Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Vitamin Enjeksiyonu Hakkında

Yeni Üye
    Peki bir şey soracağım bu mezoterepi denen olay kadınlarda daha başarılı sonuç vermez mi sonuçta östrojenden kaynaklı tekrar yeni saç çıkışı bayanlarda görmek daha kolay .. saç beslenemediği için giderek zayıflıyor ya bu mezoterapi kadınlarda süreci biraz daha yavaşlatmaz mı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı PınarK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bir şey soracağım bu mezoterepi denen olay kadınlarda daha başarılı sonuç vermez mi sonuçta östrojenden kaynaklı tekrar yeni saç çıkışı bayanlarda görmek daha kolay .. saç beslenemediği için giderek zayıflıyor ya bu mezoterapi kadınlarda süreci biraz daha yavaşlatmaz mı
    1 aylığına yavaşlatır. Eğer istediğin buysa yaptır.

Alıntı PınarK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben şöyle düşünüyorum mezoterapi midesi hasta olup yemek yemeğen birinin ağzına zorla yemek koymak gibi. Saçlar o an besleniyor ama hastalığı ortadan kaldırmadığı için uygulamayı kestiğiniz an dökülme kaldığı yerden devam ediyor. Uygulama yöntem bakımından iğnelemeyide barındırdığı için etki olarak yüksek ama onun yerine losyon ve düzenli iğneleme veya dermarollerla benzer etki alınacaktır. Enjekte edilen solüsyon hormonel etken taşımadığı müddetçe kadınlarda daha etkili olur düşüncesi yanlış.

Yeni Üye
    @Kaypea dostum ben mezoterapiyi aynı bahsettiğin şekilde yaptırdım ancak araştırırken bende senin gibi iğneli tabancalarla yapılacağını sanıyordum öyle olmadı. Bende oldukça uzman bir dermatologa yaptırdım. Net bir şekilde şunu söyleyebilirim beklentileriniz büyük olmasın senin konularını yazdıklarını takip ediyorum benimde sürecim senin gibi kaşıntı incelme hatta saçlı derimde kum tanesi gibi olaylarla başlamıştı..

Yeni Üye
    @PınarK süreci yavaşlatabilir.. ama öyle çok uzun vadede değil. Ağrılı ve acılı ve en azından kendi adıma konuşayım pahalı bir yöntem. Peki değer mi? Orası tartışılır. Bu arada kadınlarda çeşitli dökülme sebebleri bulunuyor. Mevsimsel ve çevresel dökülmelerde belki tatmin edici sonuçlar alınabilir.. ama problem hormonalse söylediklerinizi karşılaması pek mümkün gözükmüyor..

SaçımınDoktoru Üyesi
    @almeida9 Saçlarımda artık kum tanesi gibi şeyler olmuyor ama incelme ve dökülmeye devam ediyor bunu nasıl önledim? Her gün revita şampuanıyla yıkamaya başladığım günden itibaren gitti ama kaşıntı çok hafif var. Buda hormonların sana oyunu sürekli yağlandırarak saçlarını kaşındırıp döküyor

Yeni Üye
    @Kaypea biliyorum dostum zaten artık çok fazla yağlanıyor..

Bu yağlanmadan nasıl kurtulacağız ya bende kaşlarıma kadar yağ içindeyim insani huzursuz ediyor

Yeni Üye
    Bildiğim kadarıyla kafa derimizdeki sebum bu hormonla beraber yağlsnmsyı arttırıyor. Kesin çözümünün olacağını düşünmüyorum dostum ama en aza indirmek için daha kaliteli şampuan daha sağlıklı gıdalar ve saça daha az dokunmayı tavsiye ediyorlar..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12