8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi (19 yaşındayım)

Yeni Üye

Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi (19 yaşındayım)

Öncelikle merhaba herkese biraz uzun ama lütfen okuyun.19 yaşında bi kızım. Yaklaşık 3,5 aydır yoğun bi saç dökülmesi yaşıyorum. Bundan 2 sene önce demir eksikliğine bağlı tellogen bi dökülme yaşamıştım ancak saçlarım 3 ayda öncekinin 4te 1i kalmıştı ki tellogen de seyrelme çok hızlı olur ama diplerde kelleşme olmaz diye biliyorum nitekim benimki de öyleydi. Sonra hap kullanıp dökülmeyi durdurdum ve eskisinden daha gür saçlara sahip oldum
    2 senedir de saçlarıma aşıktım hala da öyleyim ki çevremdeki herkes de çok beğenir. Haziranın başında saçlarım normalden fazla dökülmeye başladı mevsim geçişi vs diye önemsemedim ama baktım eylül oldu hala deli gibi dökülüyor ben de detaylı bi kan sayımı yaptırdım ve tüm değerlerim inanılmaz iyi çıktı. Daha sonra hormonlarıma baktırdım ama bi şey çıkacağını düşünmüyordum periyotlarım düzenli kıllanma kilo sorunu vs hiçbir şey yok. Doktor ultrasonla baktı ve polikistik dedi (erkek tipi saç dökülmesine de sebep oluyor) ancak testosteron seviyem normaldi. Doğum kontrol hapı verip gönderdi. Sonra özel hastaneye gittim ordaki doktor periyotların düzenliyse doğum kontrol hapı kullanma testosteronun da normalse dermatoloğa görün dedi. Oraya da gittim doktor zaten çok ilgisizdi demirim normaldi ama yine de hap yazdı sonra bi daha göreyim seni dedi.
    Her neyse 3 aydır saçlarım feci dökülüyor çok fazla azalma yok ama şakaklarım açılıyor ve önden çok hafif geriye gidiyor çizgim. Tellogen bi dökülme olmadıgı cok belli hatta erkek tipi oldugu belli. Çünkü ilerleme çok yavaş ama bariz açılma var aşağıya fotoğraf ekleyeceğim şakakları ve ön çizgimi. Doktorlar doğum kontrol durdurmaz diyor ki çoğu polikistik kadının saç konusunda durumu feci... Topikal bi tedaviye başlamak istiyorum ben miracle diye düşündüm sizce ne yapmalıyım önce ısırgan gibi doğal şeyler mi yapmalıyım yoksa geç kalmadan miracle losyon mu kullanayım (minox vs şu an düşünmüyorum) saçlarım gür oldugu icin pek dikkate alınmıyorum ama dökülmeyi durdurmak için de iyice seyrelip kelleşmeyi beklemek istemiyorum lütfen biri bi fikir versin bana
    https://hizliresim.com/vP157v
    https://hizliresim.com/5y573R

SaçımınDoktoru Üyesi
    On cızgın ıcın mıracle kullanabılırsın dıger kısımlar ıcınde fakat yan bolgelerın de dokuluyor galıba.Bıotın ve vitaminlerle destekleyebılırsın ıcerde.Perfectıl dıye bır hap var ıyı gelebilir ya da solgar bıotıne baslayabılırsın

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hormon etkilesimli bir tedavi onermem, yasiniz cok genc. Setipiprant deneyebilirsiniz. Sakaklarin alt kisimlarinda da gerileme oluşmuş gibi. Inflamasyon kaynakli kumulatif bir surec olabilir. Antioksidan agirlikli beslenip Etken olarak seti cell toparlayabilir. Miracle ile iletisime gecin. Kendisinin de tavsiyeleri olacaktir.

Ablamın da durumu aynı hamilelik olabileceği için hormon ilaçlarına bulaştırmadım(Ben yandım o yanmasın ).Test yaptırıyoruz hormon ve vitamin değerleri normal çıkıyor ancak aynen böyle şakaklardan gidiyor onda da.Konunun takipçisiyim miracle hocam bayanlar için ne öneriyor merak ediyorum.

Yeni Üye
    Biotin benfe maalesef sivilce yaptı😞 ben önce miracle ile başlamayı düşünmüştüm ya yaşım 19 ama kadınlar bi sorun olmasa bile sadece korunma amaçlı doğum kontrol kullanabiliyor yani çok fazla yan etki alacağımı düşünmüyordum aslında @miracle hocam da yanıtlarsa cok sevinirim

Yeni Üye
    Alıntı SALVADOR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On cızgın ıcın mıracle kullanabılırsın dıger kısımlar ıcınde fakat yan bolgelerın de dokuluyor galıba.Bıotın ve vitaminlerle destekleyebılırsın ıcerde.Perfectıl dıye bır hap var ıyı gelebilir ya da solgar bıotıne baslayabılırsın
    Maalesef mesajınızı açamıyorum mesaja tıklıyorum başka yere gidiyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Chrome'un sag ust kisminda buluban 3 noktali bir sembol var sayfa sayisinin hemen yaninda oraya tiklayip ardindan asagida masaustu sitesi diye bir yazi var ona tiklayip tekrar mesajlara bakar misiniz

Yeni Üye
    Arkadaşlar ben bu miracle losyona başlamaya karar verdim ama elsevein yeni formülü çok iyi çözmüyor diyorlar etken maddeleri çözmek için ne kullanayım etil alkol ppg yazıyor 70/30 oranında ama etil alkol nasıl olucak internette satışı tarımsal olan o da olur mu yani cok uzağım bu konulara o yüzden neyle çözeyim biri fikir versin lütfen