Sayfa 1/4 123 ... SonSon
31 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil'i nasıl kullanıyorsunuz?

Minoxil'i nasıl kullanıyorsunuz?

Uzun yıllar sonra ilkdefa bu tarz birşey kullanacağım. Şimdi hedefimde enaz 2-3 yıl kullanmak oldugu için bunu öğrenmem lazım

Mesela kafanızın arkasına sıkarken evde birine mi yaptırıyorsunuz veya aynada bakarak mı? sıkarken alına,kulağın içine falan gelirse nolacak vs gibi sorular geliyor kafama

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kardeşim sakın sakına kullanma başlama seni bu konuda canı gönlden uyarıyorum yanlış anlamada senin için büyük fırsat aldanma yorumlara minoxil reklamlarına ben kullandım o hatayı yaptım tamam saçlarım seyrekti dökülüyodu kullanmaya başladım daha cok döküldü seyrek olmayan yerleride seyrekleştirdi sabrettm belki düzelir saç çıkar bişeler olur dedim yok dayanamdm bıraktım 1 ay geçti üstünden saç yapımı kalitesini tamamen bozdu saçım taranmıyor şekle bile girmiyor tiftik tiftik oldu saçımın anasını ağlattı gözünü sevim sakın bulaşma parana ve olan saçlarına yazık miracle losyon kullan emin ol daha faydalı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sakın sakına kullanma başlama seni bu konuda canı gönlden uyarıyorum yanlış anlamada senin için büyük fırsat aldanma yorumlara minoxil reklamlarına ben kullandım o hatayı yaptım tamam saçlarım seyrekti dökülüyodu kullanmaya başladım daha cok döküldü seyrek olmayan yerleride seyrekleştirdi sabrettm belki düzelir saç çıkar bişeler olur dedim yok dayanamdm bıraktım 1 ay geçti üstünden saç yapımı kalitesini tamamen bozdu saçım taranmıyor şekle bile girmiyor tiftik tiftik oldu saçımın anasını ağlattı gözünü sevim sakın bulaşma parana ve olan saçlarına yazık miracle losyon kullan emin ol daha faydalı
    Kaç ay kullandınız minoxidili ?
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunları kafana takma arkadaşım 1 ay kullan bak elin nasıl alışıyor..��

Alıntı dht58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunları kafana takma arkadaşım 1 ay kullan bak elin nasıl alışıyor..��
    kulağa falan kaçarsa birşey olmaz dimi? birde saçın ön kısımlara sıkarken zor olacak sanırım, alına gelmemesi için. biraz arkaya doğru sıkıp sonra parmakla mı önlere yedirsek acaba?

SaçımınDoktoru Üyesi dht58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spreyi sıkmadan önce spreyin ucuna dogru diger elinizle avcunuzu açarak kapatip engel yapın etrafa deil avcunuza gelir ilaç vücuda dağılmaz.Bnece vertekse sıkıp aşağı doğru yedirin ilacı zahmet cekmez ışık altında nerelere yedirdiginizide görmüş olursunuz

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 ay kullandım ayrıca burdan arkadaşa bunları kafaya takma diyen kişiye sesleniyorum adama çok büyük kötülük yapıyosun minoxil illet bir ilaç ben bizzat denedim seyrek olmayan yerleri seyrekleştrdi saç kalitesini bozdu saç yapısını bozdu kullandım kullanalı çevremdeki tepkiler saçların çok dökülmüş oldu halbuki kullanmadan önce gne dökülüyordu hatta 6 yıldır dökülüyor ve seyrekti saçım ama bu kadar tepki duymuyordm berbere gttğimde berber bişe saçların çok berbat olmuş ne kullanıyosn dyodu bukadar kötü değildi dyor şimdi bıraktım 1 ay oldu saçlarım çalı süpürgesi gbi inceldi daha çok dökülüyor taranmıyor zaten burda minoxili savunanların bi tane bile öncesi sonrası resmi yok şaş kaza bi kıl çıkıyo aaa saç çıkartıyo deniliyor evt saç cıkartyo bi kaç tane onada saç denmez tabi senden alıp götrdükleri cabası

@karaayaz merak etme ben biliyorum yeterli bilgi okudum bu forumda ve başka yerlerde . zaten minoxil yerine hairfortede kullanabilirim. 2side sprey. sanırım hairforte baslayacagım

ayrıcana senin geçmiş mesajlarına baktım karaayaz, saça sürülen yağlar gözenekleri tıkar döker falan demişin(bemiks gibi vitamin ampüllerle). ben nezamandır yapıyorum hiçböyle bişi olmadı, o yüzden her yoruma itibar etmiyorum. yinede sağol ilgin için

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sanirim sakal icin soruyorsun cok okumadım basligi ama faydasi olur.
    Bu arada sac icin soruyorsan kullanan kalmadi

Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 ay kullandım ayrıca burdan arkadaşa bunları kafaya takma diyen kişiye sesleniyorum adama çok büyük kötülük yapıyosun minoxil illet bir ilaç ben bizzat denedim seyrek olmayan yerleri seyrekleştrdi saç kalitesini bozdu saç yapısını bozdu kullandım kullanalı çevremdeki tepkiler saçların çok dökülmüş oldu halbuki kullanmadan önce gne dökülüyordu hatta 6 yıldır dökülüyor ve seyrekti saçım ama bu kadar tepki duymuyordm berbere gttğimde berber bişe saçların çok berbat olmuş ne kullanıyosn dyodu bukadar kötü değildi dyor şimdi bıraktım 1 ay oldu saçlarım çalı süpürgesi gbi inceldi daha çok dökülüyor taranmıyor zaten burda minoxili savunanların bi tane bile öncesi sonrası resmi yok şaş kaza bi kıl çıkıyo aaa saç çıkartıyo deniliyor evt saç cıkartyo bi kaç tane onada saç denmez tabi senden alıp götrdükleri cabası
    Yorumun büyük bir kısmına katılıyorum.Benim yaklaşık 4 yıldır saçlarım sırtımın başlangıç seviyesinde fakat tepede incelme ve dökülme var.İlk olarak 2016 Ağustosunda minoxidil kullanmaya başladım ve 2017 Eylüle kadar hiç aralıksız sabah akşam toplamda 10 fıs kullandım.Bu söyleyeceklerim tamamen benim kişisel deneyimlerime dayanıyor.İşin bilimsel kısmı farklı olabilir o nedenle kimseyi yanıltmak istemem.Benim saçım yapı olarak yumuşak ve kalın telli idi.Saçlarım uzun bu yüzden her gün taramak zorundayım fakat saçım yumuşak olduğu için saçlarımı tarayarak açmak bana hiç zorluk çıkarmıyordu ta ki minoxidil kullanıncaya dek.Minoxidil kullandıktan sonra saç tellerim birbirine dolaşmaya başladı.Yumuşak olan saç tellerim zamanla sert ve cansız bir hale büründü.Her gün yıkayıp saç kremi kullanmama rağmen saçlarımı açmakta büyük zorluk çektim.Minox kullanana dek hayatım boyunca hiç kepek problemi yaşamamıştım.Henüz kullanalı 10 gün olmuştu ki saçlarım kepek kaynıyordu.2-3 ay düzenli kullandıktan sonra saçlı deride sivilceler ve kaşıntılar baş gösterdi.Toplamda yaklaşık 13 ay kullandım sonucunda tepede bir saç çıkışı gözlemleyemedim.Üstelik bırakmış olmama rağmen saçlı derideki sivilce ve saçların birbirine dolanma,şekil almama problemi henüz geçmiş değil.Belirttiğim gibi belki de problem minoxtan kaynaklanmıyor sadece eş zamanlı bir tesadüf de olabilir.Yine de ben bunları minoxla ilişkilendiriyorum.Çünkü daha öncesinde hiç bu tarz problemlerle karşılaşmamıştım.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon