Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
72 sonuçtan 71 ile 72 arası

Konu: Saçlarım dökülüyor

3.5 ay kullandıysan ne olursa olsun 6 aya tamamlamalısın bence. En azından 6. ay sonunda bırakınca gerektiği kadar denedim dersin. Şimdi bırakırsan aklında daima soru işareti kalır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı nasa01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 3.5 aydır finasteride kullanıyorum, başladığımdan yana bir fayda görmedim 3.5 ay oldu enseden kulağımın üstünden faullerden bile çekince saç geliyor hatta bıyıklarımdan kaşlarımdan bile tüm saçlarım inceliyor neredeyse köpek tüyü gibi olmaya başladı 3.5 ay da az bir süre değil. Devam etmeli miyim ? Bırakmalı mıyım ? Görüşlerinizi bekliyorum.
    Bence kullanarak hata yapiyorsun. Doganin kanunu ne ise onu yasayacaksin yapraklar nasil sonbahar da dokuluyor ise hic bir guc engel olamiyor ise seninde dokulucek Bir bedenin hormon dengesini bloklayarak mekanizmayi durdurmak tamamen hatadir. Bir sistemin içinde dönen çarkı durdurmaya benzer, saç derken kaşından, beyin fonksiyonlarindan olabilirsin. Unutma saç dökülmesinde tek suçlu DHT degildir. Bazi insanlar da sirf DHT dokulme yapiyor iken birinde sadece PGD2 Proteini dokulme yapar. Sorunun hangisi ogrenmek icin salisik asit iceren bir losyon ile basla veya setipiprant gibi guclu bir etkenle basla baktin ki 3 ay icinde dokulme de azalma yok. Bu sefer DHT blocker losyonlar dene yani Miracle losyon gibi. En son secenegin oral olmali diye dusunuyorum. Her gun yesil cay, yumurta ve isirgan cayi icmeyi de artik hayatinin bir parcasi haline getir gunluk rutinin olsun. Verebilecegim tavsiye bunlardir. Sampuan olarakta hassiyet giderici bir sampuan al, dokulme icerikli sampuanlarin hepsi fasa fisodur. Paraben,SLS icermeyen Vichy urunlerini tavsiye ederim. Bu marka disinda sacma sapan sampuanlar deneyip cebinizdeki paradan olmayin. Yok isirgan otu sampuaniymis yok sarimsakli sampuanmis bunlar tamamen rivayet. Sarimsagi ye, isirgani ic antiflamuar etki

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678