Sayfa 1/3 123 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Merhabalar

Merhabalar

Herkese merhabalar ben de sizler gibi saçsızlığa karşı savaş veren 36 yaşında biriyim. Liseden sonra üniversiteye hazırlık dönemlerinde saç dökülme sorunuyla karşı karşıya kaldım yılan yağı sabun gibi yöntemler kullandım o zamanlar saç bir iyi bir kötü idare ediyordu özellikle sabunlar gençken bende kısmi olarak işe yaramıştı.Üniversiteye başladığımda saçımın derisi kabuklanmıştı kabukları kaldırınca baya bir saç kaybına uğruyordum cildiyeye gittim strese bağlı denildi ve konazol şampuan verildi tabi bu arada internetten de araştırmalar yapıyordum. Konazol saçlarımı saman gibi yaptı daha da kepeklendi saç sarardı zayıfladı bıraktım.Umudumu yitirmedim araştırdım o zamanlar cilt ile ilgili bir forum sitesi vardı ona üye oldum nickim balabatisler burdaki birçok arkadaş moderatör admin herkesi orda görüyordum hatta birçoğunuzla konuşuyorduk ama baya bir zaman oldu belki unutmuşsunuzdur beni. Ordaki muhabbetlerimiz doğrultusunda proscara başladım çok umutluydum proscardan üniversiteyi 6 yılda bitirdim biraz tembellik ettim 6 yıl proscar kullandım ünivden 2007 de mezun oldum 2 ay ara verdim yeşil çay vs de içiyordum sonra yeniden başladım 2012 ye kadar da ayrı kullandım 2012 de evlenecem diye bıraktım çünkü cinsel anlamda yan etkilerini yaşıyordum saça etkisi de öyle ahım şahım değildi yine de başka alternatif olmadığı için kullandım. Ek olarak şunu söylemeliyim üniversite döneminde 3 kutu avodart içmiştim saçıma etkisi inanılmaz olmuştu çok iyi yorumlar alıyordum ama yan etkisinden korktuğum için bıraktım. Evlenince bitksel şampuanla beslenmeyle saçları korumaya çalıştım bazen hiç umursamıyordum saçı bazen iyi bazen kötü yorumlar geliyordu(zaten başımıza ne geliyorsa bu çevre yüzünden geliyor sonra eleştirilerden bıktığım ve saçlarımın da çok kötü olmasından dolayı tekrar tedavi arayışına girdim eşim tedavimi hiç umursamıyor hatta bazen gülüp geçiyor ne gerek var böyle şeylere diyor. ama biri olumsuz eleştiri yaptığında ona hak veriyor bana destek yerine köstek oluyor tabi bu da beni haliyle üzüyor.(neyse eşimi de daha fazla eleştirmeyim Bu siteyi keşfettiğimde miracle usta ve diğer arkadaşları gördüm çok mutlu oldum hele ki uyguladıkları tedavileri görünce umudum tekrar yükseldi oral tedaviye yeniden başlaycaktım tüm risklerine rağmen hem de ama vazgeçtim şimdi miracle losyona başladım bugün 3. gün minox hep aklımdaydı eski forumdan beridir aklımdaydı ama hiç başlamadım döngüsü beni biraz tedirgin ediyor diyecem ama kafada zaten saç kalmadı doğru düzgün min-dut a başlayabilirim şu anki mirace losyonumu 150 ml otacı saç bakım toniği içine bir kutu aldactone,11 diane,6 avodart,1 dekort ampül şeklinde kullanıyorum ayrıca hergün mutlaka sabah aç karnına harnup pekmezi içiyorum onun dışında bir gün ısırgan otu çayı bir gün yeşil çay (aktardan aldığım bitkiler) içiyorum hergün çörekotu çiğniyorum şampuanımın içinde çam terebentin esansı,badem yağı,çörekotu yağı kullanıyorum.Başlangıç fotolarımı da sizlerle paylaşim gelişmeler oldukça fotolara yenileri ekleyeceğim herkese tedavisinde başarılar dilerim.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi P_20180723_103136.jpg‎   20180724_235318.jpg‎   P_20180725_120123_BF.jpg‎  

Yeni Üye
    Hocam,

Umarım sizi mutlu edecek sonuçlara hayırlı bir şekilde ulaşırsınız.

Çok teşekkür ederim saolun

Yeni Üye Muse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir
    6 yıl proscar kullandım demişisiniz. Ve bunu daha gençken yapmışsınız. Genç yaşın getirisiyle beraber gözle görülür bir faydası oldu mu, paylayaşabilir misiniz?

Fazla olmadı ek olarak yeşil çay yakı da kullandım ama saça çok bir etkisini göremedim yine de bir umutla elimdeki son çare olarak kullandım.

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam peki bu proscar kullandığınız dönem içinde çocuğunuz oldumu??

Bıraktım 7 ay sonra çocuğum olacağını ogrendim

Tedavimi 4 ay önce değiştim ketoral+azelderm+4 avodart+4 diane bir ara minox+dut karışımı ekledim sonra çıkardım saçlar döküldü şu an yeniden toparlamaya çalışıyorum.

Tedavimi 4 ay önce değiştim ketoral+azelderm+4 avodart+4 diane bir ara minox+dut karışımı ekledim sonra çıkardım saçlar döküldü şu an yeniden toparlamaya çalışıyorum.

Sayfa 1/3 123 SonSon