6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Finaserid işe yaramıyor mu ?

Finaserid işe yaramıyor mu ?

Arkadaşlar merhaba.8 ay boyunca finaserid kullandım ve bir sonuç alamadım.Şimdi avodart kullanmaya başladım 2 hafta önce.Günde iki kapsül alıyorum.Biliyorum çok fazla ama zamanla azaltacağım.Bir de arkadaşlar saçlarımı ellediğimde ellerime batan küçük saçlar var Onlar nedir acaba...

Yeni Üye
    Günde 2 kapsül çok fazla kardeşim teke düşür topikal tedaviler dene eğer zaten 8 ayda sonuç etmiyorsa artık vücudunun diğer yerlerine zarar verme.
    Haftada 7 gün proscar 1/5 (03.09.2018)
    Günlük Yeşil,Ihlamur çay vs.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilgili üyelerin hep beraber bu konuda bir konu oluşturmasını rica ediyorum lakin daha yakın zamanda hakaret mesajları aldım oral antiandrojen tasvip etmediğim için
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Bunun sebebi aslında internetteki saç ilaçlarının en başında proscarın yer alması. Bilinen eski tedavilerden biri ama ne yazık ki çoğu kaynak kendini güncellemedi. Saçı dökülen biri biraz araştırma yapınca ilk karşısına çıkan şey anti dht ilaçlar ya da minoksidil. Şunu unutmamak lazım tüm canlılar şuanın olabileceği en mükemmel şekilde evrimleştiler/yaratıldılar. Yani vücudumuz dht'yi boşuna üretmiyor bu bir ihtiyaç bunu vücuttan uzaklaştırmak çalışan bir araba motorundan yağı uzaklaştırmak gibi. Vücutta yıkımlara sebep oluyor çoğunu biliyorsunuz. Ayrıca dökülmeler dht'den dolayı demekte çok eksik bir bilgi. Foliküllerin duyarlı olduğu bir çok androjen hormonu mevcut. Kişi finasterid kullanıyor dolaylı yoldan testosteronu artıyor folikül başka bir androjene duyarlıysa eğer dökülme sürecini farkında olmadan daha da şiddetlendiriyor. Yada dökülmesi androjen tabanlı değilse boşu boşuna endokrin sistemini bozuyor. Aşağıdaki resim bu konuda çok açıklayıcı. Şayet dökülmenizin hormonel olduğunu düşünüyorsanız vücudunuzdan dht yi yada diğer erkeklik hormonlarını tamamen uzaklaştrmak yerine reseptörleri duyarsızlaştırmaya yönelik tedavilere (setipiprant bimatoprost vb gibi) yada scalpa yönelik lokal tedavilere yönelirseniz hem vücudunuza zarar vermemiş olur hemde tedavilerde daha uzun vadeli bir kalıcılık elde edersiniz.

Setipiprant nerden temin edebilirim?? Gerçekten haklısın ben kendi ellerimle saçıma daha fazla zarar veriyor olabilirim

Bir arkadşaım kullandı yaramamış.