Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç dökülmem

Yeni Üye

Saç dökülmem

Benim 2 ay öncesine kadar saçlarimda hicbi sorun yokken şimdi saçlarim bu hale geldi neden böyle oldugunuda bilmiyorum doktora gidemiyorum askerde oldugumdan bana yardim edermisiniz

https://hizliresim.com/j61y4G

yaş kaç. yaşını bilmeden yorum yapmak zor bence

Yeni Üye
    24 yasindayim

SaçımınDoktoru Üyesi
    aga gibi duruyor zaten doktora boşuna gitme onlar ticarethane'ye dönüşmüş sitedeki tedavilerden birinden başla en güzeli.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    askerde etken temini nasıl olur bir fikrim yok ama en azından masaja başlamanı öneririm, etken temin edebiliyorsan daha iyi olur.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Yeni Üye
    degerli yorumlarinizi eksik etmeyin lutfen

Hocam Allah aşkına boşuna doktora gitme nedir ya ? Belki de D vitamini eksikliği var belki başka birşey önce bir kan tahlili yaptırın sonra tedavi yapın. Hatta önce dermatoloğa değil direk dahiliyeciye falan gidin, hormon ve vitamin değerlerinizi detaylı olarak isteyin testesteron değerlerinizi isteyin. Asla doktora görünmeden burda ki hiçbir tedaviyi uygulamayın belki de saç dökülmenizin sebebi hormonal belki de vitamin değerlerinizle alakalıdır
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Allah aşkına boşuna doktora gitme nedir ya ? Belki de D vitamini eksikliği var belki başka birşey önce bir kan tahlili yaptırın sonra tedavi yapın. Hatta önce dermatoloğa değil direk dahiliyeciye falan gidin, hormon ve vitamin değerlerinizi detaylı olarak isteyin testesteron değerlerinizi isteyin. Asla doktora görünmeden burda ki hiçbir tedaviyi uygulamayın belki de saç dökülmenizin sebebi hormonal belki de vitamin değerlerinizle alakalıdır
    Size doktor mu dedi saçınız için finasterid için diye ? Hormon düzeyi çok mu yüksekti de finas aldınız ? Biraz tutarlı olun lütfe dünya üzerinde vitamin az gelmiş diye erkek tipi dökülme yaşayan yoktur vitamib yetersizliğinden kelleşen birisi ayakta durabilecek biri değildir vitamin yetmeme durumu bir erkeği erkek tipi kelliğe götürmez.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Bushido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni bilmiyorum ama zamanında en iyi özel hastanelerin dermatologlarına göründüm ve 1 tanesi bile elle tutulur bir yardımda bulunmadı hatta yardımı geçtim moral bile vermedi.
    Güncel tedavim:
    Sabah akşam dekort
    Sadece akşam zyrtec
    Haftada 4-5 gün avodart
    Sabah akşam saç masajı
    kabuklu yer fıstığı, kabuklu ceviz ve bitter çikolata
    Sabah akşam 2-3 adet sarımsak
    Haftada 2 dermastamp 1.5mm aradaki günlerde 1mm de bastığım oluyor
    Minoxil'i fiyatının yüksek ve tansiyon ilacı olmasından ötürü bıraktım.

Proscar, Avodart ve Minoxil'le ilgili soru sormayın cevap vermeyeceğim.

Hocam zaten dermatoloğa gitmeyin dedim dahiliyeciye gidin hormon ve vitamin değerlerinizi detaylı şekilde ölçtürün dedim. Dermataloğun türkiye de erkeklere yaptığı tel şey "Erkek tipi saç dökülmesi al sana minox hadi yallah".

Karaciğer e bakılması gerek vitamin değerleri ve hormon değerlerine bakılması gerek. Örnek veriyorum D vitamini değerin 3 civarındaysa hatta 20 nin altındaysa pekala saç dökülme sebebi net bir şekilde D vitamini eksikliği olabilir.

Burda sonuçları alıp kişinin kendi araştırması önemli ben hiç dermatoloğa gitmedim açıkçası saçlarımda hacim kaybı vardı kendim doktora gittim ve kan testi alıp sonuçları gördüm sonra üstüne tekrardan daha detaylı incelenmesini istediğim testleri bildirdim doktoruma. Karaciğerinizde sorun var diyelim saç dökülmesi çok normal.

Saç dökülmesi eğer genetikse 17-18 yaşında kendini zaten yaldır yaldır belli eder. Misal babanız kel amcanız kel dayınız kel saçınız dökülüyor aynı onların şeklinde e ona yapacak birşey yok doktora gitmeden bu tedaviler uygulanabilir.
    Ama diyorsanız ben 20 yaşlarımda on numara saçım vardı 24 e geldim 2 ayda döküldü o zamanda bi zahmet git doktora saç dökülmesi vücudun sana verdiği net bir hastalık mesajıdır. Onun için bu saç dökülmesine çözüm bulunamıyor ya saç dökülmesi

-Karaciğer kaynaklı
    -Vücuttaki virüsler kaynaklı
    -D vitamini eksiği kaynaklı
    - Yaşlanma kaynaklı
    -Hormonal dengesizlik kaynaklı
    -Genetik kaynaklı
    -Uyku düzeni kaynaklı
    -Güneş ışığına çıkmama kaynaklı

Gibi onlarca sebebe dayalı olabilir herkesin saç dökülmesi sonuç olarak aynıdır ama sebep olarak asla aynı değildir. Onun için doktora gidilmeli ve kesinlikle kan tahlili yapılmalıdır.

Ek olarak bu tahlili yapmadan hiçbir tedaviye başlamayın deme sebebim de şu. Hadi tahlillerde hiçbirşey çıkmadı diyelim tedaviye başladınız minox fin dut cell seti herşeyi kullandınız. Sonra 1 yıl geçti hastalandınız doktor kan tahlili aldı sana dedi ki kardeş senin Tiroid patlak ? Ee doktora ne dicen acaba önceden de mi böyleydi sonradan mı böyle oldu ? 1 yıl önce tahlil yaptırsan hiçbir tedavi uygulamadan önceki değerlerini uygularsan kendini daha sağlama alır ve daha kontrollü tedaviler uygulayabilirsin.

Saygılar sevgiler konu hakkında kazakcemil ve miracle hocamın da eminim görüşleri vardır şiddetle ve kesinlikle doktora gidilmesini öneriyorum ben. Zor bişi değil kan tahlili bedavaya yapıyor devlet hastaneleri detaylı vitamin testleri de 20-30 tl bişi
    Tedavi :
    05.04.2018 Proscar 5/1 (13.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)
    01.04.2018 Konazol
    01.04.2018 Hp Biotin 10 Mg
    01.06.2018 D vitamini günlük (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı 15 günde bir devit kullanıyorum)
    01.06.2018 zinco (01.08.2018 tarihi itibari ile sonlandırıldı kullanmıyorum)

Sayfa 1/3 123 SonSon