Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Diffüz alopesi

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düzeltme çalışmadığı için ek;bu tip saç dökülmesi yaşayan şahıslarda anksiyete ve depresyon çok belirleyici bir faktör durumunda.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

bu problem bendede var 11 yaşımdan sonra başladı ama asla doktora gitmedim zamanla kendini belli ediyor kulak üstü saçlar ensede bulunan saçlar hepsi seyreliyor

tedavisi olduğu söyleniyor ingilizce kaynaklarda saç kökleri deri altında aktif olarak duruyor sanırım herhangi bir iç organ rahatsızlığı belirtisi veya belirgin bir gıdaya duyarlılığınız varsa olduğuyla ilgili şeyler okudum kişiye özel bir diyet oluşturulması gerektiğini
    belirtiyor

Benim kulaklarım üstü sıfır gibi resim atcam şimdi ilginç bişey kulak üstü

Konu açmayan resim atamıyor sanırım merak edenlere atarım

Yeni Üye
    Bana atarmısın rica etsem

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzeltme çalışmadığı için ek;bu tip saç dökülmesi yaşayan şahıslarda anksiyete ve depresyon çok belirleyici bir faktör durumunda.
    Hocam benim üst bölgede seyreklik yok. Sadece günlük dökülür, yanlarda aynı şekilde. Koruma amaçlı 2 günde 1 seti-cell kullanıyorum. Fakat gariptir ki sol kulak üstü çok dökülmüş bugün fark ettim. Anksiyete bozukluğum da mevcut, ne yapmamı tavsiye edersin?

bunun altında selenyum eksikliği yada fazlalığı olduğunu düşünüyorum bir ara bayağı araştırmıştım bir kan testi yaptırınız

bendede bu sorun var herhalde test yaptırmak daha sonra tedaviye başlamak en iyi fikir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı keladayı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun altında selenyum eksikliği yada fazlalığı olduğunu düşünüyorum bir ara bayağı araştırmıştım bir kan testi yaptırınız
    Kan tahlillerimde herhangi bir sorun yok çok saçma bir şekilde ense ve yanlar üst taraftan fazla dökülüyor cidden anlam verebilmiş değilim...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12