Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
54 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Saç dökülmesi savaşım (Bugra)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hdie2018 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracleyi Urban Caffein tonik ile hazırlamanı tavsiye ederim.
    Siz memnun musunuz? Bu ürün sıvı formda mı?
    Bir de daha önce rossman daki isana kafein tonik ile hazırlamıştım fakat dibe çöken tortuyu karıştırmak için kullanım öncesi çalkaladığımda çok köpürüyordu. Bunda benzer bir durum var mı?

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz memnun musunuz? Bu ürün sıvı formda mı?
    Bir de daha önce rossman daki isana kafein tonik ile hazırlamıştım fakat dibe çöken tortuyu karıştırmak için kullanım öncesi çalkaladığımda çok köpürüyordu. Bunda benzer bir durum var mı?
    Kesinlikle Farkı göreceksiniz hicbir problem yok. Ürünü uygun satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Söylediğiniz kozmetik firmaları uçuk fiyata satış yapıyor Urban Cafein Tonik'i

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selamlar,
    Saç tedavimin kabaca 1. yılını doldurdum bu aralar. Onun öncesinde yarım yamalak bölük pörçük bi 5-6 ay daha vardır belki de. Ama son 1 yıl, kendimce disiplinli, çok emek vermeli, moral bozmalı vs bir yıl oldu.

2018 Kasım dan, 2019 Mayıs ayı civarına kadar çoğu etkeni denedim, bir sonuç alamadım. Ama saçlar pek gerilemedi, belki de biraz gerilemiştir. 2019 Mayıs-Ağıstos ayları arasında minoksidil ve topikal antiandrojen losyonlar ile tedavimi güncelledim. Bu sürecin 2,5 ayında falan haftada iki sefer oral finas da aldım. Sonra ufak ufak yanetkiler görmeye başlayınca, tedaviyi minoksidil+ru+seti şekline çevirdim. (Bu arada setipiprant ı 11-12 aydır neredeyse aralıksız kullanıyorum)

En zorluk çektiğim ve en çok canımı sıkan bölge vertex oldu. Ama orada da ufak ufak birşeyler var gibi.
    Mayıs, Ağustos ve Kasım ayına ait dıurumlar kabaca şöyle. (Fotolar aynı ortamda hemen hemen benxer ışık koşullarında çekilde ama renk tonlarında, açıda ve haliyle saç uuzmluklarında bir miktar farklılık var)

https://drive.google.com/file/d/1d4V...w?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1YU5...w?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/17Q8...w?usp=drivesdk

Bariz gelişme var umarım daha iyiye gider saç dökülmesi psikolojisi kadar kötü bişey yok

Selamlar,
    Saç tedavimin kabaca 1. yılını doldurdum bu aralar. Onun öncesinde yarım yamalak bölük pörçük bi 5-6 ay daha vardır belki de. Ama son 1 yıl, kendimce disiplinli, çok emek vermeli, moral bozmalı vs bir yıl oldu.

2018 Kasım dan, 2019 Mayıs ayı civarına kadar çoğu etkeni denedim, bir sonuç alamadım. Ama saçlar pek gerilemedi, belki de biraz gerilemiştir. 2019 Mayıs-Ağıstos ayları arasında minoksidil ve topikal antiandrojen losyonlar ile tedavimi güncelledim. Bu sürecin 2,5 ayında falan haftada iki sefer oral finas da aldım. Sonra ufak ufak yanetkiler görmeye başlayınca, tedaviyi minoksidil+ru+seti şekline çevirdim. (Bu arada setipiprant ı 11-12 aydır neredeyse aralıksız kullanıyorum)

En zorluk çektiğim ve en çok canımı sıkan bölge vertex oldu. Ama orada da ufak ufak birşeyler var gibi.
    Mayıs, Ağustos ve Kasım ayına ait dıurumlar kabaca şöyle. (Fotolar aynı ortamda hemen hemen benxer ışık koşullarında çekilde ama renk tonlarında, açıda ve haliyle saç uuzmluklarında bir miktar farklılık var)

https://drive.google.com/file/d/1d4V...w?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1YU5...w?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/17Q8...w?usp=drivesdk
    Buğra hiç pes etmeden devam et, bana göre bariz bir gelişme var ve aynen kararlılıkla daha fazlasını da elde ediceğini düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Selamlar,

Nihayet verteksde de birşeyler olmaya başladı. Minox un olduğu güncel tedavimde 8-9 ay oldu. Bu süreçte seti ve son 4,5-5 aydır ise Ru yu da tedaviye ekledim. Önümde çok ciddi bir zorluk daha var ilerleyen süreçte, minox döngüsünü atlatmak, ya da olabildiğince az zarar görmek. İnş bunun da üstesinden gelebilriim.

Son karşılaştırma şu şekilde.iki foto arasında 8 ay var.

https://drive.google.com/file/d/11kA...w?usp=drivesdk

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bariz iyileşme var hocam. seti ve ru minox içinde çözmeyi çok düşünmüştüm siz yine benzer bir şekilde hayata geçirmişsiniz ve sonuçlar bariz ortada, adınıza çok sevindim bu disiplin ile çok daha iyisi olacak inşallah
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Selamlar,

Nihayet verteksde de birşeyler olmaya başladı. Minox un olduğu güncel tedavimde 8-9 ay oldu. Bu süreçte seti ve son 4,5-5 aydır ise Ru yu da tedaviye ekledim. Önümde çok ciddi bir zorluk daha var ilerleyen süreçte, minox döngüsünü atlatmak, ya da olabildiğince az zarar görmek. İnş bunun da üstesinden gelebilriim.

Son karşılaştırma şu şekilde.iki foto arasında 8 ay var.

https://drive.google.com/file/d/11kA...w?usp=drivesdk
    Bence de bariz bir gelişme var Bugra site de bu disiplinle devam eden sayılı insanlardansın ki bence azminin karşılığını alıyorsun inşallah daha da iyi bir noktaya taşırsın şu an ki durumunu.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Eyvallah arkadaşlar, süreç bu kadar etken kullanımına, tabiri caizde yardırmaya rağmen çok yavaş ilerliyor, bazen sabırsızlanıp topikal antisndrojen desteğine yönelmeyi düşündüğüm bile oluyor. Bazılarının 2 ayda aldığı yolu, 8-9 ayda ancak alabilmek biraz can sıkıyor. Ama mücadeleye devam inş. Şakaklar ve ön çizgimsi alanda tüylenmeler var fakat uzun zamandır hemen hemen aynı gibi duruyorlar
    Emilim üzerinde bir fark yaratıp yaratmayacağını gözlemlemek adına, hergün dermaroller kullanımıma başladım. Yaklaşık 1. Ay tamamlandı. Aynı tedaviyle birlikte bu uygulamaya da 2 ay daah devam edip, 3 aya tamamlayıp sonuçlara bir bakmak istiyorum. Biraz da deneysel bir gözlem olacak, inş devamını getirebilirsem forumda da paylaşırım zamanı geldiğinde.

Eyvallah arkadaşlar, süreç bu kadar etken kullanımına, tabiri caizde yardırmaya rağmen çok yavaş ilerliyor, bazen sabırsızlanıp topikal antisndrojen desteğine yönelmeyi düşündüğüm bile oluyor. Bazılarının 2 ayda aldığı yolu, 8-9 ayda ancak alabilmek biraz can sıkıyor. Ama mücadeleye devam inş. Şakaklar ve ön çizgimsi alanda tüylenmeler var fakat uzun zamandır hemen hemen aynı gibi duruyorlar
    Emilim üzerinde bir fark yaratıp yaratmayacağını gözlemlemek adına, hergün dermaroller kullanımıma başladım. Yaklaşık 1. Ay tamamlandı. Aynı tedaviyle birlikte bu uygulamaya da 2 ay daah devam edip, 3 aya tamamlayıp sonuçlara bir bakmak istiyorum. Biraz da deneysel bir gözlem olacak, inş devamını getirebilirsem forumda da paylaşırım zamanı geldiğinde.
    Bende de aynı şekilde aylardır tüylenme mevcut ama bir türlü saç düzeyine getiremedim, yani tüylenme olayını başarıyorsak bir yerlere kadar bir şeyi doğru yapıyoruz demektir ama bu tüyleri saç formuna dönüştürmek için biraz daha kafa patlatmalıyız, burda da emilimi arttırmak bence kilit noktaymış gibi duruyor.

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon