Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 1 Senelik tedavimin sonuçları

Yeni Üye

1 Senelik tedavimin sonuçları

Öncelikle herkese merhaba saçlarımın dökülmesi 21 yaşında başladı şimdi 23 yaşındayım.İlk senemde vichy neogenic serum kullandım yaklaşık 7-8 ay fakat istediğim sonucu alamadım.Ardından bu forumu keşfettim ve 2017 senesinin temmuz ayında asıl tedavime başladım.

Günde bir kez minoxil (2-3 fıs)
    Günde bir kez miracle losyon
    Finasterid (1/5)
    Biotin
    Haftada üç dört kez yeşilçay
    Günlük 10-15 dakika masaj
    Şampuan olarak vichy neogenic

Tedavim 4. ay itibariyle tam sonuç gösterdi ve 1 senelik süreçte tedavime düzenli olarak devam ettim.Hatta mevsimsel dökülmeden çok korkuyordum özellikle yaz ayları için.Ama korktuğum gibi olmadı ve yaz ayları kışa göre daha da yoğunlaştı saçlarım.Fakat son üç dört haftadır şakaklarımda yeniden seyrelme başladığını gördüm.Tedavime yeni etkenler eklemeyi düşünüyorum önerisi olabilecek herkese şimdiden teşekkür ederim.

30.07.2017 (Tedavimin ikinci haftası)

https://hizliresim.com/lWXmbp
    https://hizliresim.com/3q5QLp

30.07.2018 (1. senemin sonu)

[IMG][/IMG]

20.10.2018

[IMG][/IMG]

SaçımınDoktoru Üyesi
    Erken müdahale başarı getirmiş. İnşallah ilerde de korursunuz.

Sonuç müthiş. Tebrik ederim hocam. Şakaklar için işin içine biraz dermastamp dahil edebilirsiniz. Ayrıca zaten oral dht blocker alıyorsunuz ama eğer ciddi bir şakakta açılma varsa (ki ben göremedim) az bir dut ekleyebilirsiniz minox un içine.

Zaten sizin şuan uyguladığınız tedavi türkiye de en rahat ve basit uygulanabilecek standart ve kabul görmüş tedavilerden birisi. İlerleyen dönemlerde işin içine seti yi dahil ederseniz saçlarınızda biraz daha canlılık ve parlaklık yakalabilirsiniz tahminimce
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi
    teavin gayet basarili ilerlemis sakaklar icin dermaroller al kullan mutlaka fayda edecektir. yan etki yapacak tedaviler eklememeni oneriririm ozellikle hormon dengesini bozacak urunler.
    minox+cell losyon+proscar
    not:velluslar papilla olana kadar bu siteden ayrilmayacagim.

Gerçekten çok güzel sonuçlar. Umarım bu şekil koruyabilirsin.

Yeni Üye
    Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Söylemeyi unutmuşum ama tedavimin ilk altı aylık sürecinde 1 mm dermastamp kullanmıştım hafta bir kez.Fakat sonradan aksattım ve bıraktım.Şimdi yeniden kullanmaya başlıycam.Bu bir senelik süreçte ilk üç ay yoğun bir şok dökülme yaşadım ama bu forum ve siz değerli üyeler sayesinde vazgeçmeyip inatla tedaviye devam ettim, sonuç çok güzel oldu.

Lakin dediğim gibi son iki üç haftadır yeniden şakaklarda seyrelme gözledim umarım okul sebebiyle yaşadığım stres veya gecikmiş bir mevsimsel dökülmedir.Bu arada oral dht blocker kullanımım sonucu bu bir senelik süreçte bir yan etki görmedim.

Yeni Üye
    Verteks bölgenide paylaşabilirmisin

Güzel bu seviyelerde iken ot yağ su vs kullanıp zaman kaybedip sonra da ah vah edip geri dönemeyen o kadar kişi
    var ki... Şu aşamadan sonra artık oral finas vs daha fazla devam edip riski artırmadan topikale geçmelisin ki bence topikal güzel bir iki etkenle de böyle olurdu.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedavin antiandrojen ağırlıklı pgd2 inhibitörü etken eklersen çok daha iyi olacaktır ve iğneleme de yapmalısın
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Hocam minoxidil ve miracle ı günün hangi saatlerinde kullanıyorsunuz ve ne şekilde kullanıyorsunuz tekrar konunuza baktım da dikkatimi çekti ayrıca finasteride kullandığınız saatler nelerdir ? Bana minoxidil i kullandığınız bölgeler nereler sanki biraz az kullanıyorsunuz gibi
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Sayfa 1/2 12 SonSon