3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Neden eski insanların saçı dökülmez ?

Neden eski insanların saçı dökülmez ?

Bunu tek ben mi farkettim bilmiyorum ama sokakta 70 yaşında amcalar saçı gür hiç dökülme yok buna rağmen 30lu yaşlardaki insanlar hatta ergenlerde bile açılma seyrelme var, aynı havayı soluyoruz aynı gıdaları tüketiyoruz, eee gittikçe dökülme aşırı artıyor. Genetik desen değil baba saçlı oğul kel, gıda desen hava su desen o zaman yaşayan amcalarında saçı dökülürdü sonuçta gıda hormonluysa onlar da yiyor. Neden oluyor bu biri açıklayabilir mi ?
    İş işten geçmeden;
    1) Oral
    *Orzax Ocean Vitamin D3 1000 IU --> Her gün dil altına bir fıs
    *Möller's Omega-3 --> Her gün bir kapsül
    *Supradyn Multivitamin --> Her gün bir tablet

2) Topikal
    *Clear Men Mentol Ferahlığı (Seboreik Dermatit için)
    *Her gün 10 dk scalp masaj
    *Ayda 3-4 kere yağ bakımı
    *10-15 günde bir Bepanthol krem ile scalp nemlendirme

''İçten besle, dıştan temizle''

SaçımınDoktoru Üyesi
    Neden dayım şekerden öldü ama babası 95 yaşına sağlıklı yaşadı ? Neden ben ne yesem yarıyor ama arkadaşım benim 4 katımı yese de kürdan gibi? Madem kıldan açıldı niye ben mağara adamı gibi kıllı sakallıyım ama kuzenim neredeyse köse ? Arkadaşım bunlar çoook konuşuldu site içi arama yap oku enerjin kalırsa yazarsın yine..
    Konu Miracle tarafından (26.05.2018 Saat 08:41 ) değiştirilmiştir.
    Advancell ve Setipiprant kullanıyorum bu sayede saçlarımı koruyorum bütçem olduğunda peptid ekliyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda şahsımca gen ekspresyonu devreye giriyor Muteki dostumuzun da sorduğu gibi. Kesinlikle genetik bir varyasyondan daha komplike aynı zamanda apaçık ortada bir durum mevcut.

-kamisama
    Eat your food as medicine otherwise you will have to eat medicine as your food.