ilk önce bütün üyelere iyi günler dilerim, sizlere bir sorum olacak. bildiğiniz üzere scalp sağlığı saç sağlığı için büyük önem taşımakta, bunun en önemli kısımlardan birisi ise scalp altı dokunun fibröz ve kalsifikasyonlardan arınmış olması ve deri laksitesi (esnekliği). şahsen herkese bebek şampuanı öneriyorum ve uzun zamandır kendim de kullanmaktayım lakin özellikle son zamanlarda scalpta ve ense bölgemde kabuklanma ve kepeklenme ayrıca kaşıntı gözlemliyorum, bu semptomlar scalp bölgesinde (kafanın tepesinde) düzenli masajdan dolayı yok denecek kadar az yine de ense ve kulak üstü bölgelerde kaşıntı ve kepeklenme gözlemlemekteyim. bunun için de kepek şampuanı arayışı içine girmem önerildi bir dermatolog tarafından. size şu soruyu yöneltmek istiyorum, bu tür kepek şampuanlarını deneyimleyip scalpta kalite düşüşü gören oldu mu? veya bu tür şampuanlar masajın getirdiği esnekliği ve mobilite kabiliyetini azalttı mı? şimdiden cevaplarınız için teşekkür eder hepinize iyi günler dilerim. bir sorunuz olursa çekinmeyiniz hepsini cevaplamaya çalışmaktayım...