Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Anti-androjen olmadan kökleri beslemek

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Lunaris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, bu benim ilk mesajım, bu konuyu oğru yere mi açtım onu da bilmiyorum ama moderatörleri yönlendirir inşallah

Neyse konuya döneyim: Ben 26 yaşındayım ve ergenlikte özellikle sınav zamanlarında aşırı stres altındaydım, saçlarımla oynardım ve kıl kökleri iyice zayıflamıştı. Sonra bu alışkanlığım kayboldu ama saçlarımın önleri baya zayıfladı, "küstü", uzaması yavaşladı ve saç kalitesi düştü. Kafamın ön tarafındaki saçlarla oynardım ve ordaki kökler zayıfladı. Şu anda kafamın diğer yerlerindeki saçlar(tepe dahil) durumu gayet iyi ama orada bir seyrelme var ve sadece oranın saç kalitesi düşük. Yaş ilerledikçe genetik etkiyle birlikte testesteron(veya DHT) kelleşme yapıyor farkındayım ama benimki daha çok kıl köklerimi o dönemlerde zayıflatmamla ilgili ve bundan eminim.

Bildiğim kadarıyla anti-androjen kullanıldığında(kullanırsam yan etkisiz olduğu için lokal olarak kullanırım ve aklımdaki ilk seçenek miracle losyon) sürekli kullanmak gerekiyor çünkü vücut sürekli dht üretiyor, bunu da sürekli baskılamak gerekiyor. Bırakıldığında da saç yeniden dökülüyor. Ben böyle bir şey yerine öncelikle zarara uğradığını bildiğim kıl köklerini güçlendirmek istiyorum. Ordaki kökler ölmediler, baya bir zayıfladılar ve benim kondisyon kazandırmam gerekiyor.

Bunun için,

Deriye sürülen bir şey deri altına ve kıl köküne inmiyor diyorlar genelde. Bu %100 geçerli mi? Bu forumda birileri katı yağların deriye nüfuz edebildiğini söylemişti örneğin. Mesela vitaminleri katı bir yağı eritip saç derisine sürsem köke nüfuz eder mi? Bu tarz yöntemler arıyorum. Dışardan sürdüğüm şeylerin, vitaminlerin, besleyici içeriklerin kıl köküne nüfuz etmesini nasıl sağlarım? Denenmiş ve sonuç alınmış veya bilimsel arka planı olan bir yöntem biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum.

Sevgiler
    Deriye sürülen şey doğrudan kana bile karışabilir, oral proscarda cinsel yan etki görmemiş olmama rağmen local miracle losyonda testis ağrısı ve kısa sürekli ereksiyon bozukluğu yaşadım. Üstelik losyonda sadece 5 tablet diane kullandım, acaba psikolojik mi diye farklı zamanlarda tekrar kullandım yine öyle oldu. Anti androjen olarak yeşil çay içmeyi deneyebilirsin yarılanma süresi çok kısa tabi günde 3-4 bardak içmen gerekiyor.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

SaçımınDoktoru Üyesi SacimYok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deriye sürülen şey doğrudan kana bile karışabilir, oral proscarda cinsel yan etki görmemiş olmama rağmen local miracle losyonda testis ağrısı ve kısa sürekli ereksiyon bozukluğu yaşadım. Üstelik losyonda sadece 5 tablet diane kullandım, acaba psikolojik mi diye farklı zamanlarda tekrar kullandım yine öyle oldu. Anti androjen olarak yeşil çay içmeyi deneyebilirsin yarılanma süresi çok kısa tabi günde 3-4 bardak içmen gerekiyor.

Miracle içinde Diane kullanmayın. 100ml/ 5 kutu Aldactone ile hazırlıyorum yeterli oluyor. Benzer etkileri yaşadım 2 losyondur Diane kullanmıyorum. Spironun tek başına %30 civarı DHT bloker olduğuna dair bulgular var.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12