Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç ektirdim ama seyrekleşmeye başladı - Topik kullanıyorum

Yeni Üye

Saç ektirdim ama seyrekleşmeye başladı - Topik kullanıyorum

Arkadaşlar Merhaba

ilk saç ektirdiğimde proscar 4/1 - minoxil - xpecia kullandım inanın öyle süperdi ki ilk zamanlar ama ne zaman bunları kullanmayı bıraktım hızlıca seyrekleşmeye başladı.

Şimdi sizce ne yapmalıyım aradan 1 yıl geçti Topik kullanarak kapatıyorum ama moralim çöktü resmen arkadaşlar

Sizce nasıl yapsam miracle - dermaroller mi denesem veya bi cellagence diye birşeyden bahsediyor herkes ama sitede tarifini felan bulamadım.

Hap olarak ne alabilirim ?

Saç ektirmiş biri olarak şunu diyebilirim.
    RU58841,Minoxidil+Dutasterid,miracle losyon vs hepsini kullandım.
    Bir saçın kaderinde dökülmek varsa önüne geçemiyorsunuz maalesef. Ben öyle düşünüyorum.

Saçların en yoğun dökülme süreci Ağustos ayı sonrası başlıyor ve Ekim Kasım aylarında dökülme yoğun bir şekilde bitiyor.
    Giden saç gidiyor buna çare yok gibi.
    Tekrar ekim haricinde ben bir alternatif göremiyorum.

Topik bende çok kullandım.
    Hemde her çeşitini ve en çok Toppik markası keratin spreyinden memnun kaldım.
    Fiyatı en son aldığımda 96 TL idi.
    Şuanda Luis Bein kullanıyorum ama bu kadere alışmaya çalışıyorum.
    Kabullendim diyebilirim.
    1- Saç ekimi (10.03.2016)
    2- Ru Losyon ( 60 ml içine 1 gr ru)
    3- Saf Prostaglandin 18.03.2016
    4- Sebamed antihairloss ( haftada 6 gün)
    5- HP Biotin 5mg (her gün 1 tane) 31.03.2016
    6- Miracle losyon (12.04.2016)

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar güçlü etkenler kullanıp nasıl fayda görmediniz insanların umutlarını kırıyosunuz..
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekim konusunda pek bilgim olmamasına rağmen şunu belirtebilirim, aga bir doku rahatsızlığıdır. en önemli faktörlerden birisi scalp dokusunun kıl büyümesine elverişli olmasıdır. bu yüzden şu an çoğu çalışma dokunun düzene sokulması üzerine ilerlemektedir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı opteron Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir saçın kaderinde dökülmek varsa önüne geçemiyorsunuz maalesef. Ben öyle düşünüyorum.

Saçların en yoğun dökülme süreci Ağustos ayı sonrası başlıyor ve Ekim Kasım aylarında dökülme yoğun bir şekilde bitiyor.

Kabullendim diyebilirim.
    Ben çinden sipariş ediyorum toppik markalı olanı 20 güne geliyor.. Bide senin dediğine bakayım TR deki toppik satıcısı oldukça yüksek fiyat istiyor ben 25-30 tl ye alıyorum aynı marka aynı üretici

Alıntı Eyyup Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar güçlü etkenler kullanıp nasıl fayda görmediniz insanların umutlarını kırıyosunuz..
    üstad ben kafama göre tedaviyi bıraktım o yüzden oldu ondan sonra da saldım kendimi.. şimdi çare arıyorum açıkçası

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekim konusunda pek bilgim olmamasına rağmen şunu belirtebilirim, aga bir doku rahatsızlığıdır. en önemli faktörlerden birisi scalp dokusunun kıl büyümesine elverişli olmasıdır. bu yüzden şu an çoğu çalışma dokunun düzene sokulması üzerine ilerlemektedir.
    Kami hocam şuan miracle ürününe başlayacağım ama ağızdan ne alsam acaba bilmiyorum veya şu cellagane diye losyon varmış ona nasıl ulaşırım veya ne önerirsiniz acaba

Kabullendim diyebilirim.
    Saç ekimi yaptırmışsınız. Bu ekim sonrası memnun kalmamışsınız. Yine de tek çare saç ekimi diyorsunuz. İlk ekimden farkı ne olacak peki sizin için. Bence asıl saç ekimi çözüm değil. Saç ekimi yaptırıp 3-5 senelik vadede memnun olan bir kaç kişi dışında kimse görmedim. Memnun olanlar ise hep ekimden sonra tedavi uygulayan arkadaşlarımdı. Burada kimseyi yanlış yönlendirmeye gerek yok. Arkadaşlar tedaviler saç dökülmenizi uzun vadeye yayabilir. Yıllar önce kel kalmaktan sizi kurtarır. Siz tedavilerinizi uygulayın. Bilim çağında yaşıyoruz. 5-10 sene içinde farklı tedaviler bulunur yeni etkenler keşfedilir o zamana kadar mümkün oldukça saçlarınızı korumaya bakın. Bütün tedaviler de işe yaramaz ise sizi gerçekten seven insanlarla sizi her halinizle kabul ettikleri dünyanın keyfini çıkarın.

Kabullendim diyebilirim.
    Bu sizin için geçerli sadece bizzat takip ettiğim destek olmaya çalıştığım yüzlerce insan yıllardır saçını iyi seviyede tuttu ve korudu ve yine bazı kişilerde tedavi disiplini gözlem zayıflığı nedeni ile başarısız olduğunu/olacağını zannederek kısa sürede vazgeçti, belirli bir sabır ve azmi gösteren hemen hemen herkes bir zaman diliminde istediği ilerlemeyi kaydediyor umarım sizin içinde iyi olur herşey.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Saç ekiminden çok memnunum.
    Benim sorunum ekilen saçlar değil.
    Mevcut saçlarımı korumaya yönelik bu tedavi yöntemlerini uyguladım.
    Hemde ekimden 15 ila 30 gün içinde başlamıştım.
    Kullandığım etkenlerin bir faydasını görmedim, en azından bende işe yaramadı diyebilirim.

Amacım yönlendirmek felan değil...
    Kişisel görüşümü paylaştım.Dilediğiniz kadar tedavi yöntemlerini yapmakta ve uygulamakta özgürsünüz.
    Sonuç itibari ile yine kararı verecek olan sizlersiniz.

Birde merak ettiğim birşey var.

Bu forumda ben dahil bir çok kişi alternatif tedavi uyguladı/uyguluyor.
    Varmı sürekliliğini paylaşan bir arkadaş.???
    Mevcutu koruyabilen ve mevcutun üstüne koyabilen varmı.???
    1- Saç ekimi (10.03.2016)
    2- Ru Losyon ( 60 ml içine 1 gr ru)
    3- Saf Prostaglandin 18.03.2016
    4- Sebamed antihairloss ( haftada 6 gün)
    5- HP Biotin 5mg (her gün 1 tane) 31.03.2016
    6- Miracle losyon (12.04.2016)

Yeni Üye
    Arkadaşlar şunu belirteyim saç ekim süreci o kadar kolay değil inanın çok kolaymış lanse ediliyor ama ekimden sonra asıl eziyet başlıyor.. Çıkacak mı psikolojisi, Bakımı kontrolu aldığın ilaçlar, valla dökülmeden önce keşke bu bakımları yapsaydım da dökülmesini önleseydim..

Burda yazılan 6 aylık tedaviler vs aynı bakımı ekimden sonra 6 ay yapıyorsunuz değişen birşey yok kısacası tedavi sürekli olan birşey

Sayfa 1/2 12 SonSon