Sayfa 3/3 İlkİlk 123
23 sonuçtan 21 ile 23 arası

Konu: Saç dökülmem

Kardeşim kesinlikle finas kullanma ! Doktor kontrolüne de gidince kullanma ! Çok ciddiyim ! 7 Ay boyunca kullanacağın şeyleri yazıyorum yapacağın şeyleri yazıyorum ek olarak forumda ki deneyimli kişiler birşeyler eklerse ok dir. Forumda ki kişiler kullanıyor diye şak diye finasa düşmeyin ben 1.5 yıl yüzlerce makale okudum finas için yurt dışı türkiye birçok akademik yazı okudum tez okudum bu ilaç için ve temel sebebim kullanmamda saç dökülmesi değil

Hem de askeri ortamda olman dolayısı ile özen göstererek kullanım rahatlığı açısından bunları yazıyorum

1- Doktora kesinlikle git kan tahlili yaptır dermatoloğa gitme ! Adam akıllı dahiliyeciye git (Önce kan tahlili yapsınlar) Belki tiroid bezlerinde sorun var belki karaciğerinde belki hormonal belki vitaminle alakalı belki de genetik ? Bilemezsin onun için doktorda tahlil yaptır ve sonuçları paylaş.
    2- Doktordan rica et yazabileceği yararlı vitamin mineralleri yazsın sana yazmıyorsa boşver gitsin
    2- Doktor tedavinden sonra eczaneye git
    1- konazol medikal &2 şampuan al haftada 2 defa bununla yıka saçlarını saçında 5 dakika beklet sonra durula saçlarında beklediği süreçte saçına masaj ile yedir. Çok fazla kullanma haftada 2 yi geçmesin fiyatı maksimum 10 tl olması lazım
    2- hp biotin 10 mg 100 tablet al buda maksimum 10 tl tutması gerekiyor günlük olarak 1 tablet tüket
    3- Doktora özellikle çinko ve D vitamini değerlerine bakmasını rica et eğer bunlar düşük olursa sana zaten zinco ve D vitamini yazar
    4- Saçlarına mümkün olduğunca canlılık kazandır akşam yatmadan önce koğuşta saçlarına masaj yap derini germe ovalama hareketleri yap
    5- Hiçbir şekilde saçlarını kafana takma mümkün olduğunca stresten uzak dur güneşte durmaya çalış ki kemiklerin güçlensin

Şuanlık bunlar yeterli toplam sana 3-4 aylık maaliyeti 20-30 tl olacaktır tedavinin askerden dönünce de topikallere geçersin eğer gerek olursa

(Ek olarak bu yorumu kesinlikle saçın dökülüyor diye yazmıyorum ya da ilerde kel kalabilirsin diye değil belki de ışık açısından ya da saç kesiminden çok seyrek görünüyor tek bir tepe resmi ile değil birçok resimle görmek lazım) Örnek veriyorum şakaklara uygulanan tedaviler farklı vertex e etki eden tedaviler farklı ve bütün tedaviler kişiden kişiye göre değişir. Onun için yandım bittim gibi durumlara girme kafan rahat olsun.
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Yeni Üye
    Cumartesi insallah bi sorun olmazsa ozel hastanede doktora gidecem dahiliyeciye yazdigin herseyi soyleyecem doktora. yardimci oldugun icin cok tesekkur ederim. Ben bi haftadir solgar biotin aldim 2 mg olacak sekilde sabah aksam iciyorumda simdilik. sizin dediginiz biotini birde dediginiz sampuani alir kullanirim. Masaj yapinca cok fazla dokulme oluyor yapmak istemiyorum açıkçası. ilk baslarda saçımın ortasina kadardi 1 ayda gitgide öne dogru geldi ve cok hizli oluyor hersey

http://hizliresim.com/7DMqmr - Flashlı
    http://hizliresim.com/nlLRVa - normal ışıklı ortam

Yeni Üye
    çarşı iznim bugundu bende kan tastini yaptirdim ama çinko degerlerine bakamiyorlarmis baska yere gonderip 10 gun sonra geliyormus o sonucta. mini check up gibu bisey dedi soyledigine göre ama genetiktir dedi dökülmen

Sayfa 3/3 İlkİlk 123