karışımı emilim ve karaciğerde metabloik işlemler için gerekli. En iyidi bunları yoğurda katmak.
    1. Miracle Losyon 20.09.2014 den itibaren Günde 1 kez çok nadir 2 kez
    100 ml Elseve içine 2 kutu aldactone + 1 kutu diane 35 (sonra yarıya düşürdüm) + 1 dekort ampul (bazen atmıyorum)
    2. 50 ml tresana 4 tane dutasterid+ 3 ml saf alkol genelde günde 2 kez bazen 1 kez (27.02.2015 den beri)
    3.besa ısırganlı elma sirkesi (11.03.2015) günde 1 kez + kurutulmuş-taze ısırgan demleyip içmek ve kafaya bocalamak haftada 2-3-4 kez (10.03.2015 den beri)

filozof
    Guest
    Zerdeçal maalesef pge2 yi inhibe ettiği için bu tedaviyi askıya aldım kar-zarar durumu hesap edilip ona göre kullanmak gerekiyor forumdaki arkadaşlara tavsiyye ettiğim için özür diliyorum zerdeçal ve saça faydası ile ilgili çok çalışma var ama pge2 yi azaltması hiç iyi değil

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zerdeçal testo artırır diye bi bilgi okumuştm bi sitede.Bitkisel etkenler söz konusu olduğunda tam bi bilgi kirliliği söz konusu

filozof
    Guest
    azalan dht ye karşı artması beklenen bir durum zaten ama ben artık ısırganla yakıotuyla otla çöple tedavi olacağına inanmıyorum

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı filozof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    azalan dht ye karşı artması beklenen bir durum zaten ama ben artık ısırganla yakıotuyla otla çöple tedavi olacağına inanmıyorum
    Açıkçası bende pek inanmıyorum,,sadece alternatif destek tedavi olabilir haftanın bazı günleri, o kadar..Onun dışında fazla bir beklentim yok,,zamanında Karanfil kürü,,Ceviz kabuğu suyu,,,bir sürü bitkisel yağ karışımı,,Hatta orjinal soğuk pres Saf argan yağı (149 tl) kullanmama rağmen daha hiiçbirinin saç çıkardığına şahit olmadım...Ha saçların beslenememe-bakımsızlık gibi sebeplerden saçları dökülen özelliklede bayanlar için cazip gelebilir fakat bizim gibi genetik ve agresif dökülme seyrelme yaşayan insanlar için işe yaradığına şahit olmadım...Sadece belli miktar saç dökülmesini azaltabilir...Ha yararı vardır ama bizim işimizi karşılayacak düzeyde değil...Ben bitkisel kürlerin içinden en fazla Saf Argan yağından fayda gördüm,,Çünkü hemen emiliyor cilt tarafından sanki alkol gibi uçuyor,öyle yağlılık hissi bırakmıyor...Argan yağını kullandığım ertesi günü saç dökülmesi azalıyor..Ama 2. veya 3. günü tekrar saçlar aynı tempoda dökülmeye devam ediyor...Hegünde kullanmak her gece yatmadan önce kullanıp sabah tekrar saçları yıkamak çok zahmetli oluyor,,sadece saç dökülmesini durdurur ve saçları iyi besliyor,,onun dışında saç çıkardığını görmedim kullandığım bu en faydalı bu bitkisel üründe...

filozof
    Guest
    pge2 saç için herşey değil o yuzden karabiberli zerdeçal tedavisine devam ediyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    pge2'nin saç için önemi nedir ? Ben de vitiligom için kullanıyordum zerdeçal şuan kaynar suya bi çay kaşığı attım önümde duruyor birazdan içecegim. PGE2 engellemesi niye sıkıntı yaratıyor ?

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    iranda ve rusyada bu işlerin universıtesı var bıtkısel urunler oyle saba aksam yemekle ve dusuk dozlarda etkı etmez daha fazla arastırınız turkıyedekı yayınları toptan sallayın hıkayedır

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon