Sayfa 11/16 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
152 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Saç Diplerinde Acı

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araştırdığım bir konu değil o yüzden görüş beyan etmem doğru olmaz o konuda bilen arkadaşlar varsa cevaplarlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bunun dışında bı kac soru var kafamda .
    -mastürbasyonun bu ağrılara yanmalara acılara etkisi var mı ?
    - mastürbasyon vitamin eksikliği yapar mı ?
    - çoğu yerde yazan mastürbasyon yapan saç dökülür , hafızasi zayıflar , güç kaybı Yaşar , kısır kalir falan bunlar doğru mu ?
    abi önceden de sordum ama cevap alamıyorum cevap verebilecek biri yok mu yardım eder misin sonra çok soruyorum diye bana kiziyorlar cevap alamıyorum ki

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi önceden de sordum ama cevap alamıyorum cevap verebilecek biri yok mu yardım eder misin sonra çok soruyorum diye bana kiziyorlar cevap alamıyorum ki
    Gunde 1 2 defa yapmiyorsan yoktur
    Gunde 8 9 kez yapmiyorsan yapmaz
    Yapmaz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Sartre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gunde 1 2 defa yapmiyorsan yoktur
    Gunde 8 9 kez yapmiyorsan yapmaz
    Yapmaz
    abi ne dedin inan anlamadim

SaçımınDoktoru Üyesi
    masturbasyon testesteron arttırır bu da aga ya sahiplerde dökülme-kaşıntı-yanma-iğne batma hissini arttırır .... günde 1-2 adet yeşilçay içilmeli bence vücut sakinliği açısından ,,, placebo etkisi de olabilir ama bi şekilde bence işe yarıyor yeşilçay

Arkadaşlar, size masturbasyon hakkında bilimsel olarak bütün kesinleşmiş bilgileri açıklayayım. (Araştırmaların linkini isteyen olursa mesaj atabilir.)
    - Masturbasyon(ejekülasyon) sonrası testosterone hormonun bir kısmı DHT hormonuna dönüşür.
    - Ejekülasyon yaşandıktan sonra ki 1 hafta sonra testosterone hormonu %146 seviyelerine kadar artış gösterir.
    - Testosterone maksimum seviyeye ulaştıktan sonra, tekrar eski haline normal genetik seviyesine döner.
    - Eğer çok fazla boşalma olursa, çok fazla hormon DHT'ye dönüşecektir.
    Bu durumda çok fazla(AŞIRI) masturbasyon yapmak ve ya cinsel ilişkiye girmek, dht hormonun artması demektir.
    Sonuç olarak masturbasyon SAÇ KAYBINI ARTTIRIR. Ayrıca vücudun masturbasyon'a ihtiyacı yoktur, eğer meni yi dışarı atma ihtiyacı duyuyorsa kendi kendine dışarı atar.
    Bir hytex ata sözü der ki;
    " %5 minoxil and go to home. "

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, size masturbasyon hakkında bilimsel olarak bütün kesinleşmiş bilgileri açıklayayım. (Araştırmaların linkini isteyen olursa mesaj atabilir.)
    - Masturbasyon(ejekülasyon) sonrası testosterone hormonun bir kısmı DHT hormonuna dönüşür.
    - Ejekülasyon yaşandıktan sonra ki 1 hafta sonra testosterone hormonu %146 seviyelerine kadar artış gösterir.
    - Testosterone maksimum seviyeye ulaştıktan sonra, tekrar eski haline normal genetik seviyesine döner.
    - Eğer çok fazla boşalma olursa, çok fazla hormon DHT'ye dönüşecektir.
    Bu durumda çok fazla(AŞIRI) masturbasyon yapmak ve ya cinsel ilişkiye girmek, dht hormonun artması demektir.
    Sonuç olarak masturbasyon SAÇ KAYBINI ARTTIRIR. Ayrıca vücudun masturbasyon'a ihtiyacı yoktur, eğer meni yi dışarı atma ihtiyacı duyuyorsa kendi kendine dışarı atar.
    abi komik gelebilir belki ama bı kişi mastürbasyon yaparak genetik dökülmesi olup olmadığıni anlayabilir mi yani dokulmeyi arttıyor demişsin ne kadar arttıyor acaba

Sorduğun soruya kendi kendine cevap vermişsin aslında.
    Genetiğin bunu söyler, bazıları dht hormonundan aşırı etkilenir. Bazılarıysa zaten hormonları genetik olarak düşük olduğu için çok etkilenmez.
    Örnek vereyim;
    Haftada 4-5 kez veya daha fazla masturbasyon yapan bir arkadaşım, saç diplerinde acı hissettiğini söyledi. Masturbasyonu bıraktıktan 2 - 3 hafta sonra saç diplerindeki ağrının geçtiğini belirtti.
    Bana kalırsa dediğim gibi gençken hormonlar akıyor, fakat masturbasyon vücudun bir ihtiyacı zorunluluğu değildir. Nofap'a başlayabilirsiniz

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı hytex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorduğun soruya kendi kendine cevap vermişsin aslında.
    Genetiğin bunu söyler, bazıları dht hormonundan aşırı etkilenir. Bazılarıysa zaten hormonları genetik olarak düşük olduğu için çok etkilenmez.
    Örnek vereyim;
    Haftada 4-5 kez veya daha fazla masturbasyon yapan bir arkadaşım, saç diplerinde acı hissettiğini söyledi. Masturbasyonu bıraktıktan 2 - 3 hafta sonra saç diplerindeki ağrının geçtiğini belirtti.
    Bana kalırsa dediğim gibi gençken hormonlar akıyor, fakat masturbasyon vücudun bir ihtiyacı zorunluluğu değildir. Nofap'a başlayabilirsiniz
    abi söylerken utanıyorum , şu lanet illeti birakamiyorum , benim saç diplerindeki ağrıların acıların nedeni mastürbasyon değil bence yani etkilenmiyor saç derisi çünkü haftada 6-7 defa yapıyorum . ama şuan kafamda ağrı acı falan yok bu acılar bence yediklerimle yada vucudumda başka şey ile kaynaklı olabilir yada ben yanlış biliyorum belkide mastürbasyondan dolayı ama değildir yani sizce ?

Haftada 6-7 defamı? vay canına = )
    Bence masturbasyon bırakmalısın.En azından sadece bir dene, emin ol saçlarında kesinlikle bir düzelme söz konusu olacaktır.
    Bir anda bırakmak çok zordur bunu biliyorum ama kendine başarabileceğin hedefler koyabilirsin.
    Mesela ilk hafta şöyle yapabilirsin: Bu hafta sadece 1 defa yapıcam ve başka yapmayacağım
    İkinci hafta: 2 hafta boyunca masturbasyon yapmayacam ondan sonra yapacam gibi..
    Daha sonra komple aklından çıkarmaya çalış, farklı noktalara odaklan.

Sayfa 11/16 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon