Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç derisi inflamasyon, fronkül ve karbonkül tanısı hk.

Yeni Üye

Saç derisi inflamasyon, fronkül ve karbonkül tanısı hk.

Selamlar,

2 hafta kadar önce dermaroller uyguladıktan sonra bir kaç gün içerisinde saç derimde (hemen hemen dermarolleri uyguladiğim her alanda) pütürcük ve sivilce benzeri şeyler oluştu. Epeyce yoğun olarak. Bir hafta 10 gün kadar kendi kendine geçmesini bekledim. Fakat geçmeyince 5-6 gün önce dermatoloğa göründüm. Yoğun inflamasyon oluştuğunu belirtti. Muayene kağıdında ön tanı/tanı kısmında ayrıca ilave olarak Fronkül ve Karbonkül ifadeleri de yer alıyor. Verdiği antibiyotik ve iki solüsyonu kullanarak 5-6 gün içerisinde oldukça azaldı. Sadece çok az pütürcük kaldı. Sivilce gib olan şeyler ve ağrısı geçti çok çok büyük oranda geçti.

İlk halde saç derisi şöyleydi,
    https://i.hizliresim.com/BaXzNG.jpg

İnternette fronkül ve karbonkül tanımıyla ilgili şöyle kısa bir link buldum.

http://turkdermatoloji.org.tr/public..._Karbonkul.pdf

Bilmiyorum doğru mu yaptım bilmiyorum fakat %100 iyilmeşmeden tekrar cell ve seti kullanımına tekrar başladım. (Antibiyotiği bitirene kadar kullanacağım) Dermarolleri bir daha kullanmayı düşünmüyorum. Sormak istediğim esas olarak şu, bu süreçte saç dökülmem epeyce arttı. Epeyce saç kaybı da yaşadım sanırım. Sizce bu rahatsızlık dökülmesine sebep olduğu saç köklerini ciddi deforme etmiş midir? Yoksa dökülenlerin yerine yenisi gelir mi? Bu rahatsızlıkla karşılaşan, bilgisi olan var mı?

Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Selamlar,

Önceki hafta saç derimde yukarıda belirttiğim gibi yoğun bir inflamasyon oluşmuştu. Doktorun verdiği Rulid Antibiyotik, Advantan ve Cleosit-t solüsyonları kullandıktan sonra 1 hafta içinde sivilceler çok yüksek oranda geçti. Antibiyotiği bitirdikten bir hafta sonrasında sivilce ve kabartılar tekrar oluşmaya başladı. Bugün tekrar dermatoloğa gittim.

Salisilik asit içeren alkol muhteviyatlı bir tonik yazdı. Günde bir sefer bu toniği sürmemi, arkasından da cleocin-t yi sürmem gerektiğini belirtti. 1 ay kadar kullanacağım bunu.

Şu anda Cell ve Seti kullanmaktayım. Sizce tonik ve tedavimdeki etkenleri nasıl sıralamalıyım? Örneğin sabah cell +seti , akşam cell + seti + tonik + cleocin şeklinde devam etsem saç derisini çok yıpratır mıyım? Yoksa 1 ay cell ve seti ye ara mı vermeliyim?

Salisilik asidin dökülmeye etkisi vs. olur mu? İşlevi nedir?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sevindim böyle bir konu oluşturduğuna. Salisilik asidin dökülmr karşıtı ürünlerde kullanıldığını biliyorum. Yanlışsam lütfen beni doğrulayınız.
    Ayrıca sabah akşam uygulamalarının arasına tonik ve cleocin ekleyebilirsin. Ayrıca sürekli nemli saç derisi her zaman iyidir. Geçmiş olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Belial Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevindim böyle bir konu oluşturduğuna. Salisilik asidin dökülmr karşıtı ürünlerde kullanıldığını biliyorum. Yanlışsam lütfen beni doğrulayınız.
    Ayrıca sabah akşam uygulamalarının arasına tonik ve cleocin ekleyebilirsin. Ayrıca sürekli nemli saç derisi her zaman iyidir. Geçmiş olsun.
    Bahsettiğiniz ürünler nedir? Inflamasyon için mi dökülmeye iyi gelir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=1328 bu konuya göz atmanızı öneririm.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Belial Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=1328 bu konuya göz atmanızı öneririm.
    teşekkür ederim. tonik ve cleocini sormuştum da?

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dermarolleri hafta bir kere kullanmak yeterli. Hergün kullanmak gereksiz..
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Yeni Üye
    Alıntı Josef35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. tonik ve cleocini sormuştum da?
    Merhaba,

Sivilce tedavisinde kullanılıyormuş bu ikisi. Forumda, Belial'ın verdiği linkteki konudan anladığım kadarıyla, salisilik asitin, saç dökülmesine bir miktar etkisi varmış. Şu an günde bir sefer yatmadan önce olmak üzere saç derimi siliyorum bu tonik ile. Doktor 1 ay kullan demişti. Fakat 1 aylık bir sürede belirgin bir etki yaratabileceğini sanmıyorum. Saçlı derideki sivilcelenmeyi tedavi etsin, gidersin başka bir şey istemiyorum

Yeni Üye
    Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermarolleri hafta bir kere kullanmak yeterli. Hergün kullanmak gereksiz..
    uzman hocam selam,
    Ekim ayı 3. haftası gibi Cell ve seti kullanmaya başladıktan sonra sadece ama sadece 1 defa dermaroller uyguladım sonrasında cell ve seti yi sürdüm, saç derisi bu hale geldi. Haftada bir kaç sefer kullanım gibi birşey söz konusu değil yani. Hala daha sivilcelenme geçmiş değil. Bir tanesi geçiyor, bir tanesi oluşuyor.

Yeni Üye
    Arkadaşlar tekrar Merhaba,

Saç derimdeki oluşan bu sivilcelenme olayından hala daha kurtulamadım. Haftada-10 günde bir neredeyse yoğun sivilcelenme yaşıyorum.

Şu an sabah ve akşam cell ve seti kullanıyorum. Akşamki cell+seti kullanımından yaklaşık 5-6 saat kadar sonra da, yatmadan önce saç derisini, doktorun yazdığı salisilik asitli tonik ile siliyorum. Peşi sıra ise cleocin-t yi sürüyorum.

Bana seti veya cell den birisi dokunuyormuş, tetikliyormuş gibi geliyor. Şu an Miracle hocanın farklı bir şekilde hazırladığı cell'i deniyorum. Bir farklılık olacak mı göreceğiz.

Aşağıya eklediğim fotolardan bir tanesi 3Aralık tarihli, diğeri ise 7Aralık tarihli. Hemen hemen 1, 1,5 günde oluştu bu sivilceler. Şimdi ise %50 fln azalmış durumda. Muhtemelen 1-2 gün içerisinde ilk fotodaki hale dönecek. Fakat döngüden kurtulmak için ne yapmam gerekiyor hiç bir fikrim yok.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Neyi yanlış yapıyorum acaba? Bir süre daha bu döngüye sabredip, etkenleri ve tonik tedavisine devam mı etmeliyim? Saç dökülmem çok çok çabuk hızlanabildiği için, etkenleri bırakmak da istemiyorum. Etkenleri kullandığım süreçte saç dökülmem epeyce azalıyor çünkü.

Fikirlerinizi, düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Teşekkürler.

https://i.hizliresim.com/jg4Mr9.jpg (3Aralık2018)
    https://i.hizliresim.com/nQAdNB.jpg (7Aralık2018)

Sayfa 1/2 12 SonSon