Sayfa 1/5 123 ... SonSon
47 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yaş 16 Saç Dökülmesi

Yaş 16 Saç Dökülmesi

Merhabalar. Yaşım 16 ve saçlarımın yanları açılmaya, saçlarım dökülmeye başladı. Ortalama 5-6 aydır dökülüyor. Arkadaşlarımın birçoğu saçlarımın açıldığını ileride kel kalabileceğimi söyledi. Ve o zamandan beri çok strese kapıldığımdan mıdır bilmem fakat saçlarımın yanları dahada çok açılmış gibi gözlemledim. Son 1 aydır dökülmeyi durdurmak ve saçlarımı gürleştirmek için uğraşıyorum. Aslında 4 ay önce falan bir doktora gittim ve bana Vichy Dercos'un 3 tane ürününü önerdi. Onlarda bana biraz pahalı geldi. O yüzden araştırma yaptım ve kendi tedavimi ortaya çıkartmaya çalıştım o da şu şekilde;

Aktardan alınmış, içerisinde kısmında saçlara yararlı birçok yağın ismini gördüğüm bir saç bakım yağı ve Bioxcin b11 genesis saç dökülmesine karşı şampuan.
    Oral olarakta:Kabak çekirdeği ve yeşil çay

Bizim ailede birçok kimse kel. Bende kel kalacağımı biliyorum zaten. Amacım dökülmeyi olabildiğince ertelemek ve saçlarımın daha gür bir şekil almasını sağlamak. Ha bu arada mastürbasyonun saç dökebileceğini savunanlarda var savunmayanlar da fakat ben ortalama günde 1 yada 2 günde 1 yapıyorum. Bu hafta tedaviye devam ederken elimden geldiğince azaltmaya çalışacağım.

Bu arada şampuan değiştirdiğimden midir yoksa bu saç bakım yağından mıdır, strese kapıldığımdan mıdır bilemiyorum fakat saçımda kepek oluşmaya başladı ve küçük boyutta bir sivilce, hafif kızarıklar çıkar gibi oldu. Bende birde konazol şampuan var acaba onu kullansam fayda eder mi ?

Bana önerebileceğiniz şeyler var mı ?

İşte bunlarda saçlarımın fotoğrafları:

http://i.hizliresim.com/Rn5ByR.png

http://i.hizliresim.com/p6Q94a.png

http://i.hizliresim.com/kOPJrD.png

Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şampuan ve yağlar fayda etmez pek haberin olsun. Beslenme+spor+masaj büyük ölçüde yardım eder.

[QUOTEto;71454]Şampuan ve yağlar fayda etmez pek haberin olsun. Beslenme+spor+masaj büyük ölçüde yardım eder.[/QUOTE]

Hocam spor ve masajı biraz daha acar misiniz ?

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MJ38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [QUOTEto;71454]Şampuan ve yağlar fayda etmez pek haberin olsun. Beslenme+spor+masaj büyük ölçüde yardım eder.
    Hocam spor ve masajı biraz daha acar misiniz ?[/QUOTE]

Masajdan kastım kafa derisini yoğurma bükme hareketleri, spordan kastım da hareketlilik, sağlam saç sağlam vücutta bulunur

Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam spor ve masajı biraz daha acar misiniz ?
    Masajdan kastım kafa derisini yoğurma bükme hareketleri, spordan kastım da hareketlilik, sağlam saç sağlam vücutta bulunur[/QUOTE]

Peki hocam bunları da yapmaya çalışırım. Başka verebileceğiniz tavsiye var mı ?

Konu günceldir.

Konu günceldir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mastürbasyonu ayda 1 yada hiç yapma. Şuan zaten ergenlik dönemindesin hormonların fazla salgılanıyor bi de üstüne mast yapıp iyice azdırma. Isırgan ve yakıotu losyonu yap fısfıslı bi şişede muhafaza et max 3 günlük yap. Nasıl yapılacağı forumda yazıyor.

Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mastürbasyonu ayda 1 yada hiç yapma. Şuan zaten ergenlik dönemindesin hormonların fazla salgılanıyor bi de üstüne mast yapıp iyice azdırma. Isırgan ve yakıotu losyonu yap fısfıslı bi şişede muhafaza et max 3 günlük yap. Nasıl yapılacağı forumda yazıyor.
    Hocam kendi başıma bir losyon yapabileceğimi zannetmiyorum. Eczanelerde buna benzer bir losyon falan satılmıyor mu ?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MJ38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam kendi başıma bir losyon yapabileceğimi zannetmiyorum. Eczanelerde buna benzer bir losyon falan satılmıyor mu ?
    Hiç çay demlemedin mi onun gibi bişey araştır forumda konusu var her şeyi devletten bekleme hadi bakim

Sayfa 1/5 123 ... SonSon