Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Doğa yollarla ulaştiğim başari... Yaptiklarimi paylaşiyorum umarim yararli olur

Yeni Üye
    Yer
    s

Doğa yollarla ulaştiğim başari... Yaptiklarimi paylaşiyorum umarim yararli olur

merhaba arkadaslar . 23 yasında saç konusunda son derece muzdarip biri olarak yaklasık 2 seneyi aşkın bu sitedeyim. ilk olarak belirtmeliyim ki callagance losyonu bir süre kullandım. ve maddi durumu alabilecek arkadaşlar varsa onu tercih etmeyi düşünüp soru işareti olan varsa mutlaka kullansın epey kullandım ve saç dökülmesini durdurup saç kalitesinde çok bariz bir artış sağlıyor saçlar aşırı canlanıyor . ancak malum ben öğrenciyim şuan o yüzden biraz külfetli oluyor bana callagance kullanamıyorum. saç dökülmesinden tamamen bağımsız olarak , yine saçlarım döküldüğü bi süreçte sağlık açısından iyi diye duydugum ve düzenli uyguladığım bir kaç şey vardı.

- her gün zerdeçal yemek ( yoğurtla beraber tüketiyorum çünkü yemesi cok daha kolay ve içine mutlaka karabiber atarım çünkü zerdaçalın etkisini bilimsel olarak arttırdığı hemde çok fazla arttırdığı ispatlanmıştır )
    - her gün soda içiyorum sade soda 2 tane mutlaka içerim
    - çörek otu yiyorum ( yatmadan önce 1 çay kaşığı veya biraz daha fazlasını alıp ağzıma atıyorum ama bunudirekt yutmak hiçbir işe yaramaz içindeki enzimlerin çıkması için mutlaka çiğnemek gerekli sakın direkt yutmayın ben yağını kullanmayı teercih etmiyorujm cünkü yağ dışardan almak zorundayız ve doğallıgına emin olamıyorum )
    - günde en az 1.5 litre su içiyorum
    - yatmadan bir avuç kabak çekirdeği yerdim ( ancak ben bunu yapack olanlar çok dikkat etsin marketten kapalı kutu almayın KAVRULMUŞ OLMAYACAK ÇİĞ KABAK ÇEKİRDEĞİ YARARLIYMIŞ KAVRULMUŞ ÇOK DAHA DÜŞÜK YARARLI OLUYORMUŞ ben kendim açık kuruyemişçide buldum oralarda satılıyor sizdde yakın bir yerde bulabilirsiniz)

ben bunları tamamen saç dökülmesinden bağımsız bir şekilde yapmaya başlamıştım. saç dökülmem çok kuvvetlenmişti hatta yastıkta saçlarımından anlıyordum ( bu yüzden bilerek beyaz örtü kullanırım yastık kılıfı olarak ) bunları yapmaya başladıktan sonra yastığımda saç görmemeye başladım ardından zerdeçalı google da arattım sodanın etkilerini arattım hep ufak ufak yararlarını gördüm. bunları yaparak 20 yaşında babasının saçını tamamen kaybettiği ve amcalarının hepsi kel olan biri ve doğuştan seyrek ve ince telli saç yapısı olan biri olarak 24 yaşıma girdim ilk halimle neredeyse aynı şekilde koruyorum .
    Tüm bu araştırmalardan sonra saç masajını gördüm. inanılmaz olarak etkisini olduğunu farkettim . ve her akşam en az 20 dakika gündüz de boşluk buldukça masaj yapıyoruum. bunlar cok zor gibi görünüyor ama hepsi çok pratik ve genel sağlığınızı düzelten şeyler.
    ayrıca forumdan bir kaç kişi bilir doğuştan alnımda yanlarım açık şekilde yani bir dökülme yaşamadım ancak alın şeklim '' v '' şeklinde ancak o boşluklarda tüyler var ve saç çizgimin çok önünde onların bir kaçını saç formatına dönüştürdüm ama doğal yollarla saçı korumak çok kolay saç çıkarmak çok zor. bu yüzden alnım için minoxil tedavisine başlayacagım sadece saç çıkarma amaçlı yapacagım bunun da detaylarını paylaşırım sizlerle.aynı şekilde sakallarım içinde minoxil kullanacagım hem saç hem sakal öncesi ve sonrası fotograflar ekleyeceğim.
    benim tedavim bu şekilde umarım herkes istediği saçlara kavuşur.
    TEDAVİ TAMAMEN KENDİ TEDAVİMDİR KULLANANLAR KENDİ SORUMLULUĞUNDA KULLANIR . HERKESE İYİ GÜNLER DİLERİM
    Tedavim
    her gün düzenli olarak
    1 avuç kabak çekirdeği ( çiğ kabak )
    zerdeçal yogurt karabiber karışımı
    masaj her gün en az 20 dakika
    1 çay kaşığı çörek otu her gün gece bazen gece gündüz
    ve etkisine inandığım düzenli soda tüketimi

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

SaçımınDoktoru Üyesi bahtsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin adına sevindim ama bu şekilde sonuç alanlar çok nadir. Ben de ilk zamanlar böyleydim kabak, çekirdeği, masaj, çörek otu, yeşil çay, kuru üzüm, günlük hayatta zaten maden suyu tüketirim gel gelelim en ufak bir faydasını dahi görmedim ve gittikçe durum daha da kötüleşti. Şanslıymışsınız sizde işe yaramış ama ben genel olarak işe yaradığını düşünmüyorum

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    masaj korumada son derece etkilidir
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Yer
    s
    ben başarılı olma nedenini sanstan ziyade duzenli yapmaya bağlıyorum. her gün yapmak önemli ama yatmadan yaparsanız saçınıza sabaha kadar koruma saglar gibi düşünün. sabah da kalktığınızda yaparsaniz zaten dökülmesinin en agir oldugu vakti dolu dolu atlatmis olacaksiniz. yeni arayışlarim var ama masajin cok etkili olduğunu düşünüyorum. bir de merak ettiğim konu alnimda daha once sac cikmamis yerde kökler var minoxil ile onlari sac formuna getirirsem döngü olacak mi ? bunu paylasacagim döngü olayını çözmemizde ise yarayabilir
    Tedavim
    her gün düzenli olarak

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Seko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar . 23 yasında saç konusunda son derece muzdarip biri olarak yaklasık 2 seneyi aşkın bu sitedeyim. ilk olarak belirtmeliyim ki callagance losyonu bir süre kullandım. ve maddi durumu alabilecek arkadaşlar varsa onu tercih etmeyi düşünüp soru işareti olan varsa mutlaka kullansın epey kullandım ve saç dökülmesini durdurup saç kalitesinde çok bariz bir artış sağlıyor saçlar aşırı canlanıyor . ancak malum ben öğrenciyim şuan o yüzden biraz külfetli oluyor bana callagance kullanamıyorum. saç dökülmesinden tamamen bağımsız olarak , yine saçlarım döküldüğü bi süreçte sağlık açısından iyi diye duydugum ve düzenli uyguladığım bir kaç şey vardı.

- her gün zerdeçal yemek ( yoğurtla beraber tüketiyorum çünkü yemesi cok daha kolay ve içine mutlaka karabiber atarım çünkü zerdaçalın etkisini bilimsel olarak arttırdığı hemde çok fazla arttırdığı ispatlanmıştır )
    - her gün soda içiyorum sade soda 2 tane mutlaka içerim
    - çörek otu yiyorum ( yatmadan önce 1 çay kaşığı veya biraz daha fazlasını alıp ağzıma atıyorum ama bunudirekt yutmak hiçbir işe yaramaz içindeki enzimlerin çıkması için mutlaka çiğnemek gerekli sakın direkt yutmayın ben yağını kullanmayı teercih etmiyorujm cünkü yağ dışardan almak zorundayız ve doğallıgına emin olamıyorum )
    - günde en az 1.5 litre su içiyorum
    - yatmadan bir avuç kabak çekirdeği yerdim ( ancak ben bunu yapack olanlar çok dikkat etsin marketten kapalı kutu almayın KAVRULMUŞ OLMAYACAK ÇİĞ KABAK ÇEKİRDEĞİ YARARLIYMIŞ KAVRULMUŞ ÇOK DAHA DÜŞÜK YARARLI OLUYORMUŞ ben kendim açık kuruyemişçide buldum oralarda satılıyor sizdde yakın bir yerde bulabilirsiniz)

ben bunları tamamen saç dökülmesinden bağımsız bir şekilde yapmaya başlamıştım. saç dökülmem çok kuvvetlenmişti hatta yastıkta saçlarımından anlıyordum ( bu yüzden bilerek beyaz örtü kullanırım yastık kılıfı olarak ) bunları yapmaya başladıktan sonra yastığımda saç görmemeye başladım ardından zerdeçalı google da arattım sodanın etkilerini arattım hep ufak ufak yararlarını gördüm. bunları yaparak 20 yaşında babasının saçını tamamen kaybettiği ve amcalarının hepsi kel olan biri ve doğuştan seyrek ve ince telli saç yapısı olan biri olarak 24 yaşıma girdim ilk halimle neredeyse aynı şekilde koruyorum .
    Tüm bu araştırmalardan sonra saç masajını gördüm. inanılmaz olarak etkisini olduğunu farkettim . ve her akşam en az 20 dakika gündüz de boşluk buldukça masaj yapıyoruum. bunlar cok zor gibi görünüyor ama hepsi çok pratik ve genel sağlığınızı düzelten şeyler.
    ayrıca forumdan bir kaç kişi bilir doğuştan alnımda yanlarım açık şekilde yani bir dökülme yaşamadım ancak alın şeklim '' v '' şeklinde ancak o boşluklarda tüyler var ve saç çizgimin çok önünde onların bir kaçını saç formatına dönüştürdüm ama doğal yollarla saçı korumak çok kolay saç çıkarmak çok zor. bu yüzden alnım için minoxil tedavisine başlayacagım sadece saç çıkarma amaçlı yapacagım bunun da detaylarını paylaşırım sizlerle.aynı şekilde sakallarım içinde minoxil kullanacagım hem saç hem sakal öncesi ve sonrası fotograflar ekleyeceğim.
    benim tedavim bu şekilde umarım herkes istediği saçlara kavuşur.
    TEDAVİ TAMAMEN KENDİ TEDAVİMDİR KULLANANLAR KENDİ SORUMLULUĞUNDA KULLANIR . HERKESE İYİ GÜNLER DİLERİM
    Zerdecal yerije zencefil tuketimi de ayni etkiyi verir mi? Bazi sitelerde zencefilin sac doktugu yonundd bulgular var artik ne yiyecegimi sasirdin

Yeni Üye
    Yer
    s
    zerdeçalda bulunan kukumin maddesiydi sanırım etki ediyordu. zencefili duydum ancak hiç araştırmadım. tadına baktım yogurtla yemek nasıl olur diye ancak hoş bir tad değil ...zerdecal da değil ancak tad almadan direkt yutmaya calısıyorum yaklaşık 3-4 yemek kaşıgı yogurtla karıstırıyorum zamanla ne kadar koyacagınızı kendi sınırınıza göre belirlersiniz git gide insan alışıp daha fazla katmaya başlıyor ben epey alıştım. günde en az bir öğün yiyorum bu sıra müsait olduğum için gündüzleri de yemeye çalışıyorum gece çok geç ve gündüz erken saatte yemek en yararlı olanı olacaktır. erken kalkanlar erken yemeyi geç kalkanlarda bence uyumadan yemeyi tercih etmeli benim görüşüm bu yönde sabah daha fazla etkisi olduğu için dökülmenin ben böyle yapmaya çalışıyorum. bugün itibarı ile minox da şakaklar için tedaviye ekledim . bakalım gelişmeler ne yönde olacak
    Tedavim
    her gün düzenli olarak

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Masaj yapanlara masaj öncesi saçlarını şampuanla yıkamalarına tavsiye ederim, böylece yağdan arındığı için daha etkili yapabileceksiniz masajı.
    Çörek otu iyide, sarımsak tüm yediklerinizden daha iyi olurdu bence, çünkü sarımsakta saçlar için gerekli her şey var

Yeni Üye
    Yer
    s
    ilk etapta dökülmeyi amaçladığım için bunları ön plana çıkardım . sarımsağın saç çıkarıcı etkisini biliyorum ancak erkek tipi dökülmeyi durdurma açısından başarılı olduğunu pek okumadım. ve sarımsak .çok biliniyor bu konuda. aşırı etkisi olduğunu ( enazından dökülme için ) düşünmüyorum. cünkü bu zamana kadar mutlaka çok deneyen oldu sarımsağı özellikle bizden önceki nesil ama yinede araştırıcam . bu arada minoxtan çok iyi sonuç aldım 3 günde birazdan fotograf ekleyeceğim
    Tedavim
    her gün düzenli olarak

tedaviye eklenecek

şakaklar için minoksil

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yalova22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masaj yapanlara masaj öncesi saçlarını şampuanla yıkamalarına tavsiye ederim, böylece yağdan arındığı için daha etkili yapabileceksiniz masajı.
    Çörek otu iyide, sarımsak tüm yediklerinizden daha iyi olurdu bence, çünkü sarımsakta saçlar için gerekli her şey var
    şampuanlama sürecinde ve sonrasında da yaparsanız daha iyi etki göreceksiniz
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Çok teşekkürler hocam bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için...

Sayfa 1/2 12 SonSon