6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Minoxil ve Saç Güçlendirici Bakım Yağını Aynı Anda Kulanma

Yeni Üye

Minoxil ve Saç Güçlendirici Bakım Yağını Aynı Anda Kulanma

Öncelikle Selamın Aleykum arkadaşlar. Minoxil kullanıyordum ve az da olsa memnundum. Biraz saçlarımı kurutuyordu çünkü. Bu yüzden ek olarak hem saçlarımı canlandırmak hem de biraz daha güçlendirmek için orijinal bitki yağı karışımı aldım. Minoxili her gün kullanmam gerekiyor ama Yağı da her gece yatmadan kullanmam gerektiğini söyledi eczacı bey. Ona göre minoxili bıraksam daha iyi olurmuş. Kafam çok karıştı.. Bu ikiliyi aynı anda kullanmak istiyorum sizce nasıl bir yol izleyim ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam işine karışmak gibi olmasın ama yağlardan uzak dur illa bir şey sürücem diyosan gliserin sürebilirsin minoxil kuruduktan sonra

Yağlar içerdikleri bazı esansiyel yağ asitleri sebebiyle arahidonik asit zinzirini ters yönde etkileyip dökülmeleri daha da artırabilmektedir yağ herkese yaramaz bunu bilip öyle hareket edib yağ kullanımı esnasında kaşıntı huzursuzluk hissi varsa buda bir belirtidir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağlar içerdikleri bazı esansiyel yağ asitleri sebebiyle arahidonik asit zinzirini ters yönde etkileyip dökülmeleri daha da artırabilmektedir yağ herkese yaramaz bunu bilip öyle hareket edib yağ kullanımı esnasında kaşıntı huzursuzluk hissi varsa buda bir belirtidir.
    Hocam anladım şuan kaşıntı ve huzursuzluk tarzı bir durum yok ama sadece haftada bir sürsem en azından bir zararı olur mu ? Çünkü minox içindeki alkoldenmidir nedir saçımı çok kurutuyor ve cansız gösteriyor. Haftada bir canlılık parlaklık açısından süreyim mi ?

Yeni Üye
    Alıntı odtulu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam işine karışmak gibi olmasın ama yağlardan uzak dur illa bir şey sürücem diyosan gliserin sürebilirsin minoxil kuruduktan sonra
    Estağfurullah hocam ancak neden böyle düşünüyorsun peki ?

Alıntı xperia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam anladım şuan kaşıntı ve huzursuzluk tarzı bir durum yok ama sadece haftada bir sürsem en azından bir zararı olur mu ? Çünkü minox içindeki alkoldenmidir nedir saçımı çok kurutuyor ve cansız gösteriyor. Haftada bir canlılık parlaklık açısından süreyim mi ?
    Bence bunun yerine minoxdili ppgsiz hazırlayın ne deriye zarar verir ne de dökülmeyi tetikler şu anda minoxidilde ki en kötü taraf %90 a varan ppg kullanımı bu da deriyi mahfediyor artan egf saçın dökülmesine sebep oluyor saf minoxidil alın gliserin ve alkolle kendiniz hazırlayın hem bu dezavantajlardan korunur hemde aylarca beklemiş etkinliği azalmış olmayan taze bir etken kullanmış olursunuz son olarak minoxidili ağırlıklı kullanmayın 2-3 gün sürdü iseniz sonra gün aşırıya dönün ve günde biri geçmeyin.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .