Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmesini önceden tahmin etmek

Yeni Üye

Saç dökülmesini önceden tahmin etmek

Arkadaşlar sülalede babam ve erkek kardeşleri kel erkek kardeşlerinin çocuklarında hiç dökülme yok çoğu 30 yaşında neredeyse hatta bazıları daha yaşlı tek babamın kız kardeşinin çocuğu kel ama onun babası da kel, ben x kromozomunda taşınıyor diye düşündüm çünkü babam ve kardeşlerine de anne taraflarından geçmiş. bu durumda bende dökülme olmaz denilebilir mi? bi de anne tarafımda herkesin saçı gür ama şakaklar geriliyor bende şakaklar gerilemeye başlarsa durup duramayacağını nasıl anlayabilirim?

Şakakların gerilemesi durduğunda duracaktır eğer durmazsa devam ediyor demektir bu şekilde anlayabilirsiniz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    X ya da Yde olması önemli değil, kellik erkeklerde baskın, kadınlarda çekiniktir. Babanda en azından s(saçlı), k(kel) dersek sk sarmalı var bu kk sarmalı da olabilir. Nitekim sarmallar cinsiyet farkında xx ve xy olarak dizilir. X sarmalında taşınmayabilir de. Eldeki verilerden sonuç şu çıkar:
    Baban sk ise, annen ss veya sk olur. Annen de ss diyelim. Bu durumda sen %50 kel olursun.
    Annen sk ise; %75 kel olursun.
    Baban kk ise ve annen ss ise; %100 kel,
    Baban kk ve annen sk ise; %100 kel olursun.
    Sonuç olarak tüm ihtimaller dahilinde kel olma olasılığın çok yüksek. Kellik skalasındaki durum farklı bir mevzudur. Karıştırılmamalıdır.

Yeni Üye
    Genetik durum nasıl sizce dökülme görülür mü? Babamın erkek kardeşleri hep kel ama onların çocuklarında hiç dökülme olmadıl

Şakaklardan dökülmenin yanı sıra genel anlamda üst bölgede seyrelebilir. Saç dökülmen bittiğinde üstte saç kalmaz. Bunu da dikkate al.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ya arkadaşlar şu mantığı anlamıyorum neden illa x veya y kromozomundan taşınmak zorunda. 46 tane kromozom var neden illa bu 2si.

Maturasyon çekilmesinde gerideki saçlardan kesinlikle kalite kaybı olmaz ve saç çizgisi başlangıca göre geri çekilmiş olsa bile sıktır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar şu mantığı anlamıyorum neden illa x veya y kromozomundan taşınmak zorunda. 46 tane kromozom var neden illa bu 2si.
    gonozom taşınmakta.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı Belial Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X ya da Yde olması önemli değil, kellik erkeklerde baskın, kadınlarda çekiniktir. Babanda en azından s(saçlı), k(kel) dersek sk sarmalı var bu kk sarmalı da olabilir. Nitekim sarmallar cinsiyet farkında xx ve xy olarak dizilir. X sarmalında taşınmayabilir de. Eldeki verilerden sonuç şu çıkar:
    Baban sk ise, annen ss veya sk olur. Annen de ss diyelim. Bu durumda sen %50 kel olursun.
    Annen sk ise; %75 kel olursun.
    Baban kk ise ve annen ss ise; %100 kel,
    Baban kk ve annen sk ise; %100 kel olursun.
    Sonuç olarak tüm ihtimaller dahilinde kel olma olasılığın çok yüksek. Kellik skalasındaki durum farklı bir mevzudur. Karıştırılmamalıdır.
    Baba mın anne tarafı sıkıntılı bu durum da x kromozomu olduğunu düşünürssek kardeşlerinin hepsi kel yani x kromozomundan geç miş olabilir ama kardeşlerinin hiçbir çocuğun da kellik yok çünkü x koromozomlarını ver miyorlar çocuklarına. bu yüzden böyle düşün.düm

Tek derdiniz bu olsun Takın bereyi gezin. Dış güzelliği bu kadar umursamayın.

Sayfa 1/2 12 SonSon