Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 17.5 saç dökülmesi ve yağlı saç.

Yeni Üye

Question Yaş 17.5 saç dökülmesi ve yağlı saç.

Selamun aleyküm,yaşım 17.5 lise sona geçtim.Saçlarım çok yağlı, seyrek ve dökülüyor kazıdım bu yaz, ve biraz uzadı lakin dökülme durmuyor sanırım.Genetik büyük ihtimal çünkü akrabalarımın çoğunun saçı dökük,seyrek.Ne yapacağımı bilmiyorum nasıl bir tedavi uygulayacağımı bilmiyorum ,saçıma hangi tedavi uygun bilmiyorum yardım edebilir misiniz ?
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 20180916_120450.jpg‎   20180916_120453.jpg‎   20180916_120619.jpg‎   Screenshot_2018-09-16-21-03-32.png‎  

Yeni Üye
    Konuyu yanlış yere açmışım kusura bakmayın.Önereceğiniz bakımların,ilaçların yan etkileri pek umrumda değil.Göğüs büyümesi yapacağını da düşünmüyorum vücut geliştirme sporu ile uğraştığım için.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üzgünüm ama birşeyler yapmaya başlamazsan 20 yaşını göremeden kel kalabilirsin. Saçların erkeklik hormonlarına duyarlı büyük ihtimal. Testestoron arttırıcı ek takviyeler vs alıyor musun?

Yaşıtları ne tarafa tarasam diye düşünürken çocuguğun kafada saç kalmamış.Lanet olsun böyle hastalığa kanserin bile çaresi var ya ölüyorsun ya yeniyorsun.Saç dökülmesinde hala yüzeysel veya öteleyici tedavilerden öte geçilemedi

Yeni Üye
    Kan testi yaptırdınız mı? Hormonlarınıza baktırmanızı öneririm tiroid özellikle.Erkek tipi dökülmeye benzemiyor.

Alıntı KellerEller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşıtları ne tarafa tarasam diye düşünürken çocuguğun kafada saç kalmamış.Lanet olsun böyle hastalığa kanserin bile çaresi var ya ölüyorsun ya yeniyorsun.Saç dökülmesinde hala yüzeysel veya öteleyici tedavilerden öte geçilemedi
    Dünya adaletsiz umarım düzelir

SaçımınDoktoru Üyesi
    malesef çok kötü bir durum öldürmüyor ama öyle bir süründürüyorki öldürmesini tercih ediyorsun
    Topikal: cell losyon miracle losyon minioxil dermaroller sirkeli suyla durulama

Oral:biotin ısırgan yaki otu d vitamini

Yeni Üye
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üzgünüm ama birşeyler yapmaya başlamazsan 20 yaşını göremeden kel kalabilirsin. Saçların erkeklik hormonlarına duyarlı büyük ihtimal. Testestoron arttırıcı ek takviyeler vs alıyor musun?
    Hayır hiçbir takviye almıyorum.Nedenini bilmediğim bir şekilde 2 yıl önce dökülmeye başladı,öncesinde gayet güzeldi saçlarım ama beyazlar vardı

Yeni Üye
    Alıntı smt_gs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kan testi yaptırdınız mı? Hormonlarınıza baktırmanızı öneririm tiroid özellikle.Erkek tipi dökülmeye benzemiyor.
    Hayır en yakın zamanda yaptıracağım inşaAllah.

Yeni Üye
    Saçlarımın dökülmeden önceki halleri:

2016:
    https://i.hizliresim.com/2aVpZE.png

2015:
    https://i.hizliresim.com/WDLjY4.png

2014:
    https://i.hizliresim.com/JDyjA5.png

Önerilerinizi bekliyorum...Yan etkileri umrumda değil.

Sayfa 1/3 123 SonSon