Yoğun bir şekilde saç dökülmem var ve yaklaşık 6 aydır bu sürmekte. Günde ben deyim 200 siz deyin 250. Şakaklar geriledi tepe açıldı. Doktora gittim ve hepsi genetik dedi tabi baba amcada kel olunca doğrudur diyorsunuz. Bir tanesi Medobiocomplex-E önerdi ama ben almadan önce araştırayım dedim. İlaçlara ve minox tarzı spreylere bulaşmadan bitkisel anlamda bu işi nasıl çözerim diye yola koyuldum. Öncelikle DHT baskılayıcı yiyecekler tüketmeye başlayadım. Kabak çekirdeği, Yeşilçay vs. ve dışarıdan da saçlarımı ısırgan otu suyuyla yıkıyorum 3er gün arayla. Yine 3 Gün arayla yağ maskeleri uyguluyorum. çam+badem+biberiye+zeytin+çörekotu+yılan+lavanta yağlarını karıştırıp sürüyorum 1 saat sonra yıkıyorum. bunları uyguladığım gün itibariyle dökülme azalıyor fakat bir sonraki gün yine eski haline dönüyor. Etkisiz kaldıkları kesin. Her gün uygulamaya kalksam bu seferde döngüye girecek. Yan etkilerinden korktuğumdan ilaçlara bulaşamadım içlerinden zararsız gördüğüm biotinle veya içerik bakımdan biraz daha zengin gördüğüm Medobiocomplex-e ye başlamaya karar verdim. Hangisini kullanmamı tavsiye edersiniz? Ben saç ektireceğim eninde sonunda. Amacım sadece dökülme hızını yavaşlatmak ve enseden alınacak olan kıl köklerini güçlendirmek.