Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
30 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Tedavi İlerlemesi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Septi losyon sanırım daha önceden kullandığınız 2 losyondan daha etkili ve olumlu sonuç vermiş. Yanlış mı düşünüyorum?
    Söyle açıklayayım; miracle losyonu kısa bir süre kullandım. Cellegance ve setipipranti halen kullanıyorum. Seti hakikaten çok iyi bir etken. Cellegance ile iyi bir kombinasyon yaptığını düşünüyorum. Bu sebeple saçlanma parabolik artmakta. Hatta dün ilk kez şakakta bir "saç" çıkışı gözlemledim. Aslında tedavideki kilit nokta şu: dökülmenizin gerçek kaynağını doğru saptarsanız ve söz konusu iki etken buna uygunsa sonuç er ya da geç alınır.
    Farklı bir durum da var. Bunun öncesinde kan değerlerime de baktırdım. B12 eksikliğim mevcuttu. Bunun için de 2 aydır destek alıyorum. Muhakkak ki pozitif etki etti.
    Vücudu besin piramidi gibi düşünüp komple sistemi revize etmek diğer altın kural.
    Ev yapımı yoğurt ve kefir de unutulmaması gereken bir dipnot.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Belial Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. 1,5 mm kullanıyorum. Seboreik dermatit bende yok. Ancak yatıştırdıktan sonra iğneleme yapman uygun olacaktır.
    Nasıl yatıştırabilirim bir çok şey denedim olmuyor?

Yeni Üye
    B12 eksikliğiniz de varmış acaba dökülmenin sebebi o olabilir mi yoksa kesin erkek tipi bi dökülme miydi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ketoral şampuan 2 günde bir. Uni baby günlük. Saçlar oldukça kısa olmalı ve beslenmede 3 beyazı outa atmak lazım. Ayrıca sütün fermantasyonlu halini(yoğurt, kefir vs) tüketmek.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı mehsa123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B12 eksikliğiniz de varmış acaba dökülmenin sebebi o olabilir mi yoksa kesin erkek tipi bi dökülme miydi
    Evet dökülme tipimin AGA kaynaklı olduğunu biliyordum. B12 eksikliğinin giderilmesi saç kalitesine etki edecekdir. B12 eksikliği Türk insanının genel problemi. Gen haritamızda D, B12 gibi vitaminlerin vücutta değerlenmesi gibi bir problemimiz var.

Yeni Üye
    Alıntı Belial Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet dökülme tipimin AGA kaynaklı olduğunu biliyordum. B12 eksikliğinin giderilmesi saç kalitesine etki edecekdir. B12 eksikliği Türk insanının genel problemi. Gen haritamızda D, B12 gibi vitaminlerin vücutta değerlenmesi gibi bir problemimiz var.
    Arkadaş şu cümlen var ya "B12 eksikliği Türk insanının genel problemi" sonuna kadar katılıyorum. Ve üstüne ekleme yapacağım.

O bize alıştırdıkları siyah çay denen lanet bunun sebebi. Demir, Ferritit ve B12 emilimini engelliyor. Erkeklerde günlük 6 kadınlarda 18 mcg olan demir ki bu erkeklerde çok düşük bir oran; onu bile alamıyoruz.

Kendimden örnek veriyorum; gidip tavuk ciğeri yiyorum; üstüne çay içiyorum. Gidip et yiyorum, yanında yoğurt ayran yiyorum. Bunlar demirin bağırsaklarda sağlanan emillimini durduruyor.

Ayrıca bu minerallerin eksiklikleri saç dökülmesine neden olabiliyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı holyone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş şu cümlen var ya "B12 eksikliği Türk insanının genel problemi" sonuna kadar katılıyorum. Ve üstüne ekleme yapacağım.

O bize alıştırdıkları siyah çay denen lanet bunun sebebi. Demir, Ferritit ve B12 emilimini engelliyor. Erkeklerde günlük 6 kadınlarda 18 mcg olan demir ki bu erkeklerde çok düşük bir oran; onu bile alamıyoruz.

Kendimden örnek veriyorum; gidip tavuk ciğeri yiyorum; üstüne çay içiyorum. Gidip et yiyorum, yanında yoğurt ayran yiyorum. Bunlar demirin bağırsaklarda sağlanan emillimini durduruyor.

Ayrıca bu minerallerin eksiklikleri saç dökülmesine neden olabiliyor.
    Siyah çayın demir emilimini blokajı doğru. Ancak yanlış bilinen de şu; ancak ve ancak eser miktarda blokajı söz konusu. Bu bizim demir ihtiyacımızı azaltacak miktarda değil.
    Asıl problem, Türk insanının gen haritasındaki emilimin problemi.
    Yanlış olabilir emin değilim yine de yazma gereği duydum: siyah çay bitkisel kaynaklı demirin emilimini bloke ediyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    kafein ve kalsiyum içeren besinler demir emilimini engelliyor. Aynı anda tüketmeyin.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kafein ve kalsiyum içeren besinler demir emilimini engelliyor. Aynı anda tüketmeyin.
    Sabah kahvaltisinda peynir ile cayi da ayni anda tuketmeyecegiz bu mantikla bakarsak

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Protein sindirimini ve yahut emilimini regule eden etkenlerden biri şekerdir yani karbonhidratlardır. Ancak bunların kalite olanlarını tükettiğimizde sistem güvenliğinden bahsedebiliyoruz.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon