8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: ketokonazollü losyon hazırlamak

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ketokonazollü losyon hazırlamak

selamlar dostlarım ben kamisama, size bir sorum olacaktı;
    ketokonazollü bir losyon hazırladım size ekleyebileceğim bir şey var mı fazladan ?
    -ketoral krem (%2 ketokonazol)
    -bepanthol (fiyatı çok pahalı benzer işlevli ürün tavsiyelerine açığım elimdeki bitince başka ürün arayışı içine gireceğim)
    -hint yağı (aslında nane yağı ve biberiye yağı düşünüyordum lakin ikisinin de fiyatı cep yakıyor)
    bu üç malzemeyi eşit oranda karıştırıp haftada 1 gün 4-5 saat beklettikten sonra bebe şampuanıyla yıkıyorum, fayda görür müyüm bu karışımdan ? ayrıca tavsiyelerinize açığım.
    iyi forumlar...
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Forumda bundan 1-1.5 yıl öncesinde azalderm, ketoral kremleri sıvı losyon haline getirip kullanmayı amaçlıyordum.
    Alkol ve glikojenle bu kremleri karıştırıp kullanmayı düşünüyordum ama sadece düşüncede kaldı.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yeni Üye
    Bende aynısını düşündüm. Ekstradan dutasterid eklicem

Yeni Üye
    Kremi nerden alıyorsunuz satışı yok galiba bulamıyorum.

hocam dediğiniz yağlar 5-10 tl herbiri ucuz aslında yanlış mı baktınız acaba? en düşüklerden 10-20ml almalısınız zaten%2-%5 falan kullanıyo o yağlar 10 ml bile yeter

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eczanelerde temin edilebiliyor
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Etkisini gördünüz mü bu losyonun ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Bepanthol yerine tebemthol kullanılabilir eczacılar odasının çıkardığı muadil bi ilaç