Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
152 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Diplerinde Acı

SaçımınDoktoru Üyesi

Saç Diplerinde Acı

Merhaba iyi günler abilerim. Yaklaşık 1 seneden beri çektiğim bı acı var doktora gitcektim gitmedim yakın zamanda gideceğim
    sıkıntım şu :
    Saç diplerim sanki şişiyor gibi oluyo bu durum saçlarımı yikayinca geçiyor yada azalıyor ama saçlarımı 2 gün yikasam bu ağrılar başlıyor ve dökülmeler artıyor gibi geldi bu şişme dediğim saçımın heryerinde olabiliyor genellikle orta ve tepe bölgesinde çok oluyor öyle bı ağrı oluyor ki elimi saçıma atıp şekil bile veremiyorum o derece bı ağrı fakat saçlarımı yikayinca düzeliyor haftada 4 kere yıkıyorum çok yıkamak istemiyorum zarar görür diye ama çok ağrı oluyor sizce neden oluyor 16 yaşındayım bu arada
    teşekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    bende de var o ağrı genetik eğilimin baş göstermeye başlamış

Tıbbi karşılığını hatırlamıyorum ama halk arasında saç nezlesi adı altında geçiyor bu problemin...

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şurada konusu var 4 sene önce bahsedilmiş inceleyebilirsin http://www.sacimindoktoru.com/showthread.php?t=49
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi genetik diyosunda saçları yikayinca bu ağrıların geçmesi tuhaf yada saçma değil mi ins genetik değildir

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kazakcemil abi attığın konuda saç nezlesini bulamadım dht uyuşuklugu var , bu nezle nasıl geçer ki

Alıntı Mustaf02 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazakcemil abi attığın konuda saç nezlesini bulamadım dht uyuşuklugu var , bu nezle nasıl geçer ki
    Saç nezlesi nedir? dht ya da androjen uyuşukluğu diğer tabiriyle hassasiyeti senin hissettiğin.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi
    abi saç nezlesi google da arattim hep saçı iyi kurutmamak fon çekmek gibi şeylerden diyo yani bende genetik dokulmemi var

Kazakcemil hocanın gönderdiği konuyu okumanı tavsiye ederim. Aynı agrı ve acıları ben dahil saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes az çok yaşıyorlar. 2 hafta miracle losyon kullanıp gözlemleyebilirsin çok kısa sürede ağrı sızı yok oluyor. Ya anti androjen kullanacaksın ya da Pgd2 inhibitörü başka türlü o ağrı sızı yağlanma kaşıntı VS geçmez

Alıntı Clash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazakcemil hocanın gönderdiği konuyu okumanı tavsiye ederim. Aynı agrı ve acıları ben dahil saç dökülmesi sorunu yaşayan herkes az çok yaşıyorlar. 2 hafta miracle losyon kullanıp gözlemleyebilirsin çok kısa sürede ağrı sızı yok oluyor. Ya anti androjen kullanacaksın ya da Pgd2 inhibitörü başka türlü o ağrı sızı yağlanma kaşıntı VS geçmez
    Yok dostum aman aman bu yaşta hiç kullanmasın antiandrojen ya da pgd2 bloker onun yerine ısırgan yeşil çay karanfil üçlüsü(losyon olarak) bir de durulama suyuna doğal elma sirkesi büyük oranda çözer problemi oral olarak da zerdeçal zencefil acı biber çörek otu vs çok yarımcı olacaktır.

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon