Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
54 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Saç dökülmesi savaşım (Bugra)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı norman34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı şekilde aylardır tüylenme mevcut ama bir türlü saç düzeyine getiremedim, yani tüylenme olayını başarıyorsak bir yerlere kadar bir şeyi doğru yapıyoruz demektir ama bu tüyleri saç formuna dönüştürmek için biraz daha kafa patlatmalıyız, burda da emilimi arttırmak bence kilit noktaymış gibi duruyor.
    Dostum yukarıda belirtmemişim, minox ru seti ile birlikte günde 1 sefer de ketoral+azelderm krem kullanıyorum, şakak, ön çizgi ve vertexe. (Saçlar kısa ve buralar çok zayıf olduğu için güzel de yedirebildiğimi düşünuprum) Belki de bu tüylenmeleri sağlayan budur, diğer etkenler de olmayabilir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selamlar,
    Minoxa başlayalı 10 ay olmuş hemen hemen. Bir güncelleme gelsin benden.

https://drive.google.com/file/d/1hHR...w?usp=drivesdk

Geçtiğimiz senenin yani 2019un ilk yarısında, yaşadığım bir iki olay, üstüne saç durumunun verdiği üzüntü de eklenince, kendimce epeyce derin bir özgüven çöküntüsü yaşadım. Saç olayı biraz takıntı haline geldi ki, bu durum, aslında negatif bir durum olsa da, disiplini ben gibi zayıf denebilecek bir adama 15-16 aydır düzenli tedavi uygulattı. Biraz boşa kürek çektim, denedikçe, olmadıkça daha inada bindi olay. ((Aslında bu kadar takmamak lazım. Hayat bu, zaten yeterince yaşam stresimiz var. )). Ama çok şükür bir şekilde, biraz, gözle görülür birşeyler görmeye başladım. Umarım daha kötüye gitmez zamanla.

Farklı etkenleri tedaivme ekliyor, çıkartıyorum, yeni şeyler denemeye çalışıyorum. Günlük dermaroller kullanıyorum 2 ayı geçkin süredir. Bunun sonucunu da bilahare bir başlıkla inceler, paylaşırım.

Tedavimde ise, önceki sayfalarda detayları yazsa da, kısa bir özet geçmiş olayım;
    Minoxun yanında, Bu 10 aylık sürecin yaklaşık ilk3-4 ayı seti+ topikal ve çok az oral finas, sonrasındaki 5 ay civarı, ise seti+ru ile devam etti. Birkaç haftadır ise minox+aldactone losyon şeklinde devam ediyor. Belki saf spiro ile devam edebilirim bir iki ay sonra etki durumuna göre. Veya alternatif olarak biraz miracle losyona dönüştürebilirim veya az miktar topikal dutas a bulaşabilirim, bakacağım artık duruma göre. Tedavime biraz ivme kazandırmak istiyorum. Bu arada seti nin gerçekten bende dökülmeyi azaltıp azaltmadığını görmek adına bir süre ara verdim. 15-16 aylık tedavimde ilk 8 ay falan başladığım noktanın gerisine gitmememi sağladığını düşünüyorum çünkü. Bunu kontrol etmek istiyorum.

Sağlıcakla kalın. Forumda bilgi paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Minoxa başlayalı 10 ay olmuş hemen hemen. Bir güncelleme gelsin benden.

https://drive.google.com/file/d/1hHR...w?usp=drivesdk

Geçtiğimiz senenin yani 2019un ilk yarısında, yaşadığım bir iki olay, üstüne saç durumunun verdiği üzüntü de eklenince, kendimce epeyce derin bir özgüven çöküntüsü yaşadım. Saç olayı biraz takıntı haline geldi ki, bu durum, aslında negatif bir durum olsa da, disiplini ben gibi zayıf denebilecek bir adama 15-16 aydır düzenli tedavi uygulattı. Biraz boşa kürek çektim, denedikçe, olmadıkça daha inada bindi olay. ((Aslında bu kadar takmamak lazım. Hayat bu, zaten yeterince yaşam stresimiz var. )). Ama çok şükür bir şekilde, biraz, gözle görülür birşeyler görmeye başladım. Umarım daha kötüye gitmez zamanla.

Farklı etkenleri tedaivme ekliyor, çıkartıyorum, yeni şeyler denemeye çalışıyorum. Günlük dermaroller kullanıyorum 2 ayı geçkin süredir. Bunun sonucunu da bilahare bir başlıkla inceler, paylaşırım.

Tedavimde ise, önceki sayfalarda detayları yazsa da, kısa bir özet geçmiş olayım;
    Minoxun yanında, Bu 10 aylık sürecin yaklaşık ilk3-4 ayı seti+ topikal ve çok az oral finas, sonrasındaki 5 ay civarı, ise seti+ru ile devam etti. Birkaç haftadır ise minox+aldactone losyon şeklinde devam ediyor. Belki saf spiro ile devam edebilirim bir iki ay sonra etki durumuna göre. Veya alternatif olarak biraz miracle losyona dönüştürebilirim veya az miktar topikal dutas a bulaşabilirim, bakacağım artık duruma göre. Tedavime biraz ivme kazandırmak istiyorum. Bu arada seti nin gerçekten bende dökülmeyi azaltıp azaltmadığını görmek adına bir süre ara verdim. 15-16 aylık tedavimde ilk 8 ay falan başladığım noktanın gerisine gitmememi sağladığını düşünüyorum çünkü. Bunu kontrol etmek istiyorum.

Sağlıcakla kalın. Forumda bilgi paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.
    Buğra içini rahatlatmak için ya da motivasyonunu yükseltmek için söylemiyorum ama emin ol ki çok güzel bir ilerleme var zaten şakak durumundan ve saçın ön bölgesinin kapladığı alandan rahatlıkla farkedilebiliyor, tam gaz devam...

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar selam,

Bu konuyu açalı 22 ay olmuş, neredeyse 2 sene. Başlarda güzel yanıt alıp, sonrasında tedaviyi bırakıp saçları ciddi kaybettiğimden bu yana ise yaklaşık 18 aydır ciddi, çok emek vererek tedavi uyguluyorum. Hikayemin çoğunu, çeşitli denemelerimi uzun uzun paylaştım bu başlıkta. Geriye dönüp baktığımda, en umıt verici ilerlemeyi minox ve antiandtojen ve haftada 2 finas kullandığım dönemde görmüşüm. Ki o bile çok kısıtlı ilerlemeymiş. Sonrasında biraz yanetki görünce hemen bırakmıştım ki 6 ay geçti üzerinden.

Bu süreçte minox+seti ve ru yu denedim fakat olduğum yerde saymaya devam etti. Belki bir tık gerilemiş olabilirim. Malım salgın dolayısıyla 1,5 aydır uzaktan çalışma durumundayım. Temmuz ayına kadar da bu şekilde devam edecek. Bu süreçte saçları kendim makine ile sıfırladım birkaç hafta önce, uzunken aslında kendimi avuttuğumu düşünrerek daha agresif bir tedaviye dönmeye karar verdim. Önceki fayda gördüğüm tedavi benzeri bir tedavi oluşturdum. Şöyle ki,

Sabah Rogaine, akşam Minox+Dut
    Sabah-Akşam Miracle losyon (2 aldactone+diane)
    Günde 1 mg finas (2 haftadır başladım)
    Günde 1 medobiocomplex
    Günde 1 veya 2 keto+azel krem ( bunu tedavide devamı konusunda şüphleiyim)
    Günde 4-5 ml oral hint yağı
    2-3 günde bir dermaroller/dermastamp

Şu an hafif sperm sııvlaşması var gibi. Ama bu ilaçlardan mı artan boşalma sıklığından mı bilemiyorum. Bunu dışında bazen göğsümde çok hafif batma oluyor bazen. Minox kaynaklı mı değil mi bilemiyorum. Muhtemelen değil çünkü 11 aydır minoxdayım. Yeni rastladığım birşey. Evden çıkmamaktan kaynaklı da olabilir diye düşünüyorum. Biraz da hafif melankolik bir durum oluyor bazen. Normalde de biraz inişli çıkışlıbir insamımdır fakst bu durmda eve kapanma dolayısıyla mı ilaç dolayısıyla mıdır ayırtetmek zor.

Saçları sıfırladıktan sonra saçlar uzadıkça arada bazıları hiç uzamıyor. Onu farkettim sizce sebebi ne olabilir. Bu konu ve diğer konulardaki yorumlarınızı bekliyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Saç kesmeden önce - https://drive.google.com/file/d/1Agq...w?usp=drivesdk

Sıfırladıktan bir hafta kadar sonra - https://drive.google.com/file/d/1whT...w?usp=drivesdk

Arada uzamayan saçlar - https://drive.google.com/file/d/111Y...w?usp=drivesdk

hayırlı olsun yeni tedaviniz. minoxtan alın göz kırışması şişmesi giib etkiler gördünüz mü ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı staradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun yeni tedaviniz. minoxtan alın göz kırışması şişmesi giib etkiler gördünüz mü ?
    Hayır, dikkatimi çeken birşey olmadı.

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hint yağı çok fazla olmuş hocam
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hint yağı çok fazla olmuş hocam
    Kamicim sence hint yağının miktarı ne kadar olmalı? Oral kullanım için şu kadar olmalıdır gibi bir bilgiye ulaşamadım. Pge artırdığı yönünde yazılar okumuştum ama bildiğin farklı bir durum mu var?

Şu sitede ( bizim meşhur Ru kullanan bodyc abinin blogunda) bununla ilgili bir yazı var. Dozajla ilgili netbir bilgi yok fakat başka bir videosunda 5 ml kullanıyorım gibi birşey söylediğini hatırlıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kamicim sence hint yağının miktarı ne kadar olmalı? Oral kullanım için şu kadar olmalıdır gibi bir bilgiye ulaşamadım. Pge artırdığı yönünde yazılar okumuştum ama bildiğin farklı bir durum mu var?

Şu sitede ( bizim meşhur Ru kullanan bodyc abinin blogunda) bununla ilgili bir yazı var. Dozajla ilgili netbir bilgi yok fakat başka bir videosunda 5 ml kullanıyorım gibi birşey söylediğini hatırlıyorum.
    Linki yazmayı unutmuşum, kaynak bu siteydi;

https://moreplatesmoredates.com/oral...r-loss-review/

Yeni Üye
    merhaba güncel durumunuz nedir ? Verdiğiniz emekle de bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon