10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Setipiprant ve Cellagance

Setipiprant ve Cellagance

Tıbbi sebeplerden dolayı tedavime ara vermek zorunda kaldım. Elimde 5 gr setipiprant(1 aylık) ve açılmamış şişesinde 1 aylık cellagance losyon bulunmaktadır. İhtiyacı olanlar özelden mesaj atabilir.

Yeni Üye
    selamlar tıbbi sebep nedir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Öncelikle geçmiş olsun. Tıbbı sebebin detayını merak etmek haddime değil ancak saçla ilgili mi ilgisiz mi olduğunu belirtebilir misiniz?

Endokrin bozukluk ve ürtiker. Ürtiker 2 yıldır vardı ama alkol kullanımı beni son zamanda olumsuz etkiledi. Endokrinolojik sorunun sebebi ise finas ve dutas. Bu sebeple herhangi bir tedaviye doktor tavsiyesiyle ara verme kararı aldım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    finas dutas dan uzak durun adamın ebesinwe atlar.

Alıntı icepeak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Endokrin bozukluk ve ürtiker. Ürtiker 2 yıldır vardı ama alkol kullanımı beni son zamanda olumsuz etkiledi. Endokrinolojik sorunun sebebi ise finas ve dutas. Bu sebeple herhangi bir tedaviye doktor tavsiyesiyle ara verme kararı aldım.
    Geçmiş olsun doğru bir karar.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Teşekkürler üstadım. Şunuda belirtmek istiyorum özellikle çoğu arkadaş topikal kullanım antiandrojenlerin seruma geçmediği geçeninde göz ardı edilebileceği hususunda neredeyse hemfikirler. Vakit bulabilirsem bununla ilgili kaynaklarıyla birlikte detaylı bir yazı yazmayı çok istiyorum. Şimdilik şunu belirteyim %0,1 topikal finasteridin serumdaki ve scalptaki dht oranı değişimini gösteren ufak bir tablo. Özellikle yarılanma ömrü yüksek olan dutasterid gibi bir antiandrojeni topikal olarak kullanmayı düşünenler için fikir verir diye umuyorum.

Haklı olabilsin @icepeak ama sonuçta burada herkesin bir hedefi var. Hedefler uğruna bazen ödünler vermek gerekir. Kesinlikle ilk başlarda hormonal tedaviler uygulanmaması gerekir. Bu şekilde mücadele edilmelidir. Ancak bu mücadelesinde sonuç alamayanların antiandrojen kullanmasını da yadırgamamalıyız diye düşünüyorum. Zaten ne kullanırsak kullanalım -bir kaç istisna dışında- yan etkileri mevcut. Biz de daha büyük bir amaç uğruna bu yan etkileri göze alıyoruz. Bu genel bir yazı sana karşı eleştirel bir cevap değil @icepeak kardeş.

Ürünler rezerve

SaçımınDoktoru Üyesi sagopa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almak istiyorum ikisinide