Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Diffüz alopesi

Yeni Üye

Diffüz alopesi

Diffüz alopesinin (yani tüm kafa derisinde saç dökülmesi) tedavisi varmıdır öğrendigim kadarıyla saç kökleri bu dökülmede ölmüyor. Nasıl bir tedavi izlenmeli?

Bir dahiliye doktoruna gidiniz kan testi yaptırınız eksik değeri takviye ediniz ve beslenmenizi gözden geçiriniz.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    aynı şekilde benim de kafamun her yerinde dökülme var. durumu fark ettim miracle bıraktım. kafamdaki her bölge eşit seyreklikte
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi bilmiyorum ama bende de aynı sekilde dökülme var enseden tut her bölge dökülüyor bu aralar günde 10 tel falan görüyorum ama görmediklerimde var belki

Yeni Üye
    Şuan ne kullanıyorsun

Kulak üstüm 0 gibi oldu neredeyse babamda böyle genetik sanırım kan değerlerim normal minoxil yazdı yapcak bişey yok dedi onuda kullanmak istemiyorum

Yeni Üye
    Kulak üstünde dökülme çok garip ya.

Bi çözümüde yok gibi benim babamında aynı şekilde genetik tamamen o bölge kötü duruyo uzayınca

Takipteyim yararlı bir bilgi olursa

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi çözümüde yok gibi benim babamında aynı şekilde genetik tamamen o bölge kötü duruyo uzayınca
    Bir çözüm yok gibi görünüyor evet ama belli metodları denemden bilemezsiniz,örn şu an benim uygulamakta olduğum karatay diyeti zer0 şeker ve işlenmiş gıdalar,zer0 ekmek ve tüm unlu gıdalar bunun yanısıra karatay diyetinde serbest olan yumurta ve süte karşı vücudun alerjik bir tepki verip vermediği de gıda intelorans testiyle mutlaka gözlenmeli yeterli gelmeyebilir bu sefer karaciğer temizlğine odaklanılmalı ve biraz abartı bir şekilde probiyotik ve prebiyotik beslenmeye yüklenilebilir.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Sayfa 1/2 12 SonSon