Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
54 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç dökülmesi savaşım (Bugra)

Bence insülin iğnesi işini daha etkili yapıyor, tabi kendim için konuşuyorum. Haftada 1 yapabilirsen ve istikrarlı olursan faydasını görürsün. DMSO sertleşmiş saç derisinde gerekli fikrim bu, setiyi de iyi çözdüğü söyleniyor.

Ketoral da aynı işi görür tabi ki.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Anarchy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nizoral, konazol, ketoral... olur . Medo her daim bende işe yaradı, kullananlar da görüntüde bir miktar yoğunluk ve renkte koyulaşma farkediyorlar.
    Peki medobiocomplex vücut kıllarına bir etkisi oluyor mu? Siz birşey gözlemlediniz mi?

sakallarım da koyulaşmıştı kullandığım dönemde. 8 ay aradan sonra geçen hafta tekrar başladım gelişme olursa yazarım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam güncellleme var mı hazirana geldik son durmunuzu merak ettim
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Güncel tedavimde henüz 2 ayı tamamladım sayılır.
    Şakaklarda hafif tüylenme var gibi fakat fotolarda illaki biraz açı, yakınlık ve ışık şiddeti farkı veya saç uzunluğu farkı oluyor. Bazen de ilerleme yok gibi geliyor. Bir veya iki ay daha devam edip gözlemlerimi paylaşmayı düşünüyorum.

Güncel tedavim, (15 Nisan 2019 dan beri)

Seti (Sabah Akşam)
    Minoksidil Sülfat %5 (sabah akşam)
    Topikal Finasterid (sabah akşam, günlük 0,5 mg) (son bir kaç haftadır toplamı 1mg a çıkarıyorum bazı günler)
    Miracle losyon (öğlen ve gece yatmadan önce olacak şekilde günde 2)
    Losyonlara dışardan 3,4er damla hint yağı, sızma zeytinyağı ilave ediyorum
    Medobiotincomplex-e (günde 1 tablet, son 1 aydır alıyorum)
    Günlük 10-15 dk masaj (3 aydır uyguluyorum)
    Haftada 1 iğneleme (lanset ile)
    Son iki haftadır ise oral finas ( haftada iki kez 1 mg)

Son bir haftadır ise şunları ekledim, (elimdekileri bitirmek için kullanıyorum, setiyi kafeinde çözerek kullanıyorum)
    Cell losyon ( günde 1, 1.5 ml)
    Kafein ( günde 1,5 ml)

Tedavi biraz karışık gibi ama bazı etkenleri aynı losyonda birleştiriyorum bazı haftalar, örneğin seti+ minox veya minox+finas gibi kombinasyonlarla. Kısmen daha kolay oluyor uygulamalar.

Bakalım artık gerisi kısmet, ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Birkaç ay sonra güncelleme yapacağım inş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selam, bir güncelleme yapıp yorumlarınızı almak isterim.

Tedavim bir üsttrki yorumuma benzer şekilde devam. Miracle losyonu çok düzenli kullanamıyorım maalesef. Günde 1 gibi.
    Minoksidil için ise sülfat versiyonundan rogaine foam a geçiş yaptım. Kullanımı çok rahat.
    Topikal finas için ise günlük 0,5 mg a denk gelecek losyon kullanırken, 15,20 gündür 1,5-2 mg a yükselttim. Yan etki pek gözlemlemedim. Başlarda biraz dalgınlık olur gibi oldu ama dönemsel biraz iş stresinden olabilir diye düşünüyorum. Şu an bunla ilgili bir durum yok şükür. İlerde yanetki gözlemler miyim göreceğiz.

Cell, kafein fln günde bir kullanayım demiştim. Çok losypn oluyor, pek uygulanabilir değil. O yüzdem kullanmıyorum artık.

Son durumlar ise yaklaşık şöyle.

2 mayıs /flaşlı
    https://drive.google.com/file/d/1dYg...w?usp=drivesdk
    Flaşsız
    https://drive.google.com/file/d/1soO...w?usp=drivesdk

17temmuz, flaşlı
    https://drive.google.com/file/d/132X...w?usp=drivesdk
    https://drive.google.com/file/d/1FKt...w?usp=drivesdk

Flaşsız
    https://drive.google.com/file/d/1bUo...w?usp=drivesdk

Mayıs tarihli fotolar saç kesiminin hemen sonrası, bugün çektiklerim ise saç kesiminden 1 hafta sonrası. Biraz daha uzun yani saçlar.

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Yeni Üye
    İlerleme var reis. Özellikle flashsiz fotoda belli oluyo.. Topical finasterid nasıl hazırlanıyo??

SaçımınDoktoru Üyesi
    Tam anlamıyla etkili bir deneyimim olmasada başarılı gördüm abi umarım kalıcı başarılı olur tedavin
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Fotoları aynı ışık ortamında çekmeye çalıştım fakat saç uzunluklarının biraz farklı olmasından dolayı, gelişim iyi mi değil mi hala emin olamadım. Halbuki geçen sene yine benzer durumdayken başladım min-dut ve miracle losyon 2-2,5 ayda daha belnim bile çok net farkettiğim şekilde ilerleme sağlatmıştı diye hatırlıyorum. Bir süre daha kullanıma devam edeceğiz artık.

Yeni Üye
    Miracleyi Urban Caffein tonik ile hazırlamanı tavsiye ederim.

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon