Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Seboreik + Bakim

SaçımınDoktoru Üyesi

Seboreik + Bakim

Arkadaslar Bilen bilir piyasadaki tum seboreik icin olan sampuanlar saci yipratiriyor vichy ketoral konozol head vs vs
    Hem sacin elektiriklenmesini yipranmasini önleyecek hemde seboya iyi gelicek sampuan onerisi varmi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kingred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Bilen bilir piyasadaki tum seboreik icin olan sampuanlar saci yipratiriyor vichy ketoral konozol head vs vs
    Hem sacin elektiriklenmesini yipranmasini önleyecek hemde seboya iyi gelicek sampuan onerisi varmi
    Vichynin ultra soothing sampuani var. Kasinti ve rahatsizlik hissini yatistirici ve icinde gliserin,sensine gibi maddeler var. Ben bir cok sampuan kullandim ayni durum bende de mevcut ama caresi yok gibi

Bu tür sorun yaşayalar öncelikle ekşi mayalı tam buğday ekmeğine geçip hazır paketli katkılı şekerli gıdaları bıraksınlar ev yapımı yoğurt ve diğer probiyotik tüm gıdalara eğilimi artırsınlar sabun kullanmasınlar ve kaliteli bebe şampuanı kullansınlar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tür sorun yaşayalar öncelikle ekşi mayalı tam buğday ekmeğine geçip hazır paketli katkılı şekerli gıdaları bıraksınlar ev yapımı yoğurt ve diğer probiyotik tüm gıdalara eğilimi artırsınlar sabun kullanmasınlar ve kaliteli bebe şampuanı kullansınlar.
    hocam benim saçımdada seboreik sorunu var.Doktor dermovate verdi 1 defa sürdüm inanılmaz saçım döküldü saçımı 3 e vurdum ön kısımları inanılmaz seyrek şu an ne yapmalıyım?yaşım 19 O saçlar geri gelir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bebek şampuanı kullanın diyorsunuz fakat bebeklerin saç tipi tektir. Ne yağlı ne de kurudur, yaş ilerleyince hormon ve beslenme dengesiyle bu yağlı veya kuru olur bence bebek şampuanı sadece bebeklere özel değil midir hocam?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saccharomyces boulardii içeren probiyotik kullanmanızı öneririm.
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Alıntı Kaypea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bebek şampuanı kullanın diyorsunuz fakat bebeklerin saç tipi tektir. Ne yağlı ne de kurudur, yaş ilerleyince hormon ve beslenme dengesiyle bu yağlı veya kuru olur bence bebek şampuanı sadece bebeklere özel değil midir hocam?
    Şampuan ambalajları üzerinde yazan bilgiler doğrultusunda işe yaradıklarını düşünüyorsanız doğru ama ne yazık ki öyle değil, sebore gibi durumlarda bu duruma “hangi etken iyi gelir” sorusu yanlış, “ne kullanırsam ne yaparsam saç derime kötü gelmez” düşüncesi doğru bir yaklaşımdır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ağzınıza sağlık üstad. deri biyokimyasıyla oynamayan ender temizleyicilerden biri amorfik sürfaktanlardır, bebe şampuanı uzun süreli kullanımda deriyi irrite etmez.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seboreik dermatit ve sedef gibi rahatsızlıkların bağırsak florasından dolayı ortaya çıktığını biliyoruz, o dediğiniz medikal şampuanlar sadece semptomların üzerini örtüp sert formülleri ve su bazlı olmayan bazı içerikleri dolayısıyla uzun süreli kullanımda deriye rahatsızlık veriyor. bebek şampuanı derinin asit ve sebum tabakasını fazla aşındırmaz ve nazikçe temizlik sağlar, ayrıca su ile tamamen temizlenir kalıntı bırakmaz. yüz temizleyici olarak da önerimdir.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağzınıza sağlık üstad. deri biyokimyasıyla oynamayan ender temizleyicilerden biri amorfik sürfaktanlardır, bebe şampuanı uzun süreli kullanımda deriyi irrite etmez.
    Teşekkür ederim sizin de elinize sağlık paylaşımlarınızdan dolayı.

Sayfa 1/2 12 SonSon