Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Vitamin Enjeksiyonu Hakkında

SaçımınDoktoru Üyesi

Exclamation Vitamin Enjeksiyonu Hakkında

Benim merak ettiğim bir şey var. Geçenlerde bir dermotoloğa gittim ve erkek tipi dökülme olduğu söyledi. Bana en etkili tedavi yöntemini şöyle açıkladı

"Vitamin, mineral, minoksidil,biotin,hyalüronik asit,silika gibi damar genişletici ajanlar karıştılarak iğneyle saç derisine enjekte edilir. Saçın dökülmesi durur ve var olan saçlar kalınlaşır. Hem bayanlar hem erkeklerde yeniden saç gelişimi üzerine olumlu etkileri gözlenmiştir. Saç gelişimine yönelik vitamin enjeksiyonu değişik nütrientleri (biotin, hyalüronik asit ve silika gibi), vazodilatörleri ve androjen blokerleri kullanır. İlk uygulamadan haftalar sonrasında saçların tekrar geliştiği gözlenir, yaklaşık altı ay sonrasında dökülen bölgeler yeniden canlanır ve normal yapıda saçlarla yer değiştirir. Uygulamaların belirli aralıklarla devamlılığı gereklidir. Tedavi 8 seans uygulanır her hafta 1 kere yapılarak tedavi sonlandırılır. (Tedavi süreci total 2 aydır.)

Bunların dışında saç derimin yağlı olduğunu gördü ve gün aşırı saçımı yıkamamı istedi.
    Finasterid kullanmak istersen kullan zorlamayacağım sana bırakıyorum dedi.

Vitamin enjeksiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Minioksidil var içinde direk saç derine enjekte ediyor kana karışıyor bir sorun olur mu acaba?

Not: Yaşım 20, şakak kısımlarında tüğlenme olduğunu görüyorum bu yüzden umutluyum kurtarabiliriz dedi.

Yeni Üye
    bu tedaviyi ilk defa duydum bende vitamin enjeksiyonu ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim bir şey var. Geçenlerde bir dermotoloğa gittim ve erkek tipi dökülme olduğu söyledi. Bana en etkili tedavi yöntemini şöyle açıkladı

"Vitamin, mineral, minoksidil,biotin,hyalüronik asit,silika gibi damar genişletici ajanlar karıştılarak iğneyle saç derisine enjekte edilir. Saçın dökülmesi durur ve var olan saçlar kalınlaşır. Hem bayanlar hem erkeklerde yeniden saç gelişimi üzerine olumlu etkileri gözlenmiştir. Saç gelişimine yönelik vitamin enjeksiyonu değişik nütrientleri (biotin, hyalüronik asit ve silika gibi), vazodilatörleri ve androjen blokerleri kullanır. İlk uygulamadan haftalar sonrasında saçların tekrar geliştiği gözlenir, yaklaşık altı ay sonrasında dökülen bölgeler yeniden canlanır ve normal yapıda saçlarla yer değiştirir. Uygulamaların belirli aralıklarla devamlılığı gereklidir. Tedavi 8 seans uygulanır her hafta 1 kere yapılarak tedavi sonlandırılır. (Tedavi süreci total 2 aydır.)

Bunların dışında saç derimin yağlı olduğunu gördü ve gün aşırı saçımı yıkamamı istedi.
    Finasterid kullanmak istersen kullan zorlamayacağım sana bırakıyorum dedi.

Vitamin enjeksiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Minioksidil var içinde direk saç derine enjekte ediyor kana karışıyor bir sorun olur mu acaba?

Not: Yaşım 20, şakak kısımlarında tüğlenme olduğunu görüyorum bu yüzden umutluyum kurtarabiliriz dedi.
    Kapitalist sistemin yeni zırvası denedim hiç bulaşma kendi tedavini uygula.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Total 2 ay ?? Sonrası ne olacak ?
    Cell gece / seti sabah.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam bu karışım hakkında ne düşünüyorsunuz faydası elbet olur fakat kana karışımı zarar verir mi? Bilimsel bir açıklaması elbet vardır. @Miracle

Kafaya minoxil enjekte etmek! Acaba ne kadar araştırdılar, kaçlık minoxil enjekte ediyorlar , etki-tepki nasıl oldu? Yan etkiler neler ve ne kadar süre devam ediyor? Minoxilin diğer enjekte edilen maddelerle tepkileşimi nasıl? Medeni devletlerde böyle bir tedavi için 10 sene deney yaparlardı. Gerçekten inanılmaz. Saç dökülmesi konusunda insanların büyük fedakarlıklar ve riskler almasını anlarım ama bu bana hiç güven vermedi. Ama senin kararın tabi ki de.

SaçımınDoktoru Üyesi
    yanetkisini gordunuz mu hocam

Bu mesajdan önce tesadüfen yabancı bir kaynakta yazı okudum. Hastanın birine 40 seans minoxidil içerikli mezoterapi yapıldığı yazıyor ama memnun kalmamış. 40 seans ne para harcamıştır. http://www.e-ijd.org/article.asp?iss...;aulast=Dhurat

Yeni Üye
    Arkadaşın vitamin karışımı diye bahsettiği olayın adı MEZOTERAPİ'dir. Uygulamayı yaptıracağınız yere göre içinde vitamin minoxil hatta dutas'a kadar karışıma takviye yapabiliyorlar. Bundan beklentiniz kısa vadede saç dökülmesinde azalmadan fazlası olmasın. Zamanla onunda etkisi geçiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı almeida9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın vitamin karışımı diye bahsettiği olayın adı MEZOTERAPİ'dir. Uygulamayı yaptıracağınız yere göre içinde vitamin minoxil hatta dutas'a kadar karışıma takviye yapabiliyorlar. Bundan beklentiniz kısa vadede saç dökülmesinde azalmadan fazlası olmasın. Zamanla onunda etkisi geçiyor
    Mezoterapi silahli tabanca gibi biseyle yapilan tedavi yontemi degil mi? Bu mezoterapi degil hocam. Bildigin igneye bu saydigim maddeleri karistirmis buna da vitamin kokteyli diyor. Konustugum doktor nisantasinin en bilindik futbolcularin kendisine kontrole gittigi bir doktordur.
    @ahmet29 yazdigi yazidaki sorular benimde aklimda vardi bu yuzden bu konuyu actim

Sayfa 1/2 12 SonSon