8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Düşük dozda finasterid

Yeni Üye

Düşük dozda finasterid

Merhabalar beyler,bayanlar.
    Bu foruma üye olmamdan anlayacağınız üzere,sizinle aynı gemideyiz Hepinize bol şanslar dileyerek konuya başlamak istiyorum.Ben daha önce finasterid kullanmadım,fakat artık kullanmaya başlamam gerektiğini görüyorum.(seyrelen alanların büyük olması,topikalin zorlaşması nedeniyle)
    Düşük dozlu finasteride mevzusunu birkaç haftadır araştırıyorum.Birçoklarına göre 1mg ile 0.25mg dozları aynı etkiye sahip.

Gelelim yanetki mevzusuna.Tıpkı 5mg proscαr yerine 1mg alınması matığıyla 0.5 ya da 0.25 Propecıa alındığında yanetki ile karşılaşma oranının düşeceğini söyleyenler (doktorlar'da dahil) çoğunlukta.Fakat sorduğum eczane ve ecza depolarında stoklarında Propecıa bulunmadığını söylediler.
    Acaba nereden temin edebiliriz ?

Bu da Japonyada doz/etki çalışmasını gösteren bir grafik;
    https://image.ibb.co/kqtnf8/texte_alt_504atl_jpg.jpg
    Burada'da DTH üzerindeki etkilerini gösteren bir grafik;
    https://x2health.com/wp-content/uplo...se-graph-1.png

Birde Proscαr'ı alkol ya da benzeri bir sıvı içerisinde çözerek günde neredeyse 0.05mg civarlarında kullanıp dökülmeyi frenleyenler'de var.

Şimdi sizlerin fikirlerini almak istiyorum.Düşük doz'da kullanım hakkında.
    Olası yanetkilerden Spor,Beslenme,Bol su tüketimi gibi yollarla sıyrılmak mümkün müdür ?

Herkeze hayatta başarılar diliyorum,umarım tedavilerinizde başarılı olursunuz.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz milyon kere söyledik oral antiandrojen kullanmayın diye aramızdan bazıları çoğu üyeden daha bilgili buna rağmen hala kullanma niyetiniz varsa yolunuz açık olsun umarım yan etkileri bazı insanlarda görüldüğü düzeye gelmez
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz milyon kere söyledik oral antiandrojen kullanmayın diye aramızdan bazıları çoğu üyeden daha bilgili buna rağmen hala kullanma niyetiniz varsa yolunuz açık olsun umarım yan etkileri bazı insanlarda görüldüğü düzeye gelmez
    İyi temennileriniz için teşekkürler hocam.

Benim asıl merak ettiğim;proscαr'ı bir sıvı içerisinde çözüp günde 0.05mg olarak kullanmak ne kadar işe yarıyacak ? Bu hesapla 20 günde 1mg proscαr almış oluruz.Eğer işe yararsa yanetki ihtimali bence hayli düşük olacak.

Ve de bu işlemi ne ile yapabilirim mesela vodka ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mocker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi temennileriniz için teşekkürler hocam.

Benim asıl merak ettiğim;proscαr'ı bir sıvı içerisinde çözüp günde 0.05mg olarak kullanmak ne kadar işe yarıyacak ? Bu hesapla 20 günde 1mg proscαr almış oluruz.Eğer işe yararsa yanetki ihtimali bence hayli düşük olacak.

Ve de bu işlemi ne ile yapabilirim mesela vodka ?
    Dostum madem kullanmakta kararlısın eski forumlarda elma suyunda çözüp kullananlar vardı finası
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum madem kullanmakta kararlısın eski forumlarda elma suyunda çözüp kullananlar vardı finası
    Ölçüler nasıl olmalı hocam ? Kullanımıyla alakalı fikriniz varsa,duymak isterim

Alıntı Mocker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçüler nasıl olmalı hocam ? Kullanımıyla alakalı fikriniz varsa,duymak isterim
    0.25 ile 1 mg arasında bir fark yok normalde etki olarak böyleyse yanetki olarak da böyle olması gerekiyor ama hala kırk defa düşünüp bir defa karar vermeni söylemek isterim bu konuda.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

Yeni Üye
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.25 ile 1 mg arasında bir fark yok normalde etki olarak böyleyse yanetki olarak da böyle olması gerekiyor ama hala kırk defa düşünüp bir defa karar vermeni söylemek isterim bu konuda.
    Düşündüğünüz için sagolun hocam.Bazılarında ilk 2 hafta yanetki gösterip sonrasında normalleşiyormuş.Ben 1 ay civarında izlemleyeceğim.

Elma suyunda çözersek, 1mg hap'ı kaç ml elma suyuna katmamız gerekir ?

Bir de 2-3 günde 1 kez yeni hap ile yeni bir karışım yapıp,buzdolabında saklamak sizce doğru olur mu ?

Oranları bilimoyurm hayır elma suyu beklemeye gelmez tabii ben markettekilerden bahsetmedim direkt organik olarak kendi sıkacağın elma suyundan bahsetmiştim.