Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
39 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Minoxil+Proscar+Avodart Tecrübelerim

Yeni Üye
    Son alarak detaylara gireyim. Zaman zaman güncellerim.*
    1) B12, demir ve D vitamini eksiğim vardı. Bunun için dahiliye doktoruna gittim iğne damla ve hap kullandım ve kontrollerime gidiyorum.
    2) Besin takviyeleri kullanıyorum. Solgar chlorella ve mediobiocomplex-e
    3) Şampuan olarak Mediobiocomplex-e' nin yanında verdiği şampuanı kullanıyorum.
    4) Yeşil çay içiyorum.
    5) Şeker ve ekmeği bıraktım.
    6) Fitness'a gidiyorum.
    7) Saç derisine masaj yapıyorum.
    8) Bol bol yürüyüş yapıyorum ve koşuyorum.
    9) Haftada 1 ketoral şampuan kullanıyorum. Arada da Seboderm şampuan kullanıyorum. Prominoxil şampuanı tamamen bıraktım.
    10) Bir dönem minoxil+dutasterid losyon kullandım ama bıraktım.
    11) Çok iyi bir ürün olmadığı sürece saç derime birşey sürmem.
    12) Şimdilik Birgün Proscar diğer gün Avodart kullanıyorum.

Dahası süreç ile ilgili eklemek istediklerim var. Mart 2018'de yaşadığım korkunç dökülmeyi Minoxil'e bağlıyorum. Sanırım döngüye girdim. Çekilmez bu döngü diyerek minoxil'i bıraktım. Şimdilik dökülmem normal seviyelerde. Kulak üstüm bile dökülmüştü.*
    Şakaklarımı 22 yaşında kaybettim.

Gelelim yan etkilere. Dutasterid'te herhangi bir yan etki yaşamadım. Yalnız proscar'a başladığımda depresyon ve libido düşmesi yaşadım. Ama şimdi libidom iyi sadece meni'de sıvılaşma var. Üroloğa gittim bırakırsan normale döner dedi. Ben de saçım dökülünce de depresyona girdiğim için bari devam edeyim dedim. Jinekomasti yaşamadım. Fitness'a 4 aydır başladım ve olumsuz bir durum yaşamadım.
    Dün kan testi yaptırdım ve B12 ile d vitamini eksikliği dışında olumsuz bir sonuç çıkmadı
    Konu Miracle tarafından (26.06.2018 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.

Saçlarımız ve tedavimiz aynı ben avodartı minoxilin içine atarak kullanıyorum + olarak dermaroller ve biotinde ekli bende.Keşke başladığındaki halinin resmi de olsaydı karşılaştırma açısından

resimlerin hangi döneme ait olduğunu belirtmemişsin
    en sağdaki son halin mi

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşınız kaç hocam şuan saçların durumu nasıl?

Yeni Üye
    En basite kaçmış en belalı etkenleri kullanmışsınız kusura bakmayın bunu artık ilkokul çocuğuda biliyor ayrıca onca şeye rağmen hiç başarılı gelmedi tedaviniz topikal miracle ile bile çok daha iyi sonuçlar var bence yanlış bu etkenler sizin için yanetki için bir süre sonra göreceksiniz ama sırf bunu dedik diye yazmayacaksınız da böyle durumda olupda gurur yapıpda yazmayan o kadar çok kişi var ki Ekim tavsiyesi vs mesajınız vardı silinmiş kusura bakmayın amtiandrojen övüp ekim örtülü tavsiyesi mesajları farklı çağrışımlar yaptı bende.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bu ne şimdi dostum. Son fotodaki öncesi ve sonrası hali aynı nerdeyse. Soldaki saçları uzat sağdaki saç çıkar ortaya. Gelişim pek göremedim ben.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ayrıca afedersin de b.k yoluna girmişsin resmen. Avodart falan, 3-5 ay mutluluk sonra yıkım malesef. Neyse hayırlısı artık.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Keşke önce en azından topikal olarak başlasaydınız. Ben 4. ayın sonunda daha iyi sonuç almıştım sadece min-dut ve miracle losyonu kullanarak.

Kepek sorunu için paylaştığım yağ karışımı deneyebilirsin, ben Minoxidil'i bırakmadan asla o kepekten kurtulamayacağımı sanıyordum, o yağ karışımı deneyene kadar.

Yeni Üye
    Alıntı tarun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimlerin hangi döneme ait olduğunu belirtmemişsin
    en sağdaki son halin mi
    Hepsinde detaylı tarih var. İlki Ağustos 2017 sonuncusu Haziran 2018

Yeni Üye
    Alıntı dht58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşınız kaç hocam şuan saçların durumu nasıl?
    Yaş 31. Şuan dökülmem çok az. Son resimi bugünlerde çektim.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon