Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 30 kilo yağ 1,5 senede nasıl yakılır :)

SaçımınDoktoru Üyesi

30 kilo yağ 1,5 senede nasıl yakılır :)

Selamun aleyküm.

Madem konu dışı diye bir bölüm var, saç dışında forumda konuşulabilecek bir şeylerim var.

Toplamda 1,5 sene süren, 8-9 aylık diyet ve 6-7 aylık spor programıyla 100 kilodan 70 kiloya hepsini yağdan vererek nasıl indiğimi kısaca anlatayım istedim.

Konuya başlamadan önce, her şeyin Allah'ın nasibi olduğuna iman eden biri olarak dua ve tevekkül bu işin başıydı diyeyim. Elhamdulillah.

Öncelikle tartıda gördüğüm max. rakam 102kg idi. Sürece başladığımda 100 kiloydum.

Sürecin ilk kısmı hafif bir diyetti, 2 aylık hafif diyet süreci oldu. Yumuşak bir geçiş olması için ilk önce sadece aburcuburu kestim. Sonra ki 2 ayda karbonhidrat kısıtlamasına gittim. Diyetin 4. ayında volümü yükseltip radikal bir kararla şeker sıfırlaması yaptım. 4-5 ay bu şekilde gittim ve 80 kiloya indim. Diyet sürecinde 20 kilo gitti, o kadar kilo gitmesine ramen memnun değildim çünkü yağ oranım yine yüksekti.

Bu süreçte kendim için uygun olacak spor programı için araştırmalarımı tamamladım ve fitnessa başladım. Kalori açığı ve doğal beslenmeyle dengeli bir diyet eşliğinde geçen 7 aydan sonra kas kütlemi artırmış, yağ oranımı aşağılara çekmiş ve 70 kiloya düşmüş halde istediğim forma Allah'ın izniyle ulaştım.

Şekerli gıdalar, unlu mamülleri, hazır içecekler, hazır yiyecekler ve aburcubur kapsamına giren gıdaları radikal bir şekilde terk etmek, sağlıklı bir formun anayasasıdır. Bir taneden çok şey olur. Bir tane baklava yada gofret beni öldürmezdi ama disiplinimi ve kararlılığımı bozardı. Kendimle bu konuları çok konuştum ve bana zarardan başka bilanço çıkarmayacak bu gıdalardan Allah'ın izniyle korundum. Nefsimin şerrinden Allah'a sığınmak benim işimi bu hususta çok kolaylaştırdı.

Ayrıntıya boğup konuyu dağıtmak istemiyorum. Özetle bu işin yolu doğanıza dönmekten geçiyor. İnsan hareket eden ve topraktan beslenen bir canlıdır. Hareket etmeyerek ve topraktan gelmişlikten uzak gıdalarla beslenerek fıtratımıza zulüm ediyoruz. Ben sonuçları aşağıya bırakıyorum. Sonuçlar bu şekilde. Evet.

Yeni Üye
    Yıllar önce ağır bi bulk yaptım bana iğrenç bi göbek ve yırtık kollar hediye etti sagolsun yıllardır göbeğim gitmiyor 5 yil fitness geçmişim var hala ben bunu nasıl goturcem anlamadım ağır bi diyet yaparsam yüzüm bedenim küçülüyor göbek kalıyor senin gibi olsam keşke ben bu işin genetik olduğu kanisina vardım annemde ki göbek tipinin aynısını sahibim şuanda günde 50 gr dahi karbonhidrat almıyorum tavuk yumurta ile devam ediyorum hala kilo vermedim 1 ay oldu ramazanda düşün hergün kardio yaptım ac karnıma 1 ayda 1.5 kilo verdim ben pes ettim yani sana hayırlı olsun formunu hep koru

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tebrikler.
    Resimler temsili mi? iki resim arasındaki meme uç renkleri farklı gözüküyor.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hayır hocam resimler bizzat bana ait. Biri fotoğraf makinesiyle biride iphone 5s selfie kameradıyla çekildi. İki resimde aynı kişi yani.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam ben genetik mevzuauna inanmıyorum. Mutlaka yaptığınız yanlış bir şeyler vardır. Bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

Yeni Üye
    Ben benzer sürede 114 den 76 ya düştüm, ama kas filan yapamadım . hala hafif göbeğim var. Tebrikler siz iyi iş çıkarmışsınız.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardiyovasküler egzersizler ve şeker sıfırlamasıyla son ütüyü yapabilirsiniz hocam.

Alıntı emirt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce ağır bi bulk yaptım bana iğrenç bi göbek ve yırtık kollar hediye etti sagolsun yıllardır göbeğim gitmiyor 5 yil fitness geçmişim var hala ben bunu nasıl goturcem anlamadım ağır bi diyet yaparsam yüzüm bedenim küçülüyor göbek kalıyor senin gibi olsam keşke ben bu işin genetik olduğu kanisina vardım annemde ki göbek tipinin aynısını sahibim şuanda günde 50 gr dahi karbonhidrat almıyorum tavuk yumurta ile devam ediyorum hala kilo vermedim 1 ay oldu ramazanda düşün hergün kardio yaptım ac karnıma 1 ayda 1.5 kilo verdim ben pes ettim yani sana hayırlı olsun formunu hep koru
    Hocam günlük kalori takibi yapip almaniz gerekenden 200-500 kalori az alirsaniz kilo vermeme sansiniz yok bence. Isterseniz sabahtan aksama kadar ac kalip kardio yapin aksam oturup 4 bin kalori yerseniz pek zayiflayamasiniz abarti ornek verdim tabi oyle bir sey yapmiyosunuzdur. Karbonhidrat almamak cozum olur mu bilemiyorum ketojenik diyet diyolardi buna, eger diyete tam uygun beslenmezseniz bir faydasi yok diye bilyorum yani bosuan efor harcamis olunuyor.

Muzradip hocam baya agirsaglam olmussunuz bu arada tebrik ediyorum. Peki saclarinizda sporun ve duzgun beslenmenin etkisini gordunuz mu?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keto mu uyguluyorsunuz ayrıca şunu belirteyim kalori açığı diyetlerde saç dökülmelerinde artış gözlemlenebilir, bence en mantıklı uygulama kalori açıksız keto saç için lakin yine de herkesin bünyesi farklıdır illa ki doktor görüşünün alınması gerekir
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal valla benim kollar felan ince sırf o yüzden spor yapmak istemiyorum normalde zaten zayıf biriyim ama kas yok gibi bişey ya

Sayfa 1/3 123 SonSon