10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: doktor önerileri

Yeni Üye

doktor önerileri

arkadaşlar merhabalar,
    foruma yeni üye oldum, saç dökülmesi ve tedavileri ile ilgili bilgim yok denecek kadar azdır. son 1 2 senede üst kısımdaki saçlarımın neredeyse 5/2 sini kaybettim. özellikle son zamanlarda çok kafaya takmaya başladım.
    büyük ihtimalle seneye ekim yaptırmak şart gibi duruyor, kelliğin çok yakıştığı bir çok insan tanıdım gördüm ama ben kendime hiç yakıştıramıyorum.
    bilgim olmadığı için formda bir çok yazı okudum, ama bir doktora gözükmeden her hangi bir işlem yapmak istemiyorum. beslenme sorunlarımda olduğundan dolayı her ikisini birden yürütmek için araştırma içindeyim.
    saç dökülmeleri hakkında bir çok deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlarımız var burada, şansıma da nette gezerken denk geldi.
    sizlerden ricam İstanbul' da cerrahi olmayan tedaviler için önerebileceğiniz doktor veya doktorlar var mıdır? ekimden önce dökülmeyi durdurmak ve olanı korumak istiyorum. sağlam olan saç köklerim var ise onları da canlandırmak istiyorum. çok bilgim olmadığından dolayı kafa karıştıracak bilgiler vermemenizi rica ediyorum.
    umuyorum ki burada yararlı bilgiler edineceğim. herkese sevgiler saygılar..

SaçımınDoktoru Üyesi
    sizlerden ricam İstanbul' da cerrahi olmayan tedaviler için önerebileceğiniz doktor veya doktorlar var mıdır?
    cevap: Türkiyede gidebileceğin en iyi doktor bu sitede yazılanların 10da birini sana söylemeyecek. Açık ve net.

Doktorlar yüzde doksan minoxil artı finasteride kullanmanı önerecektir. Ancak minoxilin döngü durumu, saç derisini tahrip etme problemi, etkisinin geçebileceği ihtimali nedeniyle kullanmaya başlarken dikkat etmen gerekir. Finasterid'de ise hormonsal yan etki ortaya çıkma ihtimalinden dolayı tavsiye edilmeme durumu var. Yine finasteride kullanacaksan ihtimaller dahilinde ciddi bir karar vermen gerekir.
    Bunların yanında yan etkisiz tedaviler olan cell, seti , spiro gibi tedaviler kullanabilirsin. Cell'den ben yan etki görmedim.2 aydır kullanıyorum. Forumdaki diğer görüşlerde bu yönde. Bunları kullanmak istersen ve daha fazla bilgi için Miracle hocayla irtibata geçebilirsin.
    Bence beklemek en kötü karar olur. Biotin desteği alarak saçlarını canlandırabilirsin. Nizoral , Ketoral gibi şampuanlar kullanabilirsin. Dermastamp kullabilirsin. Bazı arkadaşlarımız gibi masaj yaparak saç derindeki kireçlenmeyi engelleyebilirsin. Bunların hepsini ben yapmıyorum ancak yapan ve çok güzel sonuçlar alan arkadaşları da forumda okuyabilirsin. Bir yerden başlamak lazım ama

Yeni Üye
    odtulu usta, takip ettiğim kadarıyla çok güzel bir site, tam derinlemesine inceleyememiş olsam da çok güzel bilgiler var.
    ama benim saç dökülmem neyden kaynaklanıyor onu bilmiyorum. bunu öğrenebilmek adına gidip, burada bilen gören tecrübe etmiş arkadaşlarla paylaşıp destek almak için söyledim.
    yoksa benimde doktora giden arkadaşlarım oldu, daha doğru düzgün bir sonuç yok ortada.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı seko_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    odtulu usta, takip ettiğim kadarıyla çok güzel bir site, tam derinlemesine inceleyememiş olsam da çok güzel bilgiler var.
    ama benim saç dökülmem neyden kaynaklanıyor onu bilmiyorum. bunu öğrenebilmek adına gidip, burada bilen gören tecrübe etmiş arkadaşlarla paylaşıp destek almak için söyledim.
    yoksa benimde doktora giden arkadaşlarım oldu, daha doğru düzgün bir sonuç yok ortada.
    Eğer sadece üst bölge dökülüyorsa sebep belli boşuna kan tahliliydi doktorun görüşüydü uğraşma derim. Çünkü ben de gittim doktor olmuş uzmanlaşmış bir şey biliyordur dedim. Özel hastanelerde muayene ücreti 100-150tl olan doktorlara gittim. Yok gerçekten cahilin önde gideni onlar.

Yeni Üye
    ahmet29 merhaba, önerilerin için teşekkür ederim. benim sorunum şu, saçın neden döküldüğünü bilmeden nasıl bir yol izleyeceğimizi nasıl kestireceğiz.
    ben hayvansal ürün almadığımdan dolayı o taraftan büyük bir darbe alıyorum, sigara kullanıyorum, iş stresli, saçlara doğru düzgün bakmadık bugüne kadar..
    ama nedeni ne bilmeden başlanacak bir tedavi yöntemi doğru olur mu o konuda kafamda sorular var..
    ve miracle hoca sağolsun siteyi gezdiğim kadarıyla elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışmış, bizde sorunumuzun ne olduğunu bulursak kendinin kapısını muhakkak çalarız diye düşünüyorum

Guest
    yanlardan dökülüyorsa M harfi şeklinde erkek tipi dökülmedir. anlamsız bir şekilde kelleşme varsa aga'dır. erkeklerde genellikle erkek tipi dökülme görülür

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga zaten erkek tipi aynı şey
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aga zaten erkek tipi aynı şey
    Tam ben diyecektim sayın profesörümüz kami erken davranmış

Yeni Üye
    başlarda önler açılıyordu,lakin üstlerden de çok fazla saç kaybettim