Arkadaşlar Merhaba,

Bu hafta başı cell + seti tedavisinde başlamıştım, sabah akşam kullanıyorum. Geçtiğimiz dönemde Min+dut, miracle losyon kullanıyordum ama 2 ay kadar kullanamadım hiç, sonrasında bu tedavi ile tekrar start verdim.

Dün akşam cell ve seti tedavisine başladığımdan bu yana ilk kez dermaroller uyguladım, sonrasında ise seti ve cell losyonu sürdüm. Sonrasında epeyce bir yanma hissiyatı yaşadım. Min+dut ve miracle losyon kullandığım dönemde nasıl kullanıyorsam aynı şekilde dermaroller'ı uyguladım. Fakat yanma hissiyatı o zamankinden daha çok ve uzun süreli oldu. Herhalde etken değiştirdiğim için böyle oldu diye düşünüp çok üstünde durmadım. Sabah da kalktığımda seti ve cell'i sürdüm fakat saç derime temas ettikçe özellikle tepe bölgesinin acıdığını farkettim. Aradan 7-8 saat geçtikten sonra saçımı sabun, şampuan kullanmadan soğuk su ile yıkayıp dışarı çıktım. Birkaç saat sonra eve geldim ve tekrar losyonları kullanmak için aynaya baktığımda ön saç bölgesinde resimdeki gibi lekeler farkettim. Bastırdığımda acı hissediyorum biraz. Tepe bölgesinde de mevcut olabilir fakat kamera netleyemediği ve flaşı ayarlayamadığımdan orayı fotoğraflayamadım. Şakak bölgesinde de biraz daha açık renk bir kızarıklık söz konusu.

Sizce bunun sebebi ne olabilir? Daha önce benzer birşeyle karşılaşan oldu mu? Neyi hatalı yapmış olabilirim? Dermaroller veya etkenlerin kullanımını bir süre bırakmalı mıyım?

http://i.hizliresim.com/7DRlpa.jpg